FacebookTwitterLinkedIn

Antivirus Plus 2014

Znany również jako: Antivirus Plus 2014 (Fałszywy antywirus)
Poziom zniszczenia: Wysoki

Instrukcje usuwania Antivirus Plus 2014

Antivirus Plus 2014 to fałszywy program antywirusowy, który udaje wykrycie wysokiego ryzyka infekcji malware, by przestraszyć użytkowników komputerów i nakłonić ich do zakupu jego bezużytecznego klucza licencyjnego. To fałszywe oprogramowanie jest stworzone przez cyberprzestępców, którzy dystrybuują je za pomocą zainfekowanych wiadomości e-mail, sieci P2P, zainfekowanych stron internetowych i zestawów eksploitów. Po udanej infiltracji to fałszywe oprogramowanie antywirusowe rozpocznie naśladowanie prawdziwego programu ochrony i rozpocznie skanowanie zabezpieczeń komputera. Po mniej niż minucie, Antivirus Plus 2014 stwierdzi, że skan bezpieczeństwa jest kompletny i że wykrył różne wirusy i złośliwe oprogramowanie na komputerze użytkownika. Aby wyeliminować te rzekomo wykryte zagrożenia bezpieczeństwa użytkownicy zostaną poproszeni o "aktywowanie pełnej ochronę w czasie" (zakup klucza licencyjnego dla tego programu). Użytkownicy komputerów nie powinni podążać za tym oszustwem. W rzeczywistości żadna z infekcji bezpieczeństwa, które zostały wskazane przez ten program nie istnieje na komputerze.

Ten program jest całkowitym oszustwem i udaje, że wykrywa te same zagrożenia bezpieczeństwa (15 bezużytecznych i niepotrzebnych plików) na każdym komputerze, który infiltruje. Program ten pochodzi z rodziny fałszywych programów antywirusowych zwanych FakeRean. Jego wcześniej odkryte warianty noszą nazwy Internet Security i System Protection. Jeśli widzisz Antivirus Plus 2014 skanujący Twój komputer w poszukiwaniu infekcji bezpieczeństwa możesz być pewien, że Twój komputer został przeniknięty fałszywym programem antywirusowym. Zignoruj to fałszywe skanowanie zabezpieczeń i nie ufaj jego fałszywym komunikatom ostrzegawczym. Właściwym sposobem leczenia tego programu jest jego eliminacja z komputera.

Antivirus Plus 2014

Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że Antivirus Plus 2014 nie posiada bazy danych definiującej wirusy ani skanera wirusów. Jest to całkowite oszustwo stworzone przez cyberprzestępców. Zakup klucza licencyjnego tego programu równałby się wysyłaniu pieniędzy do cyberprzestępców. Dodatkowo, użytkownicy oddaliby również dane swojej karty kredytowej, a to mogłoby doprowadzić do kolejnych kradzieży pieniędzy. Użytkownicy, którzy już zakupili ten fałszywy program powinni skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i zakwestionować zarzuty tłumacząc, że zostali oszukani do zakupu fałszywego programu antywirusowego. Najlepszym sposobem ochrony własnego komputera przed takim nieuczciwym programem jest korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego i antyspyware. Ponadto użytkownicy powinni zawsze mieć zaktualizowany swój system operacyjny i wszystkie zainstalowane programy. Jeśli komputer jest już zainfekowany Antivirus Plus 2014, użyj dostarczonego przewodnika usuwania i eliminowania tego oszustwa.

Sztuczne ostrzegawcze pop-upy bezpieczeństwa stosowane przez ten fałszywy program straszą użytkowników komputerów, aby myśleli oni, że ich komputery są zainfekowane wirusem wysokiego ryzyka:

Nie można uruchomić Firefox.exe - plik firefox.exe jest zainfekowany przez W32/Blaster.worm Prosimy, aktywuj Antivirus Plus 2014, aby ochronić swój komputer.

