FacebookTwitterLinkedIn

Security Defender

Znany również jako: Security Defender oszustwo
Poziom zniszczenia: Wysoki

Instrukcje usuwania Security Defender

Czym jest Security Defender?

Security Defender to fałszywy program antywirusowy, któremu nie należy ufać, ponieważ jest to oszustwo wydane przez cyberprzestępców. Jest on zaprojektowany, aby przestraszyć użytkowników komputerów do uwierzenia, że ich komputery są zainfekowane malware i wirusami. Aby osiągnąć ten zwodniczy cel, Security Defender wykorzystuje fałszywe skanowanie zabezpieczeń, fałszywe listy wykrywania malware i fałszywe komunikaty ostrzegawcze. Program zwykle instaluje się na komputerach bez zgody użytkownika i natychmiast rozpoczyna skanowanie zabezpieczeń, które powoduje wykrywanie różnych „infekcji spyware wysokiego ryzyka". Co więcej, to złośliwe oprogramowanie modyfikuje wpisy rejestru zainfekowanego systemu operacyjnego i blokuje wykonanie zainstalowanego oprogramowania. Twórcy tego oszustwa zamierzają stworzyć wrażenie, że dany komputer jest zainfekowany malware wysokiego ryzyka, a Security Defender może zaoferować oprogramowanie bezpieczeństwa, aby rozwiązać te problemy. W rzeczywistości żaden z "wykrytych wirusów i malware" nie istnieje na komputerze - ten fałszywy program jest zaprojektowany tak, aby przekonać użytkowników do uwierzenia w to, próbując sprzedać swoje promowane fałszywe programy antywirusowe.

W czasie testów, Security Defender zachęca użytkowników komputerów do zakupu "Defender PRO 2015". Cyberprzestępcy odpowiedzialni za stworzenie oszustwa Security Defender mają nadzieję, że użytkownicy komputerów uwierzą fałszywym skanom bezpieczeństwa wykonywanym przez to fałszywe oprogramowanie, a następnie kupią oferowane programy. Żaden z promowanych przez Security Defender programów nie jest uzasadniony - użytkownicy komputerów, którzy zapłacą za nie, stracą swoje pieniądze, a ich komputery pozostaną zainfekowane.

security defender fake antivirus program

Celem dystrybucji Security Defender jest przekonać użytkowników PC do uwierzenia, że ich komputery są zagrożone, a następnie sprzedać bezużyteczne klucze licencyjne. Płacenie za każdy wymieniony przez Security Defender program bezpieczeństwa jest równoznaczne z wysyłaniem pieniędzy na cyberprzestępców - stracisz pieniądze i ujawnisz informacje o swoim koncie, co może prowadzić do dalszych kradzieży z konta. Ten fałszywy program antywirusowy jest zazwyczaj dystrybuowany za pośrednictwem fałszywych skanerów online. Te pop-upy są włączone do zainfekowanych stron internetowych. Po odwiedzeniu takich stron, użytkownikom komputerów jest przedstawiany komunikat informujący, że ich komputery są zainfekowane i że należy pobrać i zainstalować oprogramowanie antywirusowe w celu usunięcia wykrytych infekcji. Inne zwodnicze metody dystrybuowania Security Defender to fałszywe aktualizacje oprogramowania, fałszywe kodeki wideo, trojany i drive-by download. Jeżeli zaobserwujesz ten program skanujący twój komputer w poszukiwaniu infekcji bezpieczeństwa, zignoruj go i wyeliminuj to oszustwo ze swojego komputera.

Security Defender generujący fałszywe komunikaty ostrzegawcze:

security defender generating fake security warning messages sample 1 security defender blocking Internet access security defender generating fake security warning messages sample 3 security defender generating fake security warning messages sample 4 security defender generating fake security warning messages sample 5

Twój poziom ustawienia zabezpieczeń naraża twój komputer na ryzyko. Zalecamy, aby nie przeglądać stron internetowych z bieżącymi ustawieniami bezpieczeństwa. Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web. Możliwe przyczyny to: wykryto krytyczne zmiany systemu. Jest tak zazwyczaj wtedy, gdy system jest zainfekowany przez spyware. Wykryty wirus zmienia ustawienia przeglądarki i wyświetla reklamy lub przekierowuje do stron www. Złośliwy kod programu próbuje rozprzestrzeniać się z komputera na komputer, dołączając się jako program-nosiciel. Próba phishingu strony, abyś podał informacje osobistych. Co możesz zrobić: Zdobądź oprogramowanie antywirusowe i usuń wszystkie zagrożenia ze swojego komputera (ZALECANE) Kontynuuj przeglądanie w obecnym stanie (NIEBEZPIECZNE).

