FacebookTwitterLinkedIn

Ads by ContextTrue

Znany również jako: ContextTrust (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Insrukcje usuwania ContextTrue

Czym jest ContextTrue?

Dodatek do przeglądarki ContextTrue obiecuje zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu poprzez wyświetlanie reklam kuponowych, gdy użytkownicy odwiedzają strony internetowe zakupów online. Podczas, gdy funkcja ta może wydawać się uzasadniona, należy pamiętać, że dodatek ContextTrue znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych aplikacji. Wtyczka ta infiltruje przeglądarki (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) poprzez bezpłatne oprogramowanie do pobrania za pomocą oszukańczej metody marketingowej oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". ContextTrue powoduje również zmniejszoną wydajność przeglądarki i uciążliwe reklamy. W czasie badań, ten potencjalnie niechciany program (PUP) dystrybuowano stosując klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania DomaIQ (fałszywe pliki do pobrania, takie jak aktualizacje przeglądarki internetowej, narzędzia hakerskie itp) .

Po udanej infiltracji, ContextTrue generuje reklamy kuponowe i pełno stronicowe pop-up. Co więcej, wtyczka ta śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez zapisywanie odwiedzanych stron internetowych, warunków wyszukiwania wpisanych w wyszukiwarkach, kliknięć na stronach społecznościowych, adresów IP, pełnych adresów URL odwiedzanych stron internetowych, systemów operacyjnych i innych informacji. Użytkownicy komputerów, którzy obserwują reklamy kuponowe ContextTrue podczas surfowania w Internecie mają przeglądarki zinfiltrowane przez adware ContextTrue, dlatego radzimy, aby wyeliminować to oprogramowanie ze swojego komputera.

Adware contexttrue

Rozszerzenie przeglądarki ContextTrue jest podobne do innych adware, które infiltrują przeglądarki przy użyciu pobrań oprogramowania. Przykłady obejmują SoftCoup, SaveMass, protectedsurf i Browser Protect. Te wtyczki przeglądarki nie dodają żadnej realnej wartości, a często są przyczyną poważnych infekcji malware i problemów prywatności. Aby uniknąć instalacji ContextTrue lub innych potencjalnie niepożądanych aplikacji, wyraź ostrożność podczas pobierania i instalowania freeware. Obecnie większość stron z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania zatrudnia „klientów pobierania" - niewielkie programy oferujące instalację reklamowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym freeware. Tak więc, lekkomyślne pobieranie freeware może powodować infekcje adware. Podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania, sprawdź każdy krok i nie instaluj żadnych promowanych wtyczek do przeglądarek. Internauci, którzy obserwują reklamy ContextTrue podczas surfowania w Internecie, powinni użyć tego przewodnika usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich komputerów.

Natrętne reklamy internetowe generowane przez adware ContextTrue ('Ads by ContextTrue'):

contexttrue generujące natrętne reklamy internetowe przykład 1

contexttrue generujące natrętne reklamy internetowe przykład 2

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware ContextTrue:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware contexttrue poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "ContextTrue", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy "ContextTrue"), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

 

Usuwanie adware ContextTrue z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

W czasie badań, ContextTrue nie instalowało wtyczek do przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było w pakiecie z innym adware. Zaleca się, aby wyeliminować te potencjalnie niechciane aplikacje ze swoich przeglądarek internetowych.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam contexttrue z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i potencjalnie niechciane wtyczki, wybierz je i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam contexttrue z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem contexttrust (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam contexttrue z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i potencjalnie niechciane wtyczki, wybierz je i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam contexttrue z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem contexttrust (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam contexttrue z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i potencjalnie niechciane wtyczki, wybierz je i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam contexttrue z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem contexttrust (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware contexttrust (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat contexttrust (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8165-ads-by-contexttrue

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
ContextTrust (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania ContextTrust (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.