FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie fałszywe wiadomości, jak „You Have Used All Your Available Storage Space"

Znany również jako: Kampania phishingowa You Have Used All Your Available Storage Space
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „You Have Used All Your Available Storage Space"?

Po sprawdzeniu okazało się, że ten e-mail jest próbą wyłudzenia informacji. Celem osób stojących za tą kampanią oszustwa jest nakłonienie odbiorców do udostępnienia poufnych informacji za pośrednictwem fałszywej strony internetowej. W związku z tym zdecydowanie zaleca się zignorowanie tego e-maila i podobnych e-maili oraz nie odpowiadanie na nie.

Oszustwo You Have Used All Your Available Storage Space

Więcej informacji o oszustwie e-mailowym „You Have Used All Your Available Storage Space"

Temat tego e-maila phishingowego zawiera informację o przechowywaniu wiadomości, ostrzegającą odbiorców, że ich skrzynka pocztowa jest rzekomo pełna. W e-mailu znajduje się informacja, że odbiorcy wyczerpali dostępną przestrzeń dyskową, i pilnie zachęca się ich do wyczyszczenia pamięci podręcznej, aby zapobiec potencjalnej blokadzie wysyłania lub odbierania wiadomości.

Wiadomość zawiera przycisk „Clear Storage" i kończy się przypomnieniem, aby ze względów bezpieczeństwa nie przesyłać dalej e-maila. Kliknięcie przycisku „Clear Storage" (link) prowadzi do fałszywej strony logowania dostawcy usług e-mail.

Ta zwodnicza strona dostosowuje swój wygląd do adresu e-mail odbiorcy, naśladując wygląd autentycznej strony logowania powiązanej z dostawcą poczty e-mail odbiorcy. Na przykład, jeśli odbiorca korzysta z Gmaila, fałszywa strona pojawi się jako przekonująca replika strony logowania do Gmaila.

Celem tej kampanii phishingowej jest wydobycie danych logowania do konta e-mail od niczego niepodejrzewających odbiorców. Mając dostęp do konta e-mail ofiary, oszuści mogą przejąć kontrolę nad kontem, zmienić hasła i zablokować prawowitego właściciela. Dzięki temu mogą kontrolować pocztę e-mail, wysyłać złośliwe wiadomości lub prowadzić inne oszukańcze działania.

Ponadto skradzione e-maile mogą zawierać poufne lub kompromitujące treści, które oszuści mogą wykorzystać do wyłudzenia pieniędzy lub grożenia ofiarom. Ponadto oszuści mogą wykorzystywać skradzione dane uwierzytelniające w atakach polegających na upychaniu danych uwierzytelniających, sprawdzając, czy te same dane logowania działają w wielu usługach online. Pomyślne logowanie zapewnia dostęp do dodatkowych kont i danych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa You Have Used All Your Available Storage Space Email Scam
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Wykorzystałeś całą dostępną przestrzeń dyskową.
Przebranie Powiadomienie od dostawcy usług e-mail
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, fałszywe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, błędnie napisane domeny.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach e-mailowych

E-maile phishingowe zwykle proszą o podanie poufnych informacji, takich jak dane logowania, numery kart kredytowych lub dane ubezpieczenia społecznego, pod pozorem uzasadnionej prośby lub sytuacji awaryjnej. Często wyświetlają zwodnicze nazwy lub adresy nadawców, próbując naśladować legalne źródła, takie jak znane firmy, banki lub agencje rządowe.

Zwykle zawierają linki do fałszywych witryn lub złośliwych załączników, zachęcające odbiorców do klikania lub pobierania plików, co może prowadzić do infekcji złośliwym oprogramowaniem lub kradzieży danych. Przykładami kampanii phishingowych są "Switch To New Version", "Cloud Voicemail", "SecureMailBox - Account Reconfirmation".

