FacebookTwitterLinkedIn

Ads by Royal Raid

Znany również jako: Royal Raid (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Royal Raid

Czym jest Royal Raid?

Opracowana przez SuperWeb LLC, Royal Raid jest zwodniczą aplikacją obiecującą znacznie poprawić jakość przeglądania Internetu przez użytkowników, umożliwiając kilka cennych funkcji - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenie przeglądania, od przeszukiwania internetowego, aby porównać oferty online i znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w pakiet produktów Royal Raid, BEZPŁATNY zestaw narzędzi, które działają, aby uczynić twoje przeglądanie Internetu... lepszym!". Jednak obietnice te są po prostu fałszywe i próbują nakłonić użytkowników do myślenia, że aplikacja ta jest zgodna z prawem. Prawda jest taka, że ze względu na swoje nieuczciwe zachowanie, Royal Raid jest uważana za adware i potencjalnie niechciany program (PUP). PUP ten nie tylko infiltruje system bez pytania o zgodę użytkowników, ale również generuje natarczywe reklamy online i zbiera różnorodne informacje związane z przeglądaniem.

Royal Raid adware

Rodzaje natrętnych reklam internetowych generowanych przez Royal Raid to pop-up, śródtekstowe, przejściowe, całostronicowe, transparentne, wyszukiwania, kuponowe i porównania cen. Ze względu na to, że Royal Raid wykorzystuje wirtualną warstwę jako narzędzie do generowania reklam, żadna z nich nie pochodzi z odwiedzanych przez użytkownika stron internetowych. Dlatego też poprzez ukrywanie samej treści, reklamy te znacznie zmniejszają aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Co więcej, niektóre z nich przekierowują do zainfekowanych stron internetowych. Jest duże prawdopodobieństwo, że niektóre z tych stron będą zawierać zainfekowane treści. Dlatego, klikając te reklamy użytkownicy ryzykują, że spowodują dalsze infekcje adware lub malware. Warto również wspomnieć, że informacje zebrane przez Royal Raid (adresy IP, unikalne numery identyfikatorów, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania) mogą być danymi osobowymi. Warto wspomnieć, że po zebraniu informacji, deweloperzy Royal Raid dzielą się nimi z firmami trzecimi, które mogą nadużywać danych osobowych z zamiarem uzyskania przychodów. Śledzenie danych osobowych może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów Royal Raid powinna zostać odinstalowana tak szybko, jak to możliwe.

Oświadczenie Polityki prywatności Royal Raid w zakresie gromadzenia danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy wyłącznie niepubliczne dane osobowe niepowiązanym stronom trzecim, gdy uważamy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom nadrzędnym, zależnym lub powiązanym bez ograniczeń.

Istnieją dziesiątki potencjalnie niechcianych programów zaprojektowanych przez SuperWeb LLC, a wszystkie z nich są identyczne, na przykład  Triangle Trail, Fresh Outlook, SmartShop, Bronze Aid. Jednak mimo, że aplikacje te zobowiązują się do zwiększenia aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników, żadna z nich tego nie robi. Podobnie, jak Royal Raid aplikacje te zostały opracowane, aby generować zyski dla deweloperów. Dlatego też jedyną rzeczą, którą robią jest wyświetlanie natrętnych reklam online (za pomocą modelu reklamy "Pay Per Click" (PPC)) i zbieranie danych osobowych (które są później sprzedawane firmom trzecim).

Jak zainstalowałem Royal Raid na moim komputerze?

Royal Raid jest dostępna dla każdego do pobrania na swojej oficjalnej stronie. Jednak jest również dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (potajemnej instalacji potencjalnie niechcianych programów wraz z regularnymi), a więc większość użytkowników instaluje tę aplikację nieświadomie. Problemem jest to, że użytkownicy nie zwracają uwagi podczas procesu pobierania/instalacji - po prostu pomijają prawie wszystkie kroki, nie zdając sobie sprawy, że złośliwe oprogramowanie jest najprawdopodobniej ukryte we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Ten rodzaj nieostrożnego zachowania często kończy się przypadkową instalacją fałszywych programów, takich jak Royal Raid.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Instalacji aplikacji typu adware można łatwo zapobiec ściśle analizując każdy krok pobierania i instalacji oprogramowania. Użytkownicy muszą zawsze używać "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich" lub "Typowych", ponieważ zdecydowana większość dołączonego oprogramowania, która musi być odrzucona, jest najprawdopodobniej ukryta. Istnieją duże szanse, że dodatkowe oprogramowanie będzie złośliwe. W związku z tym nigdy nie powinno być zainstalowane.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Royal Raid (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Royal Raid (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Royal Raid:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Royal Raid adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Royal Raid", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Royal Raid), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Royal Raid z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Royal Raid ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Royal Raid", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Royal Raid ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem royal raid (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Royal Raid  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj „Royal Raid", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Royal Raid ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem royal raid (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Royal Raid ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Royal Raid".

Removing Royal Raid ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem royal raid (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware royal raid (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat royal raid (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9651-ads-by-royal-raid

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Royal Raid (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Royal Raid (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Royal Raid (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.