 

Alarm wykrywania wirusów. System wykrył zmiany ustawienia zabezpieczeń w związku z malware. Zagrożenie to jest niebezpieczne, wykorzystuje komputer i zapewnia dostęp do plików użytkownika. Wymagany skan do ukończenia rekultywacji.

 

Wykryto krytyczne zagrożenia systemowe. Skanowanie systemu jest kompletne. System Windows wykrył 34 krytycznych obiektów systemowych. Zagrożenia te mogą zagrażać prywatności użytkowników lub uszkodzić twój komputer. Możliwe następstwa obejmują: dane bankowe i dane karty kredytowej mogą zostać skradzione przez programy trojańskie. System wykonuje polecenia od intruza. PC będzie wykorzystywany do działalności przestępczej. Program spyware może śledzić aktywność i całą zawartość strony internetowej. Dodatki przeglądarki wyświetlają wyskakujące reklamy. Spam-bot może wykorzystać komputer do wysyłania e-maili ze spamem na całym świecie. Ochrona przed wirusami, malware i niechcianym oprogramowaniem - nie znaleziona. Aby usunąć wszystkie zagrożenia i ochronić swój komputer należy zainstalować oprogramowanie antywirusowe i włączyć ochronę w czasie rzeczywistym.

 

Wykryto atak systemu. Nieznany program próbuje zebrać informacje osobiste, zagrozić twojej prywatności lub uszkodzić twój komputer.

Fałszywy antywirus Security Defender wykonujący fałszywy skan bezpieczeństwa komputera:

Security Defender performing a fake computer security scan

Security Defender generujący listy nieistniejących infekcji bezpieczeństwa, aby przestraszyć użytkowników komputerów do uwierzenia, że ich komputery są zainfekowane malware wysokiego ryzyka:

Security Defender showing fake security scan results

Security Defender zachęcający użytkowników komputerów do zakupu programu antywirusowego ("Defender PRO 2015"), aby usunąć wcześniej "wykryte" malware (nieobecne na komputerach użytkowników):

security defender scam promoting defender pro 2015 non existent antivirus program

Zrzut ekranu strony internetowej wykorzystywanej do promowania Defender PRO 2015 (fałszywego programu antywirusowego promowanego przez Security Defender):

defender pro 2015 fake antivirus website

Strona płatności wykorzystywana do sprzedaży nieistniejącego programu antywirusowego Defender PRO 2015 (w czasie badania cena tego fałszywego programu antywirusowego wynosiła 69,95$ - użytkownicy komputerów, którzy już zapłacili za to oszustwo powinni skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i zakwestionować zarzuty tłumacząc, że zostali oszukani do zakupu fałszywego programu antywirusowego):

Defender pro 2015 scam payment page

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie Security Defender przy użyciu Trybu awaryjnego z obsługą sieci:

Użytkownicy Windows 7:

Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas procesu uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tyle razy, aż pojawi się menu Zaawansowanych opcji systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8:

Idź do Ekranu startowego Windows 8, wpisz Zaawansowane, w wynikach wyszukiwania wybierz Ustawienia. Kliknij przycisk Zaawansowane opcje uruchamiania, w otwartym oknie „Ustawienia ogólne PC" wybierz Uruchamianie zaawansowane. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania". Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie "Opcje zaawansowane". Na ekranie opcji zaawansowanych kliknij przycisk "Ustawienia startowe". Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij klawisz F5, aby uruchomić system w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj pobrać i uruchomić zalecane oprogramowanie antymalware. Jeśli pobieranie jest zablokowane, wykonaj instrukcje przedstawione poniżej.

