FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Mysearch.sweetpacks.com

Znany również jako: Przekierowanie Mysearch.sweetpacks.com
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Mysearch.sweetpacks.com

Czym jest Mysearch.sweetpacks.com?

Mysearch.sweetpacks.com to porywacz przeglądarki, która infiltruje przeglądarki internetowe użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) przy użyciu zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Najczęściej internauci instalują pasek narzędzi sweetpacks bez swojej zgody podczas pobierania lub instalowania freeware. Po udanej infiltracji to zmieniające ustawienia przeglądarki adware zmienia stronę domową i domyślną wyszukiwarkę użytkownika na mysearch.sweetpacks.com. Ten porywacz przeglądarki nie jest wirusem, ani malware, jednak przekierowanie do tej strony może doprowadzić do infekcji malware (po kliknięciu reklam stron trzecich wyświetlanych na tej stronie) i problemów związanych z prywatnością - ten pasek narzędzi śledzi przeglądanie Internetu przez użytkownika poprzez rejestrowanie typu przeglądarki, systemu operacyjnego, ISP, lokalizacji oraz adresów protokołu internetowego (IP).

Podczas gdy pasek narzędzi sweetpacks obiecuje zwiększyć doświadczenia przeglądania Internetu przez użytkownika, umożliwiając szybki dostęp do pogody, wiadomości i gier online, w rzeczywistości ta wtyczka do przeglądarki nie dodaje żadnej realnej wartości i powoduje spowolnienie wydajności przeglądarek internetowych. Głównym celem tego programu jest generowania przychodów od użytkowników Internetu, którzy klikają na reklamy firm trzecich generowane przez to fałszywe rozszerzenie. Zaleca się usunięcie mysearch.sweetpacks.com ze strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej.

Wirus przekierowywania Mysearch.sweetpacks.com

Porywacz przeglądarki Mysearch.sweetpacks.com jest podobny do innych potencjalnie niepożądanych programów, które zmieniają stronę domową i domyślne ustawienia wyszukiwarki internetowej na przykład na webisgreat.info, Yahoo toolbar i ZenSearch.com. Wszystkie wymienione wtyczki przeglądarki obiecują, że przeglądanie Internetu użytkownika będzie bardziej produktywne, ale w rzeczywistości tylko spowalniają przeglądarki internetowe i powodują niechciane przekierowania. Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z freeware do pobrania korzysta z klientów pobierania - małych programów, które oferują instalację reklamowanych rozszerzeń przeglądarki (najczęściej adware). Aby uniknąć instalacji porywacza przeglądarki mysearch.sweetpacks.com użytkownicy Internetu powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania - zawsze sprawdź każdy krok i nie instaluj promowanych rozszerzeń przeglądarki. Podczas instalacji już pobranego programu użyj "zaawansowanych" lub „niestandardowych" opcji instalacji. Krok ten może ujawnić instalację dołączonego oprogramowania reklamowego. Użytkownicy komputerów, którzy już doświadczają przekierowania przeglądarki na mysearch.sweetpacks.com, powinni użyć tego przewodnika usuwania i wyeliminować tego porywacza przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy klient pobierania bezpłatnego oprogramowania promuje tego porywacza przeglądarki:

Instalator Mysearch.sweetpacks.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa przekierowywania Mysearch.sweetpacks.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Mysearch.sweetpacks.com przy użyciu Panelu sterowania

W oknie odinstalowania programów: spójrz na "Video Converter Bundle", "Video Converter" i "Value Apps". Wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę mysearch.sweetpacks.com przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Mysearch.sweetpacks.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowanie przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com z rozszerzeń Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "ValueApps", "SweetPacks Toolbar for Internet Explorer" i "Sweetpacks Browser Helper", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie Mysearch.sweetpacks.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń mysearch.sweetpacks.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer. Możesz również wpisać about: blank, aby otworzyć pustą stronę po uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Mysearch.sweetpacks.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Sweetpacks Search".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie mysearch.sweetpacks.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Value apps", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad mysearch.sweetpacks.com i kliknij symbol X. Teraz można dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij na "Zarządzaj wyszukiwarkami". W otwartym oknie zlokalizuj i usuń "Sweetpacks". Teraz możesz dodać lub wybrać swoją preferowaną wyszukiwarkę internetową.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie mysearch.sweetpacks.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com z rozszerzeń Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "SweetPacks Toolbar for Firefox" oraz "Value Apps".

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie mysearch.sweetpacks.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować Twoją stronę domową kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń mysearch.sweetpacks.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "mysearch.sweetpacks.com"

Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie mysearch.sweetpacks.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie mysearch.sweetpacks.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie mysearch.sweetpacks.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie mysearch.sweetpacks.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7577-mysearch-sweetpacks-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie Mysearch.sweetpacks.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie Mysearch.sweetpacks.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.