FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć zostania oszukanym przez fałszywe witryny ether.fi

Znany również jako: Fałszywy konkurs ether.fi
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo ether.fi?

Ether.fi to legalna i zdecentralizowana platforma oferująca protokół delegowanego obstawiania bez nadzoru. Niestety, oszuści wykorzystują jej reputację, tworząc fałszywe strony internetowe ether.fi. Te fałszywe platformy wabią użytkowników do fałszywych rozdań, których celem jest kradzież kryptowaluty od niczego niepodejrzewających użytkowników.

Oszustwo fałszywej platformy ether.fi

Szczegółowe informacje o fałszywych witrynach ether.fi

Te fałszywe platformy ether.fi są promowane za pośrednictwem postów na X (dawniej Twitterze). Te zwodnicze posty mają na celu zwabienie użytkowników do odwiedzenia fałszywej witryny, claim-ether[.]fi lub innej, poprzez fałszywe obietnice zwiększonego przydziału tokenów ETHFI. Kliknięcie podanego linku otwiera fałszywą stronę internetową oferującą obliczanie nagród eETH.

Oszuści wykorzystują fałszywe witryny ether.fi, aby nakłonić użytkowników do „podłączenia" swoich portfeli w celu otrzymania nagród. Jednak postępowanie zgodnie z instrukcjami zawartymi na tych stronach prowadzi do podpisania złośliwej umowy, która aktywuje narzędzie do usuwania kryptowalut. Głównym celem tego drenażu jest transfer kryptowaluty z portfela ofiary do portfela oszusta.

Po zweryfikowaniu transakcji kryptowalutowych i dodaniu ich do księgi blockchain stają się one niezmienne, co oznacza, że nie można ich zmienić ani cofnąć. W rezultacie, jeśli środki zostaną omyłkowo wysłane na nieprawidłowy adres lub staną się ofiarą oszustwa, nie istnieją żadne mechanizmy umożliwiające cofnięcie transakcji lub odzyskanie utraconych środków.

Dlatego ważne jest, aby użytkownicy zachowali szczególną ostrożność i unikali angażowania się w podejrzane promocje lub prezenty związane z kryptowalutami. Jest to niezbędne, aby chronić ich aktywa i dane osobowe przed staniem się ofiarą oszukańczych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Fałszywy konkurs ether.fi
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Uczestnicy mogą otrzymać nagrody
Przebranie Oficlane witryny ether.fi
Powiązane domeny claim-ether[.]fi, ciaim-ether[.]fi, ciaim-ether[.]com, ciaim-etherfi[.]com, app-etherpoints[.]fi
Objawy Brak oficjalnej weryfikacji, nierealne twierdzenia, obietnice zbyt piękne, aby były prawdziwe.
Metody dystrybucji Media społecznościowe (w tym skradzione konta na Twitterze), zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszukańcze programy, takie jak rozdawanie kryptowalut lub zrzuty, wykorzystują chęć osób do szybkich zysków finansowych. Stosują taktyki, takie jak oferty ograniczone czasowo, aby stworzyć pilność, zmuszając jednostki do pośpiesznego działania bez potwierdzania autentyczności okazji. Chociaż te oszustwa mogą wydawać się autentyczne, często brakuje im przejrzystości i dają niejasne gwarancje bez solidnego dowodu legalności.

W ramach tych programów ofiary są często proszone o udostępnienie danych osobowych lub dokonanie płatności z góry, co naraża je na potencjalną szkodę finansową i manipulację. Przykładami oszustw związanych z drenażami kryptowalut są "Cosmos Million", "BlackRockFund" i "VENOM Airdrop".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Zaobserwowano, że oszuści używają fałszywych kont ether.fi w serwisie X (dawniej Twitterze) w celu promowania swojego oszustwa. Fałszywe strony otwierają się poprzez linki zawarte w wprowadzających w błąd postach. Inne sposoby promowania oszustw obejmują okienka pop-up i reklamy na niewiarygodnych stronach, powiadomienia z podejrzanych witryn, aplikacje wspierane reklamami i podobnych kanałów.

Strony powiązane z fałszywymi sieciami reklamowymi (np. strony z torrentami lub strony z nielegalnym streamingiem filmów) są również wykorzystywane do promowania oszustw. W innych przypadkach oszuści wykorzystują pocztę e-mail lub skradzione/naruszone konta w mediach społecznościowych, aby zwabić użytkowników do odwiedzenia witryn zawierających oszustwa.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność podczas klikania linków, zwłaszcza tych otrzymanych w niechcianych e-mailach lub wiadomościach w mediach społecznościowych. Unikaj interakcji z reklamami i okienkami pop-up na podejrzanych stronach lub wyrażania zgody na otrzymywanie powiadomień z tego rodzaju witryn. Uważaj na oferty, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, lub stosuj taktykę wysokiego nacisku, aby skłonić do natychmiastowego działania.

Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron lub sklepów z aplikacjami zamiast z innych (wątpliwych) źródeł, takich jak sieci P2P, zewnętrzne programy do pobierania, nieoficjalne strony itp. Zawsze sprawdzaj autentyczność witryn, sprawdzając ich nazwy domen pod kątem błędów ortograficznych lub nieprawidłowości. Regularnie aktualizuj swoją przeglądarkę i system operacyjny, aby załatać znane luki.

Jeśli twój komputer jest zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd fałszywej strony ether.fi (GIF):

Wygląd oszustwa fałszywej platformy ether.fi

Kolejny wariant:

Kolejny wariant fałszywej strony ether.fi

Post na X (Twitterze) promujący to oszustwo:

Fałszywa strona ether.fi promowana przy użyciu fałszywego konta ether.fi

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane oszustwa (FAQ)

Co to jest oszustwo kryptowalutowe?

Oszustwo kryptowalutowe polega na nakłonieniu osób do oddania pieniędzy (kryptowaluty) lub poufnych informacji za pomocą oszukańczych taktyk. Aby zwabić niczego niepodejrzewające ofiary, programy te często wykorzystują fałszywe obietnice i wprowadzające w błąd taktyki.

Czy można odzyskać utracone kryptowaluty?

Odzyskanie utraconych środków kryptowalutach jest zwykle niemożliwe. Dzieje się tak dlatego, że kryptowaluty działają w zdecentralizowanych i anonimowych sieciach, co niezwykle utrudnia śledzenie i odzyskiwanie środków utraconych w wyniku oszustwa, kradzieży lub z innych powodów.

Dlaczego spotykam się z oszustwami związanymi z kryptowalutami?

Oszuści rozpowszechniają te oszustwa na różnych platformach, w tym poprzez niechciane e-maile, media społecznościowe, zainfekowane profile w mediach społecznościowych, reklamy i okienka pop-up na niewiarygodnych stronach internetowych, powiadomienia z podejrzanych stron i witryny powiązane z nielegalnymi sieciami reklamowymi, takimi jak strony z torrentami lub nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami?

Combo Cleaner zawiera funkcje skanowania w celu sprawdzenia każdej witryny internetowej i szybkiego wykrywania stron z oszustwami. Natychmiast ostrzega użytkowników i wymusza ograniczenia dostępu, wzmacniając twoją ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami internetowymi.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywy konkurs ether.fi kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywy konkurs ether.fi na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.