FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj stronom „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC"

Znany również jako: Pop-up „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC"
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC"?

Nasz zespół badawczy odkrył oszustwo „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC" podczas badania oszukańczych witryn. Jego celem jest oszukanie użytkowników, aby pomyśleli, że na ich urządzenia zostały pobrane złośliwe pliki. W większości przypadków tego rodzaju oszustwa służą do promowania niewiarygodnego i szkodliwego oprogramowania.

Oszustwo Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC

Przegląd oszustwa „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC"

Kiedy badaliśmy to oszustwo, najpierw zaprezentowano nam rzekomy test weryfikacyjny CAPTCHA. Po zakończeniu oszustwo wyświetliło grafikę mającą na celu oszukać użytkowników, aby uwierzyli, że pliki są pobierane do ich systemów operacyjnych. Te nieistniejące pliki nosiły tytuły odnoszące się do złośliwego oprogramowania.

Następnie oszustwo wyświetliło stronę udającą alert bezpieczeństwa systemu Windows. Fałszywa strona internetowa informowała, że złośliwa witryna pobrała na komputery odwiedzających sześć zakaźnych plików. Rzekome ryzyko obejmuje kradzież plików obrazów/wideo, danych logowania i informacji związanych z bankowością.

Oszustwo namawiało do naciśnięcia przycisku „Delete virus" w celu usunięcia tych zagrożeń. Po kliknięciu tego przycisku oszustwo wyświetliło grafikę powiązaną z oszustwem „You've visited an illegal infected website".

Należy podkreślić, że wszystkie te twierdzenia są fałszywe, a treść ta nie jest powiązana z systemem Windows, Microsoft, ani żadnymi innymi legalnymi podmiotami. Warto wspomnieć, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć zagrożeń/problemów występujących na urządzeniach odwiedzających. Dlatego też wszystkie takie twierdzenia to oszustwa.

Zwykle fałszywe alerty wirusowe są wykorzystywane do promowania oprogramowania, takiego jak fałszywe antywirusy, porywacze przeglądarki, adwarei różne PUA. W rzadkich przypadkach tego rodzaju oszustwa są wykorzystywane do rozsyłania złośliwego oprogramowania (np. trojanów, ransomware itp.) pod przykrywką prawdziwych narzędzi bezpieczeństwa.

Oszustwa te mogą przekierowywać na oficjalne strony internetowe legalnych produktów/usług. Motywacją jest to, że oszuści otrzymują nielegalne prowizje za promocję.

Jednak nawet jeśli oszustwo przekierowuje do legalnej witryny – nie ma gwarancji, że będzie to robić nadal. Ponadto może prowadzić użytkowników do strony internetowej zawierającej imitację oprogramowania, oferującej niewiarygodne/niebezpieczne oprogramowanie udające istniejące i renomowane produkty.

Podsumowując, ofiary oszustw typu „Malicious Site Has Downloaded Files To Your PC" mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów związanych z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Złośliwa witryna pobrała zainfekowane pliki na urządzenia odwiedzających.
Przebranie Windows/Microsoft
Powiązane domeny grantetactic[.]com, surnenceargobsi[.]com
Nazwy wykrycia (grantetactic[.]com) Avira (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (grantetactic[.]com) 108.62.157.31
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Zbadaliśmy wiele oszustw internetowych, a "CCLEANER AntiVirus License Has Expired", "Malwarebytes - Your PC Is Infected With 5 Viruses!", "Norton - Your PC Is Infected With 18 Viruses!" i "McAfee - You Might Recently Browsed To Compromised Websites" to tylko kilka z nich przykłady podobne do „ Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC".

Oprócz ostrzeżeń o wirusach/błędach, inne powszechnie stosowane fałszywe twierdzenia obejmują alerty o nieaktualnym oprogramowaniu, przejęte konta, problemy z dostawą/wysyłką, prezenty, promocje produktów/usług, loterie itd. Ze względu na powszechność zwodniczych/złośliwych treści w internecie zdecydowanie zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Dostęp do oszukańczych stron internetowych można uzyskać za pośrednictwem witryn korzystających z fałszywych sieci reklamowych. Te pierwsze można wymusić po uzyskaniu dostępu lub kliknięciu hostowanej treści (np. przycisków, okienek pop-up, pól wprowadzania tekstu, reklam itp.). Ponadto, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętne reklamy są wykorzystywane w promocji oszustwa.

Błędna pisownia adresu URL witryny może skutkować przekierowaniem (lub łańcuchem przekierowań prowadzącym) na zwodniczą stronę. Innym promotorem jest adware, które może rozpowszechniać takie treści za pośrednictwem reklam lub wymuszać otwieranie witryn, które je hostują. Spam jest ogólnie wykorzystywany do promowania oszustw internetowych (np. postów na forach/w mediach społecznościowych, e-maili, wiadomości bezpośrednich/prywatnych, SMS-ów itp.).

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zdecydowanie zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. promujących oszustwa, hazardowych, randkowych dla dorosłych, pornograficznych itp.).

Odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie programy/multimedia lub inne podejrzane usługi (np. nielegalne przesyłanie strumieniowe, torrentowanie itp.), ponieważ strony te zwykle wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe.

Kolejnym zaleceniem jest zwrócenie uwagi na adresy URL i ostrożne ich wpisywanie. Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki – nie zezwalaj podejrzanym stronom internetowym na ich wyświetlanie (tzn. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zignoruj lub odmów wyświetlania powiadomień (np. naciśnij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Aby zapobiec przedostawaniu się do systemu dołączonego/niebezpiecznego oprogramowania – pobieraj je wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł oraz ostrożnie podchodź do procesów instalacji (np. czytaj warunki, zapoznaj się z dostępnymi opcjami i użyj „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień, aby zrezygnować z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, itp.).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC":

Windows


Security system


Attention!
A malicious site has just downloaded (6) infected files to your PC.


Your passwords, bank details, photo and video files can be stolen


[Delete virus]


Click the button to delete infected files

Wygląd oszustwa pop-up „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC" (GIF):

Wygląd oszustwa Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up oznaczają treści wykorzystywane w celu oszukania użytkowników do wykonania określonych działań. Przykładowo, ofiary mogą zostać nakłonione/przestraszone do pobrania/zainstalowania oprogramowania, zakupu produktów, subskrypcji usług, dokonywania transakcji pieniężnych, ujawnienia prywatnych informacji, zadzwonienia na fałszywe linie wsparcia itd.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up mają na celu generowanie przychodów. Cyberprzestępcy czerpią zyski głównie z uzyskiwania funduszy poprzez oszustwo, sprzedaż lub nadużywanie informacji wrażliwych, rozsyłanie malware i promowanie treści (np. stron internetowych, aplikacji, produktów, usług itp.).

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszukańcze okienka pop-up są hostowane na podejrzanych stronach internetowych. Większość odwiedzających uzyskuje do nich dostęp poprzez przekierowania generowane przez witryny wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware. Ponadto oszustwa internetowe mogą być promowane za pomocą różnych rodzajów spamu (np. e-maili, wiadomości prywatnych/bezpośrednich, SMS-ów, postów w mediach społecznościowych/na forach itp.).

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane witryny i wykrywać fałszywe, zwodnicze/oszustwa i złośliwe strony. Zatem jeśli wejdziesz na taką stronę – zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up „Malicious Site Has Downloaded Infected Files To Your PC" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.