FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć rozszerzenie Askusdaily z porwanych przeglądarek

Znany również jako: Przekierowanie askusdaily.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Askusdaily?

Po dokonaniu oceny aplikacji Askusdaily ustalono, że jej główną funkcją jest działanie jako porywacz przeglądarki, którego celem jest promowanie zwodniczej wyszukiwarki Askusdaily.com. To rozszerzenie zmienia ustawienia przeglądarki internetowej z zamiarem przejęcia nad nią kontroli.

Porywacz przeglądarki askusdaily.com

Przegląd porywacza przeglądarki Askusdaily

Askusdaily to program promujący fałszywą wyszukiwarkę o nazwie Askusdaily.com, konfigurując ją jako domyślną wyszukiwarkę, stronę nowej karty i stronę główną. W rezultacie, gdy użytkownicy przeprowadzają wyszukiwanie, Askusdaily przekierowuje ich zapytania za pośrednictwem witryny Askusdaily.com.

Askusdaily.com zapewnia wyniki wyszukiwania wygenerowane przez bing.com, przekierowując użytkowników do tej renomowanej wyszukiwarki. Należy jednak podkreślić, że fałszywe wyszukiwarki i porywacze przeglądarki mogą zbierać różne dane (np. adresy IP, odwiedzane strony i wprowadzone zapytania).

Zebrane dane mogą zostać sprzedane stronom trzecim lub wykorzystane w inny sposób, co budzi obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Fałszywe wyszukiwarki mogą również prowadzić użytkowników do szkodliwych treści, w tym do złośliwych witryn, witryn zawierających pomoc techniczną (i innych), witryn zawierających potencjalnie złośliwe aplikacje itp.

Pozbycie się porywaczy przeglądarki i fałszywych wyszukiwarek może być złożonym zadaniem. Często wszczepiają się one głęboko w przeglądarkę lub system, co może komplikować ręczne usuwanie. Co więcej, mogą pozostawić resztkowe pliki lub konfiguracje wymagające dokładnego czyszczenia, a użytkownicy mogą polegać na specjalistycznym oprogramowaniu, które gwarantuje całkowite usunięcie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Askusdaily
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Askusdaily
Rzekoma funkcjonalność Lepsze wrażenia z przeglądania
Promowany URL askusdaily.com
Nazwy wykrycia (askusdaily.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (askusdaily.com) 3.6.28.135
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Porywacze przeglądarki to inwazyjne i potencjalnie szkodliwe programy, które przejmują kontrolę nad przeglądarką internetową użytkownika, zmieniając jej konfigurację i wysyłając ją do podejrzanych wyszukiwarek lub podejrzanych witryn. To włamanie może zagrozić prywatności i bezpieczeństwu użytkowników, co podkreśla znaczenie zajmowania się i usuwania tych zagrożeń.

Kilka przykładów innych aplikacji działających jak Askusdaily to Literature News on New Tab, Animated BG, Namaste Tab i BudgetBuddy.

Jak zainstalowano Askusdaily na moim komputerze?

Użytkownicy mogą nieświadomie instalować lub dodawać porywaczy przeglądarki podczas pobierania oprogramowania z niezaufanych źródeł. Porywacze ci często są dołączani do pozornie legalnych aplikacji i integrują się z systemami lub przeglądarkami użytkowników, jeśli nie dostosują oni takich ustawień instalacji, jak „Zaawansowane" lub „Niestandardowe", albo nie odznaczą pól wyboru.

Kliknięcie zainfekowanych lub złośliwych linków w e-mailach, witrynach lub reklamach pop-up to kolejny sposób, aby paść ofiarą przejęcia przeglądarki. Ponadto odwiedzanie zainfekowanych lub złośliwych witryn może wywołać pobrania metodą drive-by, czyli podstępną metodą dołączania porywaczy przeglądarki bez wiedzy i zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania oprogramowania. Korzystaj z wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne sklepy z aplikacjami (takie jak Google Play Store lub Apple App Store) lub strony internetowe twórców oprogramowania. Unikaj pobierania z niezaufanych źródeł (np. sklepów innych firm, witryn z torrentami i sieci P2P).

Instalując oprogramowanie, dokładnie sprawdź opcje instalacji. Odznacz wszystkie pola oferujące instalację dodatkowego oprogramowania, aby uniknąć niezamierzonych instalacji. Nie ufaj także reklamom, linkom, okienkom pop-up ani podobnym treściom na podejrzanych stronach internetowych. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Askusdaily, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Askusdaily.com przekierowuje do bing.com (GIF):

Askusdaily.com przekierowuje do bing.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Askusdaily:

Porywacz przeglądarki Askusdaily proszący o pozwolenia

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Askusdaily:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki askusdaily.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę internetową Askusdaily.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Askusdaily z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki Askusdaily za pomocą Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z askusdaily.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Askusdaily" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie askusdaily.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Askusdaily" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.askusdaily.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie askusdaily.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „askusdaily.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie askusdaily.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z askusdaily.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Askusdaily", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie askusdaily.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Askusdaily", usuń hxxp://askusdaily.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie askusdaily.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie askusdaily.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie askusdaily.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie askusdaily.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie askusdaily.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/27934-askusdaily-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny Askusdaily.com?

Zwiększenie ruchu odwiedzających może sprawić, że witryna będzie wyglądać na bardziej wiarygodną lub popularną, niż jest w rzeczywistości. Można to wykorzystać do podniesienia rankingu witryny w wyszukiwarkach lub przyciągnięcia większej liczby użytkowników.

Czy odwiedzanie witryny Askusdaily.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Witryny takie jak Askusdaily.com mogą zbierać dane na temat nawyków przeglądania, wprowadzonych zapytań i potencjalnie danych osobowych, często w celu ukierunkowanych reklam. Wykorzystują technologie śledzenia i pliki cookie do monitorowania twojej aktywności online, potencjalnie udostępniając te dane stronom trzecim w celach marketingowych lub innych.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Porywacz przeglądarki mógł przedostać się do twojego komputera poprzez sprzedaż wiązaną oprogramowania. Użytkownicy często w sposób niezamierzony otrzymują porywaczy, gdy nie zmieniają ustawień instalacji. Klikanie podejrzanych linków w e-mailach, zwodniczych reklam na podejrzanych stronach internetowych i podobne działania mogą również spowodować przejęcie kontroli nad przeglądarką.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Askusdaily?

Combo Cleaner może skanować i usuwać porywaczy przeglądarki. Próba ręcznego usunięcia ich bez oprogramowania zabezpieczającego może się nie udać, zwłaszcza jeśli jest wielu porywaczy. Mogliby zainstalować się ponownie, a niektóre ustawienia mogą pozostać niezmienione. Aby całkowicie je usunąć, użytkownicy powinni usunąć wszystkich porywaczy na raz.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie askusdaily.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie askusdaily.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.