FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy OneSoftPerDay

Znany również jako: OneSoftPerDay (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania OneSoftPerDay

Czym jest OneSoftPerDay?

Stworzony przez Agence Exclusive, OneSoftPerDay to potencjalnie niepożądany program, który zobowiązuje się do umożliwienia użytkownikowi pobrania bezpłatnego widżetu (1 na dzień) lub kupienia aplikacji z innych stron po obniżonej cenie. Nawet, jeśli taka funkcjonalność może się wydawać uzasadniona i użyteczna, użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że OneSoftPerDay rzeczywiście jest sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Używa złudnej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (tajemna instalacja dodatkowych programów wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem), aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych użytkownika bez jego zgody. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, OneSoftPerDay zaczyna generować wiele rodzajów nachalnych reklam online, które mogą spowodować infekcje adware lub wysokiego ryzyka malware, na przykład: reklamy kuponowe, banery, pop-up i śródtekstowe.

Poza tym, przeglądanie Internetu użytkownika jest stale monitorowane, gdyż potencjalnie niechciany dodatek do przeglądarki zbiera różnorodne informacje, takie jak adres IP, adres URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, reklamy, które użytkownik kliknął i inne podobne informacje, którymi mogą być osobowe. Takie zachowanie może w konsekwencji prowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości. Należy pamiętać, że istnieje wiele potencjalnie niepożądanych programów, które są bardzo podobne do OneSoftPerDay, na przykład: Buzz-it, FreeSOFTtoday i Zombie Alert. Mimo wszystko, wymienione wtyczki do przeglądarek są absolutnie bezużyteczne dla użytkownika, ponieważ ich rzeczywistym celem jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam w Internecie. Dlatego internauci powinni odinstalować OneSoftPerDay ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware OneSoftPerDay

Dokładne badanie OneSoftPerDay odkrywa, że jest w większości dystrybuowany jest za pomocą menedżerów pobierania bezpłatnego oprogramowania na stronach z pobieraniem freeware, takich jak softonic.com, download.com, soft32.com i wielu innych. Internauci powinni być poinformowani, że menedżerowie pobierania są wykorzystywani jako narzędzie do zarabiania na bezpłatnych usługach stron, ponieważ oferują instalację promowanych, "legalnych" rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym przez użytkownika bezpłatnym oprogramowaniem. Jednak niemal każde nieuważne pobieranie i instalacja freeware powoduje infekcje malware lub adware. Sytuacji tej można łatwo zapobiec poprzez kontrolę każdego etapu procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptowanie oferowanych instalacji żadnych dodatkowych programów. Co więcej, jeśli instalujesz już pobrane oprogramowanie, upewnij się, aby wybrać "Niestandardowe" lub "Zaawansowane" opcje instalacji - krok ten ujawni i pozwoli odrzucić wszystkie ukryte aplikacje, które zostały zainstalowane razem z pobranym oprogramowaniem. Internauci, którzy już zainstalowali OneSoftPerDay, powinni wykonać podane instrukcje usuwania i wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie OneSoftPerDay (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się OneSoftPerDay (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware OneSoftPerDay:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware OneSoftPerDay poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "OneSoftPerDay", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy OneSoftPerDay), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

 

Usuwanie adware OneSoftPerDay z przeglądarek internetowych:

W czasie badań OneSoftPerDay nie zainstalował swoich wtyczek przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak przychodził połączony z innym adware. Zalecane jest, aby usunąć te potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem onesoftperday (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Spójrz na wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem onesoftperday (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia". W otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam OneSoftPerDay z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem onesoftperday (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware onesoftperday (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat onesoftperday (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8180-onesoftperday-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
OneSoftPerDay (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania OneSoftPerDay (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się OneSoftPerDay (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.