 

Ostrzeżenie zabezpieczeń! – Został wykryty szkodliwy program. Kliknij tutaj, aby chronić swój komputer.

 

Antivirus Plus 2014 znalazł 12 zbędnych i NIECHCIANYCH plików na Twoim komputerze! Potencjalnie niebezpieczne pliki zostały wykryte w systemie w czasie ostatniego skanowania! Zdecydowanie zaleca się, aby natychmiast je usunąć.

Usuwanie Antivirus Plus 2014:

Ten fałszywy program antywirusowy blokuje wykonanie przeglądarek internetowych i innych zainstalowanych programów, a więc dość skomplikowane jest ich wyeliminowanie. Ten przewodnik usuwania pokaże jak wyłączyć ten fałszywy program poprzez zmianę nazwy jego pliku wykonywalnego. Po udanej infiltracji ten fałszywy program antywirusowy utworzy ikonę na pulpicie o nazwie "Antivirus Plus 2014."

Ikona pulpitu Antivirus Plus 2014

Kliknij prawym przyciskiem myszy na tą ikonę i wybierz "Właściwości":

Ikona właściwości Antivirus Plus 2014

W otwartym oknie kliknij przycisk "Otwórz plik lokalizacji":

Ikona właściwości Antivirus Plus 2014

W otwartym oknie kliknij prawym przyciskiem myszy na wybrany plik i wybierz opcję "Zmień nazwę":

Zmienianie nazwy pliku wykonalnego Antivirus Plus 2014

Zmień nazwę pliku wykonywalnego Antivirus Plus 2014 na fake.exe (lub inną dowolną).

Zmienianie nazwy pliku wykonalnego Antivirus Plus 2014

Uruchom ponownie swój komputer.

Po ponownym uruchomieniu swojego komputera zauważysz, że Antivirus Plus 2014 nie jest już aktywny – będziesz mógł uzyskać dostęp do Internetu i wykonywać inne wcześniej zablokowane zadania. Teraz możesz pobrać zalecane oprogramowanie antyspyware i całkowicie usunąć ten fałszywy program antywirusowy ze swojego komputera.

Usuwanie Antivirus Plus 2014 przy użyciu klucza aktywacyjnego:

Krok 1
Kliknij przycisk "Pobierz pełną ochronę teraz", który znajduje się w lewym dolnym rogu okna głównego tego fałszywego programu antywirusowego. W oknie rejestracji wpisz fałszywy adres e-mail. W polu klucza rejestracyjnego wpisz Y68REW-T76FD1-U3VCF5A i kliknij "Potwierdź aktywację."

Możesz również spróbować użyć tych kluczy rejestru:


Y86REW-T75FD5-U9VBF4A
Y76REW-T65FD5-U7VBF5A

Aktywacja Antivirus Plus 2014

Po wprowadzeniu dostarczonego klucza rejestru Antivirus Plus 2014 podziękuje Ci za udaną rejestrację i będzie udawać, że usunął poprzednio wykryte infekcje bezpieczeństwa.

Prosimy pamiętaj, że rejestracja Antivirus Plus 2014 "przeznaczona do ochrony" nie usunie go. Umożliwi mu wykonanie zainstalowanych programów i będziesz mieć dostęp do Internetu. Ten krok jest opcjonalny, jednak może sprawić, że proces usuwania będzie mniej skomplikowany. Aby całkowicie usunąć Antivirus Plus 2014 ze swojego komputera przejdź do następnego kroku.

Krok 2
Pobierz zalecane oprogramowanie antyspyware, aby całkowicie usunąć ten fałszywy program antywirusowy ze swojego komputera.

 

UWAGA: Jeśli nie możesz uruchomić lub pobrać narzędzia do usuwania, pobierz plik naprawiający rejestr. Umożliwia on wykonywanie aplikacji. Kliknij na link poniżej, a po ukończeniu pobierania kliknij polecenie Uruchom, kliknij Tak, a następnie OK.

