Oszustwo COMPUTER BLOCKED

Znany również jako: "COMPUTER BLOCKED" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania COMPUTER BLOCKED

Czym jest COMPUTER BLOCKED?

"COMPUTER BLOCKED" to fałszywy błąd wyświetlany przez złośliwą stroną, którą użytkownicy odwiedzają nieumyślnie – są na nią przekierowywani przez różne niechciane programy (PUP). Takie aplikacje zazwyczaj infiltrują system bez zgody użytkownika (metoda "sprzedaży wiązanej"). Ważne jest również, aby wiedzieć, że PUP dostarczają również niechciane reklamy internetowe i nieustannie zapisują różne informacje.

COMPUTER BLOCKED adware

Ten błąd stwierdza, że ​​zapora systemu Windows wykryła podejrzaną aktywność i z tego powodu połączenie internetowe zostało zablokowane. Aby rozwiązać ten problem, ofiary muszą skontaktować się z "Pomoc techniczną Microsoft" pod podanym numerem telefonu ("+1-844-392-7021"). Ofiary zostaną następnie rzekomo poprowadzone przez całą procedurę. Pamiętaj jednak, że błąd "COMPUTER BLOCKED" jest fałszywy i nie powinieneś mu ufać być. Oszuści po prostu próbują skłonić ofiary do zadzwonienia i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Z tego powodu nie należy próbować dzwonić na podany numer telefonu. Ten błąd można usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Innym minusem jest wyświetlanie reklam. W celu dostarczania reklam typu pop-up, banerowych, kuponowych i innych podobnych, PUP używają "wirtualnej warstwy" - narzędzia umożliwiającego umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu dostarczane reklamy często zakrywają treść, co znacznie zmniejsza jakość przeglądania Internetu. Jakby tego było mało, wyświetlane reklamy mogą przekierować się na złośliwe strony. Dlatego kliknięcie ich może spowodować infekcje typu adware lub malware wysokiego ryzyka. Co więcej, PUP ciągle zbierają adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne informacje. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zbierane informacje zawierają dane osobowe. Ponadto twórcy PUP udostępniają te dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcami). Dlatego też dane te mogą być wykorzystywane z zamiarem generowania przychodów. Takie zachowanie może doprowadzić do poważnych problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego też obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może w końcu doprowadzić do wystąpienia infekcji adware i malware wysokiego ryzyka.

"COMPUTER BLOCKED" jest praktycznie identyczny z Suspicious Ransomware Activity, Error Virus - Trojan Backdoor Hijack, Unknown Security Breach i dziesiątkami innych fałszywych błędów. Każdy z nich twierdzi, że system jest uszkodzony w ten czy inny sposób. Jednak, podobnie jak w przypadku "COMPUTER BLOCKED", ich rzeczywistym celem jest jedynie generowanie przychodów dla programistów, oszukując użytkownikom do zapłacenia za niepotrzebne wsparcie techniczne. Potencjalnie niechciane programy mają również ten sam cel. Oferując wiele użytecznych funkcji, PUP generują wrażenie, że są uzasadnione i przydatne. W rzeczywistości jednak wszystkie są całkowicie bezużyteczne dla zwykłych użytkowników. Potencjalnie niechciane programy wyłącznie powodują niechciane przekierowania, dostarczają niepożądane reklamy i stale zapisują różne informacje.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

PUP są dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną" - podstępnej instalacji oprogramowania firm trzecich wraz z regularnymi (w większości bezpłatnymi) aplikacjami. Deweloperzy wiedzą, że użytkownicy często zaniedbują proces pobierania/instalacji i pomijają większość czynności. Z tego powodu PUP są ukryte we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Poprzez nieostrożne pomijanie tej ​​sekcji użytkownicy nie tylko narażają system na ryzyko różnych infekcji, ale także narażają swoją prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa proste kroki, które należy wykonać, aby zapobiec infiltracji systemu PUP przez system. Po pierwsze, zawsze wybieraj „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie analizuj każdy krok. Po drugie, odrzuć wszystkie oferty, aby pobrać/zainstalować dodatkowe aplikacje oraz odrzuć już dołączone. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlany w wyskakującym menu "COMPUTER BLOCKED"

Zapora Windows wykryła podejrzaną aktywność z twojego adresu IP, a połączenie sieciowe zostało tymczasowo zablokowane.

Aby je odblokować, musisz zadzwonić pod numer działu pomocy technicznej Microsoft.

Bezpłatny numer centrum bezpieczeństwa Microsoft: +1-844-392-7021

Zadzwoń, aby poprawić sytuację pod bezpłatny numer: +1-844-392-7021

Nie uruchamiaj ponownie urządzenia. Może to spowodować poważne uszkodzenie systemu i adresu sieciowego. Nie martw się, Microsoft oferuje ci to bezpłatnie.

Nie zamykaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera, ponieważ prowadzi to do utraty danych i awarii systemu operacyjnego.

Skontaktuj się z administratorem, aby rozwiązać ten problem bezpłatnie

+1-844-392-7021 Oficjalna lokalna pomoc techniczna Microsoft w Stanach Zjednoczonych

Natychmiastowe automatyczne usunięcie COMPUTER BLOCKED (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się COMPUTER BLOCKED (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

COMPUTER BLOCKED adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing COMPUTER BLOCKED ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing COMPUTER BLOCKED ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "computer blocked" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing COMPUTER BLOCKED  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing COMPUTER BLOCKED ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "computer blocked" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing COMPUTER BLOCKED ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing COMPUTER BLOCKED ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "computer blocked" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "computer blocked" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "computer blocked" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11366-computer-blocked-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
COMPUTER BLOCKED (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "COMPUTER BLOCKED" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się COMPUTER BLOCKED (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.