FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Search New Tab

Znany również jako: Przekierowanie askaibrowser.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Search New Tab?

Podczas naszego badania rozszerzenia przeglądarki Search New Tab odkryliśmy, że działa ono jako porywacz przegladarki, którego celem jest promowanie fałszywej wyszukiwarki o nazwie askaibrowser.com. Search New Tab przejmuje kontrolę nad przeglądarką internetową użytkownika, zmieniając jej ustawienia. Warto zauważyć, że użytkownicy często nieumyślnie pobierają i instalują lub dodają porywaczy przeglądarki.

Porywacz przeglądarki askaibrowser.com

Przegląd porywacza przeglądarki Search New Tab

Po dodaniu Search New Tab zmienia ustawienia przeglądarki, w tym stronę główną, stronę nowej karty i domyślną wyszukiwarkę, aby przekierować użytkowników do askaibrowser.com. Jednak askaibrowser.com to fałszywa wyszukiwarka, która przekierowuje użytkowników do bing.com, która jest legalną wyszukiwarką. Wyniki wyszukiwania wyświetlane na stronie askaibrowser.com w rzeczywistości pochodzą z Bing.

Zdecydowanie zaleca się unikanie korzystania z podejrzanych i fałszywych wyszukiwarek, ponieważ mogą one wyświetlać szkodliwe lub oszukańcze treści oraz zbierać dane osobowe użytkowników i wyszukiwane hasła. Takie informacje mogą zostać wykorzystane do naruszenia prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Ponadto porywacze przeglądarki mogą uniemożliwić użytkownikom powrót do legalnej wyszukiwarki lub strony domowej, ograniczając im możliwość zmiany tych ustawień. Mogą również cofnąć wszelkie zmiany wprowadzone przez użytkowników lub uniemożliwić im to. Aby usunąć fałszywą wyszukiwarkę, często konieczne jest najpierw usunięcie porywacza przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Search New Tab
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Search New Tab
Rzekoma funkcjonalność Wyszukiwanie spersonalizowane
Promowany adres URL askaibrowser.com
Nazwy wykrycia (askaibrowser.com) Bfore.Ai PreCrime (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (askaibrowser.com) 104.21.9.35
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Porywacze przeglądarki to programy, które mogą przejąć kontrolę nad przeglądarką internetową użytkownika i manipulować jej zachowaniem w sposób niechciany lub niezamierzony przez użytkownika. Może to obejmować zmianę ustawień przeglądarki, przekierowanie użytkownika do fałszywych wyszukiwarek, wyświetlanie niechcianych reklam pop-up i zbieranie różnego rodzaju informacji.

Przykładami aplikacji zaprojektowanych do przejmowania kontroli nad przeglądarkami internetowymi są oWebster Search, Active Land i Up 2 Date.

Jak zainstalowano Search New Tab na moim komputerze?

Porywacze przeglądarki są często dołączane do innych programów pobieranych przez użytkowników, takich jak bezpłatne gry, odtwarzacze multimedialne itp. Użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że porywacz przeglądarki jest uwzględniany w procesie instalacji. Innym sposobem, w jaki użytkownicy mogą uzyskać porywaczy przeglądarki, jest przekierowanie do złośliwych stron internetowych, które automatycznie je instalują.

W niektórych przypadkach na ekranie użytkownika może pojawić się okienko pop-up informujące, że jego komputer jest zainfekowany wirusem i polecające oprogramowanie w celu rozwiązania problemu. Jeśli użytkownik zgodzi się na instalację, wraz z oprogramowaniem może zostać zainstalowany porywacz przeglądarki.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Aby uniknąć pobierania i instalowania porywaczy przeglądarki, użytkownicy powinni pobierać oprogramowanie wyłącznie z renomowanych źródeł i dokładnie sprawdzać, czy pobierają produkty z oficjalnej witryny twórców oprogramowania. Podczas procesu instalacji konieczne jest uważne przeczytanie ekranów instalacyjnych i odznaczenie wszystkich pól, które proponują zainstalowanie dodatkowego oprogramowania.

Użytkownicy powinni również unikać ufania reklamom na podejrzanych witrynach lub wyrażania zgody na otrzymywanie powiadomień z takich witryn. Te kroki mogą pomóc zapobiec przypadkowej instalacji porywaczy przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Search New Tab, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Askaibrowser.com przekierowuje do bing.com (GIF):

Porywacz przeglądarki Search New Tab askaibrowser.com pokazuje wyniki bing

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Search New Tab:

Porywacz przeglądarki Search New Tab proszący o pozwolenia

Oficjalna strona promująca porywacza przeglądarki Search New Tab:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Search New Tab

Podejrzana strona promująca Search New Tab:

Zwodniczy promotor porywacza przeglądarki Search New Tab

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Search New Tab:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki askaibrowser.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę askaibrowser.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Search New Tab z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z askaibrowser.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj „Search New Tab" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie askaibrowser.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Po uruchomieniu" wyłącz opcję „Wyszukaj nową kartę", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.askaibrowser.com) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie askaibrowser.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „askaibrowser.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie askaibrowser.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z askaibrowser.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Nowa karta wyszukiwania", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie askaibrowser.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Nowa karta wyszukiwania", usuń hxxp://askaibrowser.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilli Firefoxa.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie askaibrowser.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie askaibrowser.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie askaibrowser.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie askaibrowser.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie askaibrowser.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26700-search-new-tab-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony askaibrowser.com?

Celem zmuszenia użytkowników do korzystania z fałszywej wyszukiwarki jest zwykle generowanie zysku dla twórców porywacza przeglądarki lub fałszywej wyszukiwarki. Fałszywa wyszukiwarka może wyświetlać reklamy lub treści sponsorowane, a każde kliknięcie tych reklam może generować przychody dla twórców porywacza.

Czy odwiedzanie strony askaibrowser.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Odwiedzanie witryny askaibrowser.com może stanowić zagrożenie dla twojej prywatności. Fałszywe wyszukiwarki mogą zbierać twoje zapytania, historię przeglądania i dane osobowe. Dane te mogą być wykorzystywane do śledzenia twojej aktywności online, wyświetlania ukierunkowanych reklam, a nawet sprzedawania twoich informacji stronom trzecim.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Taktyki inżynierii społecznej, takie jak natrętne reklamy i powiadomienia przeglądarki, są powszechnie wykorzystywane do rozsyłania porywaczy przeglądarki. Co więcej, aplikacje te są często dystrybuowane za pośrednictwem programów do pobierania i instalowania oprogramowania jako dołączone oprogramowanie.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Search New Tab?

Combo Cleaner może usunąć porywaczy przeglądarki. Ręczne usuwanie może nie być skuteczne, jeśli obecnych jest wielu porywaczy, ponieważ mogą oni ponownie zainstalować się nawzajem i uniemożliwić dostęp do ustawień usuwania. Dlatego wymagane jest jednoczesne usunięcie wszystkich porywaczy, aby zapewnić ich całkowite usunięcie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie askaibrowser.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie askaibrowser.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.