FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie oprogramowania porywającego przeglądarkę, które powoduje przekierowania do search-good.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search-good.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest search-good.com?

Podczas badania nieuczciwych konfiguratorów instalacji znaleźliśmy jeden promujący nielegalną wyszukiwarkę search-good.com. Witryny tego rodzaju są zwykle promowane (poprzez przekierowania) przez oprogramowanie porywające przeglądarkę. Podczas naszej analizy odkryliśmy, że search-good.com jest promowana przez porywacza przeglądarki o nazwie Apps. Jednak inne złośliwe rozszerzenia mogą również powodować przekierowania do tej fałszywej wyszukiwarki.

search-good.com promujące rozszerzenie App

Jak porywacze przeglądarki promują search-good.com?

W większości przypadków porywacze przeglądarki promują nielegalne wyszukiwarki, przypisując je jako domyślne wyszukiwarki, adresy URL nowych kart/okien przeglądarki i strony domowe. W związku z tym otwierane nowe karty/okna przeglądarki i wyszukiwania w sieci przeprowadzane za pomocą paska adresu URL powodują przekierowania do polecanej witryny.

Jednak podczas badania search-good.com dowiedzieliśmy się, że badane oprogramowanie nie we wszystkich przypadkach zmieniało ustawienia przeglądarki.

Fałszywe wyszukiwarki zwykle nie mogą generować wyników wyszukiwania i dotyczy to witryny search-good.com. W czasie badań search-good.com przekierowywała zarówno do Yahoo (search.yahoo.com) jak i Bing (bing.com). Jednak może przekierowywać gdzie indziej, ponieważ przekierowania mogą być podyktowane różnymi czynnikami, takimi jak geolokalizacja użytkownika.

Należy wspomnieć, że oprogramowanie porywające przeglądarkę często wykorzystuje techniki zapewniające sobie trwałość, aby uniemożliwić użytkownikom odzyskanie przeglądarek.

Ponadto nielegalne wyszukiwarki i porywacze przeglądarki mają tendencję do zbierania danych użytkownika. Interesujące informacje mogą obejmować: wyszukiwane hasła, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, adresy IP (geolokalizacje), zakładki, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane związane z finansami itd.

Na zebranych informacjach można zarabiać poprzez sprzedaż stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub w inny sposób wykorzystywać dla zysku.

Podsumowując, obecność oprogramowania porywającego przeglądarkę na urządzeniach może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi i kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search-good.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrycia (search-good.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (search-good.com) 104.21.55.85
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Other:Malware-gen [Trj]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.65544060), Emsisoft (Trojan.GenericKD.65544060 (B)), Kaspersky (UDS:Trojan-Dropper.Win64.BroDrop.gen), McAfee (Artemis!BB6E6CBA08E3), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady fałszywych wyszukiwarek i porywaczy przeglądarki

Lax-search.com, newgensearch.com i greatselections.co to tylko kilka fałszywych wyszukiwarek, które ostatnio zbadaliśmy, podczas gdy World Clock Tab, Games Day, SearchIT New Tab – to tylko niektóre przykłady porywaczy przeglądarki.

To oprogramowanie i witryny, które one promują, zwykle wyglądają na uzasadnione i oferują „przydatne" funkcje. Jednak rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Należy podkreślić, że funkcjonalności operacyjne nie są dowodem legalności i bezpieczeństwa aplikacji/rozszerzenia lub strony internetowej.

Jak oprogramowanie promujące search-good.com zostało zainstalowane na moim komputerze?

Porywacze przeglądarki mogą być dołączone do zwykłego oprogramowania. Dołączone instalatory można uzyskać z różnych podejrzanych źródeł, np. z witryn z freeware i stron bezpłatnie hostujących pliki, sieci udostępniania peer-to-peer itp. Pospieszanie procesów instalacji (np. pomijanie kroków, używanie „Łatwych"/„Szybkich" itp. ustawień) zwiększa ryzyko nieumyślnego dopuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę może również mieć „oficjalne" strony promocyjne i jest rozpowszechniane za pośrednictwem zwodniczych witryn. Większość użytkowników wchodzi na te strony przez przekierowania spowodowane błędnie wpisanymi adresami URL, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware.

Natrętne reklamy również dystrybuują porywaczy przeglądarki. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty w celu pobierania/instalowania bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Podczas instalacji bardzo ważne jest, aby przeczytać warunki, sprawdzić możliwe opcje, użyć „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, funkcji itp.

Innym zaleceniem jest ostrożne podejście do przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo natrętne reklamy mogą wyglądać niewinnie, ale przekierowują do wysoce podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić urządzenie i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu przedstawiający informacje o źródle pobierania promującego porywacza przeglądarki search-good.com:

Dane źródłowe porywacza przeglądarki search-good.com

Wygląd search-good.com przekierowującego do wyszukiwarki Yahoo (GIF):

search-good.com przekierowujący do Yahoo (GIF)

Wygląd search-good.com przekierowującego do wyszukiwarki Bing (GIF):

search-good.com przekierowujący do Bing (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania search-good.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarkę za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania search-good.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search-good.com  Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie search-good.com ze strony domowej Google Chrome

Click the Chrome menu icon Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search-good.com) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search-good.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „search-good.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki search-good.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search-good.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie search-good.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), usuń hxxp://search-good.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się za każdym razem uruchamiasz przeglądarkę Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search-good.com z domyśnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałsz", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając plik Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki search-good.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki search-good.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki search-good.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki search-good.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26075-search-good-com-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony search-good.com?

Cyberprzestępcy (tj. twórcy fałszywych wyszukiwarek i porywaczy przeglądarki) generują przychody poprzez przekierowania do stron takich jak search-good.com.

Czy odwiedzanie search-good.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak search-good.com zwykle zbierają (i sprzedają) dane odwiedzających.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są dystrybuowane głównie za pośrednictwem dołączonych instalatorów, zwodniczych promocyjnych stron internetowych, witryn z freeware i stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer, oszustw internetowych, spamowych powiadomień przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane aplikacje porywające przeglądarkę. Pamiętaj, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadkach, gdy obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach, po usunięciu jednego – inne mogą po prostu zainstalować go ponownie. Ponadto oprogramowanie porywające przeglądarkę może odmówić dostępu do ustawień związanych z usuwaniem i/lub cofnąć zmiany wprowadzone przez użytkownika. Dlatego porywacze przeglądarki muszą zostać dokładnie i jednocześnie usunięte.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki search-good.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search-good.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.