Pobierz plik naprawy rejestru:

Użytkownicy Windows 7:


Użytkownicy Windows XP:
Użytkownicy Windows 8:
Użytkownicy Windows Vista:

Jeśli nie możesz zainstalować oprogramowania antyspyware, możesz spróbować pobrać niestandardowy instalator oprogramowania antyspyware, który został zbudowany przez naszych techników, aby ominąć infekcje spyware i zainstalować oprogramowanie zabezpieczające.

Metoda opcjonalna (wyłączony dostęp przeglądarki):

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox): Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom (kliknij logo Windows w systemie Windows 7 i Windows Vista)

W systemie Windows XP, gdy pojawi się okno dialogowe Uruchom wpisz ten tekst: www.pcrisk.com/download-spyware-remover i następnie naciśnij klawisz ENTER. W Windows 7 i Windows Vista możesz wpisać tekst bezpośrednio w polu wyszukiwania, a następnie nacisnąć klawisz ENTER.

pobierania usuwającego przy użyciu okna dialogowego windows xp

download remover using run dialog windows 7

Użytkownicy Windows 8: klawisz Windows + R, pojawi się okno Uruchom. W otwartym oknie "Uruchom" wpisz: www.pcrisk.com/installer.com i następnie naciśnij ENTER

Uruchamianie dialogu Windows 8

Po naciśnięciu Enter, pojawi się okno dialogowe "Pobieranie pliku" zalecanego oprogramowania antyspyware. Kliknij przycisk Uruchom i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Usuwanie Antivirus Plus 2014 przy użyciu Trybu awaryjnego z obsługą sieci:

1. Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Załaduj swój komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas procesu uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze kilka razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Tryb bezpieczny z obsługą sieci

Film pokazujący jak uruchomić Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Idź do ekranu startowego Windows 8 i wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia PC" wybierz uruchamianie zaawansowane. Kliknij na przycisk "Uruchom ponownie teraz". Twój komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu opcji zaawansowanych uruchamiania systemu". Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij na przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie opcji zaawansowanych kliknij "ustawienia uruchamiania". Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawień startowych. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z wierszem polecenia.

Tryb bezpieczny z obsługą sieci Windows 8

Film pokazujący jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

2. Pobierz plik fix.reg. Po zapisaniu pliku na pulpicie - kliknij dwukrotnie fix.reg, a następnie kliknij przycisk TAK, aby potwierdzić.

Usuń ustawienia proxy z Internet Explorer. Ten fałszywy antywirus dodaje proxy do ustawień połączeń użytkownika Internetu, aby pokazać różne błędy, gdy użytkownik próbuje uzyskać dostęp do Internetu. Aby usunąć ustawienia proxy: otwórz program Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. W otwartym menu wybierz "Opcje internetowe".

Usuwanie ustawień proxy z Internet Explorer krok 1

W otwartym oknie wybierz zakładkę "Połączenia".

Usuwanie ustawień proxy z Internet Explorer krok 2

W zakładce "Połączenia" kliknij na "Ustawienia sieci LAN".

Usuwanie ustawień proxy z Internet Explorer krok 3

Jeśli "Użyj serwera proxy dla sieci LAN" jest zaznaczone, odznacz je i kliknij przycisk OK.

Usuwanie ustawień proxy z Internet Explorer krok 43. Pobierz legalne oprogramowanie antyspyware, aby całkowicie usunąć ten fałszywy program antywirusowy ze swojego komputera.

