FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć utraty pieniędzy poprzez MAGA Airdrop

Znany również jako: Oszustwo kryptowalutowe MAGA Airdrop
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „MAGA Airdrop"?

To oszustwo związane z kryptowalutą udaje zrzut MAGA i wykorzystuje nazwę ruchu politycznego, aby zwabić niczego niepodejrzewające osoby w swoją pułapkę. Za fasadą legalnego zrzutu kryje się oszustwo mające na celu oszukanie użytkowników do wykonania określonych działań, które prowadzą do wysłania kryptowaluty do oszustów.

Oszustwo MAGA Airdrop

Szczegółowe informacje o „MAGA Airdrop"

Oszustwo to przedstawia się jako zrzut kryptowaluty pod pozorem wspierania ruchu MAGA (Make America Great Again), używając hasła „$TRUMP – Making AirDrops Great Again". Zaprasza zwolenników MAGA do wzięcia udziału w czymś, co wydaje się być pierwszym w historii wydarzeniem zrzutowym, obiecującym dystrybucję tokenów kryptowalutowych w oparciu o historię wypłacalności portfela.

Oszustwo twierdzi, że okno roszczeń jest ograniczone od 4. marca 2024 r. do 6. marca 2024 r. lub do wyczerpania zapasów. Jednak pomimo kuszącej oferty, prawdziwą intencją tego oszustwa jest oszukanie uczestników w celu podpisania złośliwej umowy (postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie oszustwa).

Podpisanie tej umowy uruchamia proces drenażu kryptowalut, w wyniku którego potajemnie przesyłane są środki kryptowalutowe ofiary do portfela oszusta. Po wysłaniu kryptowaluty odzyskanie utraconych środków staje się niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe. Dlatego zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności przy transakcjach kryptowalutowych, aby uniknąć padnięcia ofiarą oszustw i poniesienia strat finansowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo kryptowalutowe MAGA Airdrop
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Uczestnicy mogą otrzymać bezpłatne tokeny
Przebranie Legalne rozdanie
Powiązana domena claim-maga[.]com
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Brak oficjalnej weryfikacji, nierealne twierdzenia, obietnice zbyt piękne, aby były prawdziwe.
Metody dystrybucji Media społecznościowe, zainfekowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa związane z nielegalnymi transferami kryptowalut często obejmują programy obiecujące wysokie zwroty lub nagrody w zamian za inwestycje w kryptowaluty lub uczestnictwo. Oszustwa te żerują na chciwości osób fizycznych lub pragnieniu szybkich zysków, zachęcając je do rozstania się ze swoimi funduszami kryptowalutowymi.

Ponadto oszustwa te mogą wykorzystywać wyrafinowane taktyki, takie jak tworzenie fałszywych witryn lub wykorzystywanie technik inżynierii społecznej w celu zmanipulowania ofiar, aby zaufały oszustom. Gdy ofiara zgodzi się na warunki lub wyśle kryptowalutę, środki zostają nieodwracalnie przeniesione do portfela oszustów, co sprawia, że odzyskanie środków jest niezwykle trudne.

Więcej przykładów oszustw wykorzystujących kryptowaluty to "MTGOX Online Rehabilitation Claim System", "Claim EZPOINTS" i "Layer Bank MANTA Airdrop".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszuści stosują strategie takie jak przejmowanie zweryfikowanych kont X (dawniej Twittera), w tym kont należących do celebrytów lub renomowanych firm, aby nakierować użytkowników na ich zwodnicze platformy. Co więcej, osoby fizyczne mogą natknąć się na oszukańcze strony poprzez zwodnicze reklamy, okienka pop-up, powiadomienia z niewiarygodnych witryn i platform wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, takie jak niektóre strony z torrentami.

Ponadto oszuści rejestrują wprowadzające w błąd nazwy domen, które bardzo przypominają nazwy autentycznych projektów, aby oszukać niczego niepodejrzewających użytkowników. Adware może również służyć jako narzędzie do promowania oszustw, w tym tych specjalnie stworzonych w celu inicjowania drenażów kryptowalut.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność podczas otwierania linków w niechcianych e-mailach, szczególnie tych zachęcających do natychmiastowego działania lub zawierających podejrzane treści. Potwierdź autentyczność witryny, weryfikując adresy URL pod kątem zgodności z oficjalnymi domenami zaufanych organizacji. Uważaj na reklamy online i okienka pop-up oraz unikaj klikania kuszących promocji.

Unikaj wyrażania zgody na otrzymywanie powiadomień z podejrzanych witryn. Korzystaj z renomowanego oprogramowania antywirusowego oraz regularnie aktualizuj systemy i programy. Bądź na bieżąco z powszechnymi oszustwami internetowymi i taktykami phishingu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „MAGA Airdrop" (GIF):

Wygląd oszustwa MAGA Airdrop

Tekst na tej stronie:

$TRUMP - Making AirDrops Great Again
All MAGA friends are welcome to joining us in our first ever AirDrop event. Distribution amount is based off Wallet Solvence History. The claim window is open from 3/4/24 - 3/6/24 or until supplies last. $TRUMP

Post na X (Twitterze) promujący to oszustwo:

Oszustwo MAGA Airdrop promujące post na X (Twitterze)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo kryptowalutowe?

Oszustwo kryptowalutowe oznacza każdy oszukańczy plan lub podstęp w sektorze kryptowalutowym, mający na celu nielegalne zdobycie funduszy lub wrażliwych danych od osób fizycznych. Zwykle osiąga się to poprzez fałszywe zapewnienia, wprowadzające w błąd szczegóły lub inne zwodnicze manewry.

Czy można odzyskać utracone kryptowaluty?

Odzyskanie utraconych środków w kryptowalutach może okazać się niezwykle trudne i często nieosiągalne. Zdecentralizowana i pseudonimowa charakterystyka kryptowalut często oznacza, że w przypadku utraty środków w wyniku oszustwa, kradzieży lub z innych przyczyn ich odzyskanie staje się trudne, jeśli nie niemożliwe.

Dlaczego spotykam się z oszustwami związanymi z kryptowalutami?

Oszustwa związane z kryptowalutami manifestują się na różnych platformach, obejmując niechciane e-maile, reklamy w mediach społecznościowych, powiadomienia z podejrzanych źródeł i strony internetowe powiązane z nielegalnymi sieciami reklamowymi (takimi jak strony z torrentami lub nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów). Użytkownicy często padają ofiarą tych oszustw, klikając kuszące linki lub reklamy.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami?

Combo Cleaner ma możliwość dokładnego skanowania każdej witryny, skutecznie identyfikując strony z oszustwami. Ta aplikacja natychmiast generuje ostrzeżenia i wdraża ograniczenia dostępu, zapewniając ci ochronę.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo kryptowalutowe MAGA Airdrop kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo kryptowalutowe MAGA Airdrop na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.