FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Cityscapes i powodowane przez niego przekierowania

Znany również jako: Przekierowanie schcm.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oprogramowaniem jest Cityscapes?

Cityscapes to rozszerzenie przeglądarki, które obiecuje wyświetlać tapety przeglądarki przedstawiające pejzaże miejskie i panoramę miast. Nasi badacze znaleźli ten program podczas sprawdzania zwodniczych witryn. Po przeanalizowaniu Cityscapes dowiedzieliśmy się, że zmienia ono ustawienia przeglądarki i promuje (poprzez przekierowania) fałszywą wyszukiwarkę schcm.com. Ze względu na takie zachowanie to rozszerzenie jest sklasyfikowane jako porywacz przeglądarki.

Porywacz przeglądarki schcm.com

Przegląd porywacza przeglądarki Cityscapes

Cityscapes przypisuje schcm.com jako strony główne przeglądarek, wyszukiwarki i adresy URL nowej karty/okna. Dlatego po zainstalowaniu tego rozszerzenia: otwierane są nowe karty/okna przeglądarki i wpisywane zapytania w pasku adresu URL – powodują przekierowania do witryny schcm.com.

Warto zauważyć, że oprogramowanie porywające przeglądarkę często wykorzystuje techniki zapewniające trwałość, takie jak blokowanie dostępu do ustawień związanych z usuwaniem lub cofanie zmian wprowadzonych przez użytkownika – aby skomplikować jego usunięcie.

Fałszywe wyszukiwarki zwykle nie mogą samodzielnie generować wyników wyszukiwania, więc przekierowują do legalnych wyszukiwarek. W momencie badania witryna schcm.com prowadziła do wyszukiwarki Bing (bing.com). Pamiętaj, że ta witryna może prowadzić gdzie indziej, ponieważ na przekierowania mogą mieć wpływ takie czynniki, jak geolokalizacja użytkownika.

Co więcej, Cityscapes prawdopodobnie śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników. Interesujące informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wyszukiwane zapytania, internetowe pliki cookie, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane związane z finansami itp. Zebrane informacje można następnie zarobić poprzez sprzedaż stronom trzecim.

Podsumowując, obecność na urządzeniach oprogramowania porywającego przeglądarkę, takiego jak Cityscapes, może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Cityscapes
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Cityscapes
Rzekoma funkcjonalność Tapety przeglądarkowe z motywem miejskim
Promowany URL schcm.com
Nazwy wykrycia (schcm.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (schcm.com) 52.85.151.30
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy wyskakujące, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące porywaczy przeglądarki, a Retro Car Cover, Zodiac Search, Weather Search i Whatodo to tylko kilka przykładów.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę zwykle wydaje się uzasadnione i nieszkodliwe. Zachęca użytkowników do pobrania/instalacji, obiecując różne przydatne funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Należy podkreślić, że funkcjonalności operacyjne nie są niepodważalnym wskaźnikiem legalności i bezpieczeństwa oprogramowania.

Jak zainstalowano Cityscapes na moim komputerze?

Pobraliśmy Cityscapes z jego „oficjalnej" strony promocyjnej. Odkryliśmy także zwodniczą witrynę rozpowszechniającą to rozszerzenie przeglądarki, wykorzystującą przynętę skierowaną do dorosłych.

Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich stron poprzez przekierowania generowane przez witryny wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Ponadto oprogramowanie porywające przeglądarkę może być dołączone do zwykłych programów. Pobieranie produktów z podejrzanych źródeł (np. witryn z freeware i witryn stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) i przyspieszanie procesów instalacji (np. ignorowanie warunków, używanie „Łatwych"/„Ekspresowych" itp. ustawień) – zwiększa ryzyko przypadkowego zezwolenia na wpuszczenie dołączonych produktów do systemu.

Porywacze przeglądarki rozprzestrzeniają się również za pomocą natrętnych reklam. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Ważne jest, aby zawsze sprawdzić oprogramowanie przed jego pobraniem lub zakupem. Ponadto wszystkie pliki do pobrania muszą odbywać się z oficjalnych i wiarygodnych kanałów. Podczas instalacji zalecamy zapoznanie się z warunkami, sprawdzenie dostępnych opcji, skorzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnację ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.

Kolejnym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści online zwykle wydają się autentyczne i nieszkodliwe. Przykładowo, niezależnie od ich legalnego/nieszkodliwego wyglądu – natrętne reklamy przekierowują do bardzo podejrzanych witryn (np. promujących oszustwa, pornografię, randki dla dorosłych, hazard itp.).

W przypadku ciągłego napotykania takich reklam/przekierowań sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Cityscapes, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Cityscapes:

Porywacz przeglądarki Cityscapes proszący o pozwolenia

Witryna promująca porywacza przeglądarki Cityscapes:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Cityscapes

Zwodnicza witryna promująca porywacza przeglądarki Cityscapes:

Zwodnicza witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Cityscapes

Wygląd schcm.com przekierowującego do wyszukiwarki Bing (GIF):

Porywacz przeglądarki Cityscapes przekierowujący do Bing (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Cityscapes:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarki poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Cityscapes z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z schcm.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Cityscapes" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie schcm.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Cityscapes" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.schcm.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie schcm.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „schcm.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie schcm.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z schcm.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Cityscapes", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie schcm.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Cityscapes", usuń hxxp://schcm.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie schcm.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie schcm.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie schcm.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie schcm.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie schcm.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/27794-cityscapes-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony schcm.com?

Przekierowania do stron takich jak schcm.com są generowane, ponieważ cyberprzestępcy (tj. twórcy fałszywych wyszukiwarek i porywacze przeglądarki) czerpią z nich zyski.

Czy odwiedzanie schcm.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak schcm.com zwykle zbierają informacje o swoich gościach. W większości przypadków celem jest sprzedaż danych stronom trzecim.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Porywacze przeglądarki rozprzestrzeniają się głównie za pośrednictwem zwodniczych stron promocyjnych, konfiguratorów instalacji sprzedaży wiązanej, oszustw online, witryn z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Cityscapes?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie zainstalowane aplikacje porywające przeglądarkę. Pamiętaj, że ręczne usunięcie (bez pomocy narzędzi bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy występuje wiele porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach, po usunięciu jednego, pozostałe mogą po prostu zainstalować go ponownie. Oprogramowanie porywające przeglądarkę może również odmówić dostępu do ustawień związanych z usuwaniem i/lub cofnąć zmiany wprowadzone przez użytkownika. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne i jednoczesne usunięcie porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie schcm.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie schcm.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.