FacebookTwitterLinkedIn

Drener kryptowalut "Free Penguin NFT"

Znany również jako: "Free Penguin NFT" drenarka kryptowalut
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest fałszywe rozdawnictwo "Free Penguin NFT"?

Odkryliśmy oszustwo "Free Penguin NFT" podczas sprawdzania wiadomości spamowych. Program ten jest przedstawiany jako platforma OpenSea (opensea.io) oferująca darmowe NFT (Non-Fungible Token). Działa ona jako drenarka kryptowalut.

Należy podkreślić, że ten giveaway jest fałszywy i nie jest w żaden sposób powiązany z prawdziwym rynkiem OpenSea ani żadną inną istniejącą platformą.

Free Penguin NFT oszustwo

WAŻNA UWAGA: Nie recenzujemy projektów kryptograficznych, prosimy o przeprowadzenie własnych badań podczas inwestowania pieniędzy.

Federalna Komisja Handlu (FTC) podaje, że od początku 2021 r. ponad 46 000 osób zgłosiło utratę ponad 1 miliarda dolarów w kryptowalutach w wyniku oszustw - to około jeden na każde cztery zgłoszone utracone dolary, więcej niż jakakolwiek inna metoda płatności.

Przegląd fałszywego rozdawnictwa "Darmowy Pingwin NFT"

Oszustwo to jest przedstawiane jako rynek OpenSea NFT (Non-Fungible Token), chociaż nie jest to idealna wizualna kopia prawdziwej platformy. Program stwierdza, że użytkownicy mogą ubiegać się o Penguin NFT za darmo, jeśli kwalifikują się na podstawie swojej aktywności blockchain. Wiadomość spamowa promująca to oszustwo informowała, że NFT, które użytkownicy mogą odebrać, mogą być warte od 20 do 96 USD.

Należy powtórzyć, że wszystkie te twierdzenia są fałszywe, a program ten nie jest powiązany z rzeczywistym rynkiem OpenSea ani innymi istniejącymi platformami/podmiotami.

Gdy użytkownicy próbują odebrać NFT, są proszeni o podłączenie swojego portfela cyfrowego. Po "połączeniu" kryptowaluta jest narażona na działanie mechanizmu drenującego kryptowaluty. Zasadniczo wysysa on środki z portfeli w zautomatyzowanych transakcjach. Drenerzy mogą być w stanie w przybliżeniu określić wartość aktywów cyfrowych i obrać je za cel w pierwszej kolejności.

Transakcje te mogą wydawać się niejasne, przez co pozostają niezauważone przez długi czas. Co więcej, nie można ich cofnąć ze względu na ich niemal niemożliwy do wyśledzenia charakter. Dlatego ofiary oszustw takich jak "Free Penguin NFT" bezpowrotnie tracą wszystkie lub większość swoich zasobów cyfrowych.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa "Free Penguin NFT" drenarka kryptowalut
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo, drenowanie kryptowalut
Fałszywe roszczenie Użytkownicy mogą ubiegać się o bezpłatny NFT.
Przebranie OpenSea
Powiązane domeny gift.openseanft[.]vip
Nazwy wykrywania Sophos (Spam), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Adres IP serwera 104.21.64.114
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, spam w mediach społecznościowych, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Uszkodzenie Strata pieniężna
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw związanych z wyłudzaniem kryptowalut

"Humanitarian Aid To Palestinians", "Claim Aethir", oraz "Elixir Apothecary" to tylko kilka z naszych najnowszych artykułów o crypto drainerach.

Oszustwa internetowe mają na celu zdobycie, a następnie nadużycie zaufania ofiar. Użytkownicy są wabieni do wykonywania różnych działań mających na celu generowanie zysków dla oszustów.

Chociaż takie schematy są często słabo wykonane i pełne błędów, mogą być kompetentnie wykonane i wiarygodnie zamaskowane jako treści związane z legalnymi podmiotami (np. firmami, organizacjami, instytucjami itp.). Oszustwa związane z kryptowalutami często kopiują projekt istniejących platform.

Dlatego zalecamy ostrożność podczas przeglądania i inwestowania.

Jak otworzyłem oszukańczą stronę internetową?

Program "Free Penguin NFT" jest promowany za pośrednictwem spamowych kampanii e-mailowych. Można jednak wykorzystać również inne metody. Różne rodzaje spamu są wykorzystywane do promowania oszustw, takie jak e-maile, wiadomości PM/DM, SMS-y, posty w mediach społecznościowych/na forach, powiadomienia przeglądarki itp.

