FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć NanoAccess z systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by NanoAccess
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest NanoAccess?

Po zbadaniu aplikacji NanoAccess odkryliśmy, że wyświetla ona natrętne reklamy. W związku z tym sklasyfikowaliśmy NanoAccess jako adware, które często jest dystrybuowane za pomocą podejrzanych i wprowadzających w błąd metod. W rezultacie niczego niepodejrzewający użytkownicy mogą ją nieumyślnie pobrać i zainstalować.

Adware NanoAccess

Szczegółowe informacje o adware NanoAccess

Reklamy wyświetlane przez NanoAccess mogą potencjalnie kierować użytkowników do szkodliwych witryn. Witryny te mogą nakłaniać użytkowników do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, pobrania podejrzanych aplikacji lub ujawnienia poufnych informacji, takich jak dane karty kredytowej lub dowodu osobistego.

Ponadto oprogramowanie obsługiwane przez reklamy może używać określonych skryptów do uruchamiania niechcianych pobrań i instalacji za pośrednictwem swoich reklam. Dlatego zdecydowanie zaleca się odinstalowanie NanoAccess i unikanie ufania jego reklamom.

Innym przekonującym argumentem przemawiającym za usunięciem NanoAccess z systemu operacyjnego jest to, że programy adware mają potencjał uzyskiwania dostępu do poufnych informacji, takich jak hasła i dane kart kredytowych. Nieuczciwi programiści mogą wykorzystywać te dane do niecnych celów, takich jak kradzież kont osobistych, tożsamości i funduszy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by NanoAccess
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AG [Adw]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Adware.MAC.AdLoad.13), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.G), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.j), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Adware może przejąć kontrolę nad przeglądarką internetową, zmieniając jej ustawienia, co jest procesem znanym jako porywanie przeglądarki. Zwykle obejmuje to zmianę strony głównej przeglądarki, wyszukiwarki i strony nowej karty oraz dodanie niechcianych rozszerzeń lub pasków narzędzi. Zwykle aplikacje porywające przeglądarkę promują fałszywe lub niewiarygodne wyszukiwarki.

Przykładami aplikacji podobnych do NanoAccess są MetroToken, FractionCommand i UnitinItiator.

Jak zainstalowano NanoAccess na moim komputerze?

Adware może przeniknąć do systemu użytkownika poprzez instalację bezpłatnego oprogramowania z niewiarygodnych źródeł, ponieważ adware jest często dołączone do takich programów. Ponadto użytkownicy mogą przypadkowo pobrać adware, klikając złośliwe linki lub reklamy podczas przeglądania internetu.

Niektóre programy adware mogą również podszywać się pod autentyczną aktualizację oprogramowania lub narzędzie bezpieczeństwa, oszukując użytkowników, aby zainstalowali je na swoich urządzeniach.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnych witryn i renomowanych sklepów z aplikacjami. Zaleca się również czytanie recenzji użytkowników przed pobraniem jakiejkolwiek aplikacji, aby potwierdzić jej wiarygodność oraz unikać pobierania oprogramowania za pomocą sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania, podejrzanych stron internetowych i innych podobnych źródeł.

Ponadto zaleca się unikanie klikania reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach lub włączania takich stron do wyświetlania powiadomień. Podczas instalowania oprogramowania użytkownicy powinni zachować ostrożność i odznaczyć wszelkie niechciane aplikacje lub opcjonalne instalacje przed kontynuowaniem procesu instalacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany NanoAccess, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Wiadomośc, która pojawia się po zakończeniu instalacji NanoAccess:

Pop-up adware NanoAccess wyświetlany po zakończeniu instalacji

Folder instalacyjny NanoAccess:

Folder instalacyjny adware NanoAccess

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware NanoAccess przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware NanoAccess:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z NanoAccess z twojego folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz „Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj „MPlayerX", „NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z ads by nanoaccess:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki ads by nanoaccess z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z ads by nanoaccess z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by nanoaccess z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by nanoaccess z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Adware może wyświetlać nadmierne i nieistotne reklamy, które zakłócają wrażenia użytkownika. Ponadto może narazić użytkownika na zagrożenia bezpieczeństwa i naruszenia prywatności oraz spowolnić działanie urządzenia, zużywając zasoby systemowe, powodując awarie i inne problemy techniczne.

Co robi adware?

Adware, skrót od oprogramowania wspieranego reklamami, ma na celu zalewanie użytkowników natrętnymi reklamami.

W jaki sposób twórcy adware generują przychody?

Twórcy oprogramowania reklamowego zwykle zarabiają na promowaniu różnych produktów, stron internetowych lub usług. Większość ich dochodów pochodzi z programów partnerskich.

Czy Combo Cleaner usunie adware NanoAccess?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie zainstalowane aplikacje typu adware. Ręczne usuwanie nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ różne pozostałości plików mogą pozostać ukryte w systemie. Nawet jeśli oprogramowanie zostanie usunięte, niektóre komponenty mogą nadal być obecne i działać.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ads by NanoAccess kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by NanoAccess na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.