UWAGA: Jeśli nie możesz uruchomić narzędzia usuwania, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Uruchom jako administrator". Jeśli instalacja narzędzia do usuwania malware nie powiedzie się, lub nie możesz otworzyć pliku .exe, wypróbuj jedną z alternatywnych lokalizacji pobierania poniżej:

 • Lokalizacja 1 (nazwa pliku jest zmieniona na "iexplore.exe", ponieważ większość spyware nie blokuje tego pliku)
 • Lokalizacja 2

Jeżeli po lub przed usunięciem tego fałszywego programu antywirusowego nie możesz uruchomić żadnego z zainstalowanego oprogramowania, Security Defender zmodyfikował skojarzenia plików .exe twojego systemu operacyjnego. Aby rozwiązać ten problem, pobierz poprawkę rejestru (link poniżej). Zapisz ją na komputerze, kliknij dwukrotnie, kliknij przycisk "Tak", a następnie "OK". Po ponownym uruchomieniu komputera, skojarzenie plików powinno normalnie funkcjonować.

Usuwanie Security Defender – metoda opcjonalna:

Nieuczciwy Security Defender blokuje wykonywanie wszystkich zainstalowanych programów - to sprawia, że jego usunięcie jest skomplikowane. Najlepszym sposobem, aby wyeliminować ten fałszywy program jest zalogowanie się na niezainfekowane konto użytkownika i uruchomienie skanowania zabezpieczeń z niego. Jeśli to możliwe, zaloguj się na konto "Gość" i wykonaj kroki usuwania poniżej. Jeśli konto użytkownika "Gość" nie jest aktywne, wykonaj następujące kroki:

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij logo Windows (Start), wybierz Panel sterowania.

windows 7 - accessing Control Panel

W otwartym oknie wybierz "Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne".

Windows 7- accessing

W otwartym oknie kliknij link "Dodaj lub usuń konta użytkowników".

Windows 7 Control Panel - add or remove user accounts

W otwartym oknie kliknij "Konto gościa".

Windows 7 - activating guest account

W następnym oknie kliknij przycisk "Włącz".

Windows 7 turn on guest account

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu. W Menu szybkiego dostępu, wybierz Panel sterowania.

Turning on guest user on Windows 8 step 1 - accessing Control Panel

W otwartym oknie kliknij "Zmień typ konta" (w ramach "Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne").

Turning on guest user on Windows 8 step 2 - clicking Change account type in User accounts and Family Safety section

W otwartym oknie kliknij "Gość".

Turning on Guest user in Windows 8 step 3 - clicking

W następnym oknie kliknij przycisk "Włącz".

Turning on Guest user in Windows 8 step 4 - clicking

Uruchom ponownie swój komputer. Gdy pojawi się ekran logowania systemu Windows, wybierz użytkownika "Gość", następnie przejdź do kroków usuwania określonych poniżej.

Po zalogowaniu się na konto Gościa, pobierz zalecane oprogramowanie usuwania malware i uruchom pełne skanowanie systemu, aby całkowicie wyeliminować to fałszywe oprogramowanie antywirusowe ze swojego komputera.

Instrukcje manualnego usuwania Security Defender

Niektóre spyware mogą zablokować pobieranie do jego usuwania. Jeśli nie możesz go pobrać za pomocą domyślnej lokalizacji, spróbuj jednego z alternatywnych miejsc pobrania poniżej:

 • Lokalizacja 1 (nazwa pliku jest zmieniona na "iexplore.exe", ponieważ większość spyware nie blokuje tego pliku)
 • Lokalizacja 2

Jeśli instalacja programu usuwania nie powiedzie się, spróbuj pobrać dostosowany instalator, który został stworzony przez naszych techników, aby ominąć infekcji spyware. Pobierz dostosowany instalator

Jeśli nadal nie możesz pobrać i uruchomić programu do usuwania spyware, wykonaj następujące kroki:

Krok 1
Niektóre warianty tego spyware modyfikują ustawienia proxy systemu tak, że nie jesteś w stanie uzyskać dostęp do Internetu (bądź adresy stron internetowych są przekierowywane do złośliwych lub phishingowych stron). Aby przywrócić domyślne ustawienia proxy, pobierz i uruchom to narzędzie:

Krok 2
Security Defender modyfikuje plik Hosts systemu.Plik Hosts jest używany, aby rozwiązać kanoniczne nazwy stron internetowych na adresy IP. Kiedy to zostanie zmienione, użytkownik może zostać przekierowany do złośliwych stron, pomimo dostrzegania legalnych adresów URL w pasku adresu. Trudno jest określić, które strony są prawdziwe, kiedy plik Hosts zostanie zmodyfikowany. Aby rozwiązać ten problem, należy pobrać narzędzie Microsoft Fix It, które przywraca pliku Hosts do ustawień systemu Windows. Uruchom to narzędzie po pobraniu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Link pobierania poniżej:

Krok 3
To wszystko! Teraz możesz spróbować pobrać Program usuwania malwere lub zainstalować i uruchomić go, jeśli jest już pobrany. W większości przypadków prowadzi to do sukcesu, ale jeśli nie, prosimy opisz swój problem na naszym FORUM, a nasi technicy postarają się ci pomóc.

