FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania adware Communique i wyświetlanych przez niego reklam

Znany również jako: Ads by Communique
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Communique?

Communique to nieuczciwa aplikacja, którą odkryliśmy podczas badania podejrzanych witryn. Po sprawdzeniu tej aplikacji ustaliliśmy, że jest to oprogramowanie wspierane przez reklamy (adware). Jest przeznaczony do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych i może mieć dodatkowe szkodliwe zdolności.

Proces adware Communique w Menedżerze zadań Windows (Communique technologies Copyright (c) - nazwa procesu)

Przegląd adware Communique

Adware działa poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych. Innymi słowy, to oprogramowanie jest przeznaczone do wyświetlania reklam na różnych interfejsach, takich jak odwiedzane strony internetowe, komputery stacjonarne itp. Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware. Niektóre natrętne reklamy są w stanie po kliknięciu potajemnie pobierać/instalować produkty.

Warto zauważyć, że wszelkie autentyczne treści napotykane za pośrednictwem tych reklam są najprawdopodobniej promowane przez oszustów wykorzystujących programy partnerskie w celu uzyskania nielegalnych prowizji za promocję.

Oprogramowanie obsługujące reklamy może nie wyświetlać reklam, jeśli pewne warunki są nieodpowiednie (np. przeglądarka/system jest niekompatybilny, określone witryny nie są odwiedzane itp.). Jednak nawet jeśli Communique nie wyświetla reklam – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia i użytkownika.

Co więcej, ta nieuczciwa aplikacja może mieć możliwości śledzenia danych. Adware zwykle zbiera następujące informacje: historię przeglądania i wyszukiwania, internetowe pliki cookie, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, numery kart kredytowych itp. Zebrane dane mogą być sprzedawane stronom trzecim lub wykorzystywane w inny sposób dla zysku.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Communique na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Communique
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (aplikacji) Combo Cleaner (Gen:Variant.Tedy.306085), Gridinsoft (no cloud) (Ransom.Win64.Wacatac.oa!s1), MAX (Malware (ai Score=87)), McAfee (Artemis!30AEC42B8366), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (instalatora) Kaspersky (HEUR:Trojan-Spy.Win32.Stealer.gen), Webroot (W32.Adware.Gen), ZoneAlarm by Check Point HEUR:Trojan-Spy.Win32.Stealer.gen(), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu Communique technologies Copyright © (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy tysiące próbek adware, a Zoco PDF Viewer, Pdf download tool, Info i Buzz to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Oprogramowanie wspierane przez reklamy zwykle wydaje się nieszkodliwe i oferuje „przydatne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Należy pamiętać, że nawet jeśli oprogramowanie działa zgodnie z obietnicą, nie jest to dowodem jego legalności ani bezpieczeństwa.

Jak zainstalowano Communique na moim komputerze?

Pobraliśmy Communique z podejrzanej strony promującej oprogramowanie. Adware często ma „oficjalne" strony pobierania i jest promowane za pośrednictwem oszustw internetowych. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich witryn przez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwarcia przeglądarki).

Ponadto oprogramowanie wspierane przez reklamy może być dołączane (spakowane razem) do niechcianych/złośliwych dodatków. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. witryn z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P itp.) i pośpieszanie procesów instalacji (np. przy użyciu „Łatwych"/„Ekspresowych" itp. ustawień) zwiększa ryzyko nieumyślnego zezwolenia na wprowadzenie dołączonych produktów do systemu.

Adware jest również dystrybuowane za pośrednictwem natrętnych reklam. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalowania bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Procesy instalacji należy traktować ostrożnie, np. czytając warunki, sprawdzając możliwe opcje, używając „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnując ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi, funkcji itd.

Zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione. Przykładowo natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do bardzo podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Communique, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu witryny używanej do promowania adware Communique:

Witryna promująca adware Communique

Zrzut ekranu konfiguratora instalacji adware Communique:

Instalator adware Communique

Zrzut ekranu foldera instalacji adware Communique:

Folder instalacyjny adware Communique

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Communique:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Communique za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na „Communique", wybierz ten wpis i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Communique), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Communique nie zainstalowało wtyczek do przeglądarek w Microsoft Edge, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak może być dołączone do innych adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by communique, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by communique, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by communique ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by communique lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26265-communique-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić oprogramowanie reklamowe?

Adware może obniżyć jakość przeglądania sieci i wydajność systemu. Wyświetla reklamy promujące oszukańcze/niebezpieczne treści, które mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.). Co więcej, to oprogramowanie zwykle ma możliwości śledzenia danych – dlatego jest uważane za zagrożenie prywatności.

Co robi oprogramowanie reklamowe?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Innymi słowy, to oprogramowanie umożliwia umieszczanie reklam na różnych interfejsach. Ponadto adware może powodować przekierowania i zbierać prywatne dane.

W jaki sposób twórcy adware generują przychody?

Adware generuje przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich poprzez polecanie różnych witryn, aplikacji, produktów, usług itp. Programiści mogą zarabiać na kliknięciach reklam, wizytach w witrynie, pobieraniu plików, zakupie produktów, subskrypcji usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Communique?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i usunie zainstalowane aplikacje typu adware. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie (niewspomagane przez programy bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, nawet po ręcznym usunięciu adware – różne pozostałości (pliki) pozostają ukryte w systemie. Ponadto pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne usunięcie oprogramowania wspieranego przez reklamy.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Communique kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Communique na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.