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Gdy odbiorcy otwierają załączniki w e-mailach wysyłanych przez ugrupowania zagrażające, narażają swoje komputery na potencjalne instalacje malware. Czasami e-maile mogą nakłonić odbiorców do włączenia makr w załączonych dokumentach, co może aktywować złośliwe skrypty i doprowadzić do infekcji.

Co więcej, interakcja ze złośliwymi linkami osadzonymi w e-mailach może przekierowywać odbiorców do złośliwych witryn. Witryny te mogą stosować taktyki takie jak pobieranie dyskowe lub inżynieria społeczna w celu wprowadzenia złośliwego oprogramowania do systemów.

Jak uniknąć instalacji malware?

Zachowanie czujności ma kluczowe znaczenie w przypadku załączników i linków do e-maili, zwłaszcza jeśli nie znasz nadawcy lub wykryjesz podejrzane elementy w wiadomości. Wskazane jest również unikanie interakcji z reklamami pochodzącymi z niezaufanych źródeł i nieodwiedzanie podejrzanych witryn.

Aby zapewnić ciągłe bezpieczeństwo systemu, należy regularnie aktualizować system operacyjny, aplikacje i przeglądarki internetowe. Pozyskując pliki i programy, polegaj wyłącznie na renomowanych źródłach, takich jak oficjalne strony internetowe lub sklepy z aplikacjami. Zwiększ ochronę swojego komputera, instalując niezawodne oprogramowanie antywirusowe lub chroniące przed złośliwym oprogramowaniem.

Jeśli otworzyłeś już złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne złośliwe oprogramowanie.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail „You Have Used All Your Available Storage Space":

Temat: Storage Notice: Your mailbox is full


Hello ********
You have used all your available storage space.To avoid being blocked from receiving and sending messages, you should clear your cache as soon as possible.
Clear storage to free up some space.
Clear Storage

To help keep your account secure, please don't forward this email.
© 2023 ******** Corporation. All Rights Reserved.

Witryna phishingowa promowana w tym oszustwie:

Strona phishingowa You Have Used All Your Available Storage Space

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem tego e-maila?

Przestępcy wysyłają identyczne wiadomości do tysięcy odbiorców, mając nadzieję, że przynajmniej jedna osoba zostanie oszukana. Te wiadomości spamowe nie są personalizowane i mają charakter ogólny.

Podałem moje dane osobowe, gdy oszukał mnie ten e-mail. Co powinienem zrobić?

Bezzwłocznie zresetuj hasła do wszystkich kont, na których ujawniłeś informacje, zwłaszcza tych związanych z danymi finansowymi lub wrażliwymi. Ponadto niezwłocznie zgłoś próbę phishingu swojemu dostawcy usług e-mail.

Pobrałem i otworzyłem plik załączony do e-maila. Czy mój komputer jest zainfekowany?

W przypadku plików ryzyko infekcji jest szczególnie wysokie, jeśli jest to plik wykonywalny (.exe). Jednak w przypadku plików takich jak .pdf lub .doc istnieje możliwość uniknięcia infekcji, ponieważ w niektórych przypadkach samo otwarcie takich dokumentów może nie wystarczyć, aby złośliwe oprogramowanie mogło zagrozić twojemu komputerowi.

Przeczytałem e-mail, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo otwarcie e-maila nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Do infekcji systemu dochodzi zwykle, gdy użytkownicy wchodzą w interakcję z e-mailem, klikając zawarte w nim linki lub otwierając załączone pliki.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware obecne w załączniku do e-maila?

Combo Cleaner potrafi zidentyfikować i usunąć większość dobrze znanych infekcji złośliwym oprogramowaniem. Wyrafinowane malware może ukryć się głęboko w systemie. Jako środek zapobiegawczy wykonanie kompleksowego skanowania systemu jest niezbędne, aby zagwarantować wykrycie i usunięcie wszelkich potencjalnych zagrożeń.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Kampania phishingowa You Have Used All Your Available Storage Space kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Kampania phishingowa You Have Used All Your Available Storage Space na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.