Ponadto schematy online są rozpowszechniane za pośrednictwem natrętnych reklam (malvertising), witryn wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, błędnie wpisanych adresów URL (typosquatting) i adware.

Drenerzy kryptowalut są często promowani za pośrednictwem natrętnych reklam pop-up, a niektóre z nich są zdolne do uruchamiania mechanizmów drenujących kryptowaluty. Te wyskakujące okienka można napotkać na legalne strony internetowe, które zostały zhakowane.

Inną techniką promocyjną jest spam w mediach społecznościowych. Posty i prywatne/bezpośrednie wiadomości mogą być tworzone przy użyciu kont skradzionych prawdziwym celebrytom, przedsiębiorcom, influencerom, projektom, organizacjom itp.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron internetowych?

Ostrożność ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa online. Dlatego należy zwracać uwagę na adresy URL i wprowadzać je ostrożnie. Uważaj na reklamy i nie ufaj ofertom, które brzmią zbyt dobrze, by mogły być prawdziwe. Ponadto należy być selektywnym, zezwalając witrynom na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Nie zezwalaj wątpliwym stronom na ich dostarczanie, a zamiast tego ignoruj lub odrzucaj te żądania (np. naciśnij "Blokuj", "Blokuj powiadomienia" itp.).

Ponadto nie korzystaj z witryn oferujących pirackie treści lub inne podejrzane usługi (np. Torrenting, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ strony te zazwyczaj wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Zachowaj czujność w przypadku poczty przychodzącej i nie otwieraj załączników ani linków znalezionych w podejrzanych wiadomościach e-mail/wiadomościach.

Co więcej, pobieraj tylko z oficjalnych / godnych zaufania źródeł i traktuj instalacje ostrożnie (np. zapoznaj się z warunkami i opcjami, użyj ustawień "Niestandardowych / Zaawansowanych" i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń itp.) - aby zapobiec infiltracji systemu przez dołączone / szkodliwe oprogramowanie.

Jeśli komputer jest już zainfekowany, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Pojawienie się oszustwa "Free Penguin NFT" (GIF):

Pojawienie się oszustwa Free Penguin NFT (GIF)

Zrzut ekranu wiadomości spamowej promującej oszustwo "Free Penguin NFT":

Wygląd wiadomości spamowej popierającej oszustwo Free Penguin NFT

Tekst przedstawiony w tej wiadomości e-mail:

Subject: You have an important message!!


OpenSea


Important Notice: Free Penguin NFT Offer


Dear Crypto User,


We hope this message finds you well. We are excited to offer you a free penguin NFT #2172 based on your on-chain activity. Claim yours now and enjoy your experience.


Claim Your Free NFT


From $20-$96,00 can be claimed.


Get your hands on a free Pudgy Penguin NFT, a collection of 8,888 unique digital assets! Claim yours now!


Facebook Twitter Instagram Mail Telephone


You are receiving this email because you are OpenSea Subscriber


228 Park Ave South #22014, New York, NY 10003


Privacy Policy | Terms of Service

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czym jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe mają na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Na przykład, ofiary mogą być nakłaniane do łączenia kryptowalut z firmami zajmującymi się wyłudzaniem kryptowalut, wysyłania pieniędzy oszustom, ujawniania prywatnych informacji, kupowania produktów, pobierania/instalowania programów, subskrybowania usług itp.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Celem oszustw internetowych jest generowanie przychodów kosztem ofiar. Cyberprzestępcy mogą czerpać zyski z pozyskiwania funduszy poprzez wprowadzanie w błąd, promowanie treści (np. stron internetowych, produktów, usług itp.), sprzedaż/wykorzystywanie poufnych informacji i rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania.

Straciłem aktywa cyfrowe w wyniku oszustwa "Free Penguin NFT", czy mogę odzyskać pieniądze?

Transakcji tych nie można cofnąć ze względu na ich praktycznie niemożliwy do wyśledzenia charakter.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

"Free Penguin NFT" został zatwierdzony za pośrednictwem wiadomości spamowych. Może być jednak rozpowszechniany przy użyciu innych metod. Ogólnie rzecz biorąc, oszustwa internetowe są promowane za pośrednictwem stron internetowych wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, spam (np, e-maile, wiadomości PM/DM, SMS-y, posty w mediach społecznościowych, powiadomienia przeglądarki itp.), natrętne reklamy, błędne adresy URL i adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane witryny i wykrywać nieuczciwe, oszukańcze i złośliwe strony internetowe. W związku z tym, jeśli wejdziesz na taką stronę - zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Free Penguin NFT drenarka kryptowalut kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Free Penguin NFT" drenarka kryptowalut na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.