Inne narzędzia znane z usuwania Antivirus Plus 2014 "przeznaczone do ochrony":

Podsumowanie:

Fałszywe programy antywirusowe (znane również jako "nieuczciwe programy antywirusowe" lub "scareware") są aplikacjami, które starają się zachęcić użytkowników komputerów do zapłacenia za ich nieistniejące pełne wersje w celu usunięcia rzekomo wykrytych infekcji bezpieczeństwa (choć w rzeczywistości komputer jest czysty). Te fałszywe programy są tworzone przez cyberprzestępców, którzy projektują je tak, aby wyglądały jak legalne oprogramowanie antywirusowe. Najczęściej nieuczciwe programy antywirusowe infiltrują komputer użytkownika za pomocą okien pop-up lub alarmów, które pojawiają się, gdy użytkownicy korzystają z Internetu. Te oszukańcze wiadomości oszukują użytkowników do pobrania fałszywego programu antywirusowego na swoje komputery. Innymi znanymi taktykami, wykorzystywanymi do rozprzestrzeniania scareware są m.in. zestawy eksploitów, zainfekowane wiadomości e-mail, sieci reklamowe online, drive-by download, a nawet bezpośrednie połączenia do użytkownika, oferujące bezpłatne wsparcie.

Komputer, który jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym może mieć zainstalowane również inne malware, ponieważ nieuczciwe programy antywirusowe często są powiązane z trojanami i zestawami eksploitów. Zauważ, że dodatkowe malware, które infiltruje system operacyjny użytkownika pozostaje na komputerze swojej ofiary, niezależnie od tego, czy zapłata za nieistniejącą pełną wersję fałszywego programu antywirusowego została uiszczona. Oto niektóre przykłady fałszywych komunikatów ostrzegawczych bezpieczeństwa, które są wykorzystywane w dystrybucji antivirus plus 2014 (fałszywy antywirus):

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 1

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 2

Użytkownicy komputerów, którzy mają do czynienia z nieuczciwym oprogramowaniem bezpieczeństwa nie powinni kupować jego pełnej wersji. Płacąc za klucz aktywacyjny fałszywego programu antywirusowego wysłałbyś swoje pieniądze i informacje bankowe cyberprzestępcom. Użytkownicy, którzy już wprowadzili swój numer karty kredytowej (lub inne poufne informacje) zapytani przez takie fałszywe oprogramowanie, powinni poinformować swojego wystawcę karty kredytowej, że zostali oszukani do zakupu fałszywego oprogramowania bezpieczeństwa. Zrzut ekranu strony internetowej używanej do zwabienia użytkowników komputerów do zapłacenia za nieistniejącą pełną wersję antivirus plus 2014 (fałszywy antywirus) i inne fałszywe programy antywirusowe:

Przykład strony internetowej użytej do pobrania opłat za fałszywe programy antywirusowe

Aby chronić swój komputer przed antivirus plus 2014 (fałszywy antywirus) i innymi nieuczciwymi programami antywirusowymi użytkownicy powinni:

  • Utrzymywać swój system operacyjny i wszystkie zainstalowane programy zaktualizowane.
  • Używać legalnych programów antywirusowych i antyspyware.
  • Zachować ostrożność podczas klikania na linki w serwisach społecznościowych i wiadomościach e-mail.
  • Nie ufać internetowym wiadomościom pop-up, które twierdzą, że komputer jest zainfekowany i oferują do pobrania oprogramowanie bezpieczeństwa.

Objawy wskazujące, że twój system operacyjny jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym:

  • Natrętne ostrzegające wiadomości pop-up o bezpieczeństwie.
  • Alarmy z prośbą o aktualizację do płatnej wersji programu do usunięcia rzekomo wykrytego malware.
  • Niska wydajność komputera.
  • Wyłączone aktualizacje Windows.
  • Zablokowany Menedżer zadań.
  • Zablokowane przeglądarki internetowe lub niezdolność do odwiedzenia legalnych stron internetowych dostawcy oprogramowania antywirusowego.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat antivirus plus 2014 (fałszywy antywirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7468-antivirus-plus-2014

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Antivirus Plus 2014 (Fałszywy antywirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Antivirus Plus 2014 (Fałszywy antywirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.