Podsumowanie:

Fałszywe programy antywirusowe (znane również jako "nieuczciwe programy antywirusowe" lub "scareware") są aplikacjami, które starają się zachęcić użytkowników komputerów do zapłacenia za ich nieistniejące pełne wersje w celu usunięcia rzekomo wykrytych infekcji bezpieczeństwa (choć w rzeczywistości komputer jest czysty). Te fałszywe programy są tworzone przez cyberprzestępców, którzy projektują je tak, aby wyglądały jak legalne oprogramowanie antywirusowe. Najczęściej nieuczciwe programy antywirusowe infiltrują komputer użytkownika za pomocą okien pop-up lub alarmów, które pojawiają się, gdy użytkownicy korzystają z Internetu. Te oszukańcze wiadomości oszukują użytkowników do pobrania fałszywego programu antywirusowego na swoje komputery. Innymi znanymi taktykami, wykorzystywanymi do rozprzestrzeniania scareware są m.in. zestawy eksploitów, zainfekowane wiadomości e-mail, sieci reklamowe online, drive-by download, a nawet bezpośrednie połączenia do użytkownika, oferujące bezpłatne wsparcie.

Komputer, który jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym może mieć zainstalowane również inne malware, ponieważ nieuczciwe programy antywirusowe często są powiązane z trojanami i zestawami eksploitów. Zauważ, że dodatkowe malware, które infiltruje system operacyjny użytkownika pozostaje na komputerze swojej ofiary, niezależnie od tego, czy zapłata za nieistniejącą pełną wersję fałszywego programu antywirusowego została uiszczona. Oto niektóre przykłady fałszywych komunikatów ostrzegawczych bezpieczeństwa, które są wykorzystywane w dystrybucji security defender oszustwo:

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 1

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 2

Użytkownicy komputerów, którzy mają do czynienia z nieuczciwym oprogramowaniem bezpieczeństwa nie powinni kupować jego pełnej wersji. Płacąc za klucz aktywacyjny fałszywego programu antywirusowego wysłałbyś swoje pieniądze i informacje bankowe cyberprzestępcom. Użytkownicy, którzy już wprowadzili swój numer karty kredytowej (lub inne poufne informacje) zapytani przez takie fałszywe oprogramowanie, powinni poinformować swojego wystawcę karty kredytowej, że zostali oszukani do zakupu fałszywego oprogramowania bezpieczeństwa. Zrzut ekranu strony internetowej używanej do zwabienia użytkowników komputerów do zapłacenia za nieistniejącą pełną wersję security defender oszustwo i inne fałszywe programy antywirusowe:

Przykład strony internetowej użytej do pobrania opłat za fałszywe programy antywirusowe

Aby chronić swój komputer przed security defender oszustwo i innymi nieuczciwymi programami antywirusowymi użytkownicy powinni:

 • Utrzymywać swój system operacyjny i wszystkie zainstalowane programy zaktualizowane.
 • Używać legalnych programów antywirusowych i antyspyware.
 • Zachować ostrożność podczas klikania na linki w serwisach społecznościowych i wiadomościach e-mail.
 • Nie ufać internetowym wiadomościom pop-up, które twierdzą, że komputer jest zainfekowany i oferują do pobrania oprogramowanie bezpieczeństwa.

Objawy wskazujące, że twój system operacyjny jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym:

 • Natrętne ostrzegające wiadomości pop-up o bezpieczeństwie.
 • Alarmy z prośbą o aktualizację do płatnej wersji programu do usunięcia rzekomo wykrytego malware.
 • Niska wydajność komputera.
 • Wyłączone aktualizacje Windows.
 • Zablokowany Menedżer zadań.
 • Zablokowane przeglądarki internetowe lub niezdolność do odwiedzenia legalnych stron internetowych dostawcy oprogramowania antywirusowego.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat security defender oszustwo lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8803-security-defender

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Security Defender oszustwo kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Security Defender oszustwo na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.