FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy SafetySearch

Znany również jako: SafetySearch (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania SafetySearch

Czym jest SafetySearch?

Opracowany przez Intriguing Apps, SafetySearch jest nieuczciwym rozszerzeniem przeglądarki obiecującym chronić przeglądanie Internetu przez użytkownika zapobiegając infekcjom malware i spyware. Mimo, że funkcja ta może się wydawać przydatna i uzasadniona, należy pamiętać, że SafetySearch znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych programów (PUP), ponieważ wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby ukradkiem zainstalować się na przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji, SafetySearch generuje liczne natrętne reklamy internetowe, takie jak banery, kupony, śródtekstowe, pop-up, ukierunkowane wideo i inne, aby pobrać inne PUP, również uważane za adware. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie tych reklam spowoduje infekcje adware lub wysokiego ryzyka malware.

Ponadto SafetySearch nieustannie śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników zbierając różne informacje o oprogramowaniu i sprzęcie, którymi mogą być dane osobowe. Na przykład: adresy IP, unikalne numery identyfikatorów, geolokalizację, wyszukiwane hasła, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony i inne podobne szczegóły. Istnieje wiele PUP podobnych do SafetySearch (na przykład Search Defense, Browser Secure i Browser Shield), jednak ani SafetySearch, ani żaden z tych innych dodatków przeglądarki nie zapewnia żadnej realnej wartości dla użytkownika - ich celem jest generowanie zysków przez wyświetlanie uciążliwych reklam online. Takie zachowanie może spowodować poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości i do tego powodu, zaleca się odinstalowanie adware SafetySearch ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware SafetySearch

W czasie badań, SafetySearch był dystrybuowany poprzez fałszywe pliki do pobrania (aktualizacje Javy, aktualizacje przeglądarki itp.), a także inne nieuczciwe rozszerzenia przeglądarki, takie jak Safe Browse, Solid Savings i adware powiązane z savings and coupons. SafetySearch jest również dystrybuowane za pośrednictwem małych programów zwanych "menedżerami pobierania" na stronach internetowych z freeware do pobrania, w tym m.in. softonic.com, download.com i soft32.com. Menedżerowie pobierania są wykorzystywani do zarabiania na bezpłatnych usługach, oferując instalację promowanych (jako twierdzi Intriguing Apps '100% wolnych od wirusów' rozszerzeń przeglądarki) wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, nieostrożne pobieranie i instalacja programów freeware grozi infekcjami komputera adware i malware. Instalacji SafetySearch lub innych podobnych PUP, można zapobiec poprzez ścisłą obserwację każdego etapu procesu pobierania freeware i nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych programów. Jeśli pobrane oprogramowanie zostało zainstalowane, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji - ujawni to wszelkie ukryte aplikacje wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowany SafetySearch i obserwujesz natrętne reklamy podczas przeglądania Internetu, wykorzystaj ten przewodnik usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware SafetySearch generujące natrętne reklamy w Google ("Powered by SafetySearch"):

Adware safetysearch generujące

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware SafetySearch:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware SafetySearch poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "SafetySearch" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje) – w czasie testowania, reklamy SafetySearch były generowane przez różne adware wyświetlające reklamy kuponowe), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".


Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy SafetySearch), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware SafetySearch z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam SafetySearch z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "SafetySearch", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Zauważ, że reklamy SafetySearch mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam SafetySearch z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem safetysearch (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam SafetySearch z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "SafetySearch", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy SafetySearch mogą byś spowodowane przez inne adware. W oknie „rozszerzeń" Google Chrome, usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam SafetySearch z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem safetysearch (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam SafetySearch z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "SafetySearch". Zauważ, że reklamy SafetySearch mogą być generowane przez inne adware. W oknie „Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam SafetySearch z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem safetysearch (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware safetysearch (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat safetysearch (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8087-ads-by-safetysearch

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
SafetySearch (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania SafetySearch (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.