FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę topcaptchatoday.top

Znany również jako: Ads by topcaptchatoday.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest topcaptchatoday[.]top?

Nasi badacze natrafili na nieuczciwą witrynę topcaptchatoday[.]top podczas przeglądania podejrzanych witryn. Nasz zespół odkrył dwa warianty wyglądu tej strony. Oba zastosowały fałszywy test CAPTCHA, aby skłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie spamowych powiadomień przeglądarki przez przeglądarkę. Warto wspomnieć, że topcaptchatoday[.]top może również przekierowywać odwiedzających do różnych (prawdopodobnie podejrzanych/niebezpiecznych) stron internetowych.

Użytkownicy wchodzą głównie na strony takie jak topcaptchatoday[.]top poprzez przekierowania spowodowane przez strony internetowe korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up topcaptchatoday[.]top

Przegląd topcaptchatoday[.]top

Zachowanie nieuczciwych witryn może się różnić w zależności od adresów IP odwiedzających (geolokalizacji). Innymi słowy, informacje te mogą dyktować treść napotkaną na tych stronach internetowych i za ich pośrednictwem.

Jak wcześniej wspomniano, znaleźliśmy dwie wersje wyglądu topcaptchatoday[.]top. Oba warianty wykorzystywały fałszywą weryfikację CAPTCHA – rodzaj testu używanego do ustalenia, czy użytkownik jest człowiekiem (tj. czy nie jest botem/skryptem).

Jeśli odwiedzający zostaną oszukani przez tę oszukańczą treść, niechcący zezwolą topcaptchatoday[.]top na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (reklam). Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/niebezpieczne oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem witryn takich jak topcaptchatoday[.]top – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by topcaptchatoday.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Avira (phishing), Combo Cleaner (phishing), CRDF (złośliwy), CyRadar (złośliwy), Fortinet (phishing), Kaspersky (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.207.75
Obserwowane domeny e.topcaptchatoday[.]top; topcaptchatoday[.]top; c.topcaptchatoday[.]top; a.topcaptchatoday[.]top; f.topcaptchatoday[.]top; d.topcaptchatoday[.]top; g.topcaptchatoday[.]top; b.topcaptchatoday[.]top
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych witryn, a gadsmedia[.]com, adsforcomputertech[.]com, asrelatercond[.]com, arashpar[.]xyz – to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Te strony internetowe generują powiadomienia przeglądarki promujące wprowadzające w błąd i szkodliwe materiały. Warto zauważyć, że jest mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam zostały zatwierdzona przez ich programistów/twórców. Zamiast tego ta promocja jest prowadzona przez oszustów wykorzystujących programy partnerskie produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona topcaptchatoday[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego jeśli widzisz te reklamy z topcaptchatoday[.]top na swoim pulpicie – oznacza to, że prawdopodobnie odwiedziłeś kiedyś tę stronę internetową i zezwoliłeś jej na ich dostarczanie, wybierając opcję „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobną przedstawioną na niej opcję.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki – nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o powiadomienia (np. naciśnięcie przycisku „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych stron bez pytania o zgodę, może to być spowodowane zainstalowanym na urządzeniu adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/ogłoszenia wyświetlonego przez witrynę topcaptchatoday[.]top:

Ogłoszenie wyświetlone przez witrynę topcaptchatoday[.]top

Zrzut ekranu wyglądu alternatywnej witryny topcaptchatoday[.]top:

Alternatywny wariant witryny topcaptchatoday[.]top

Wygląd witryny topcaptchatoday[.]top (GIF):

Wygląd witryny topcaptchatoday[.]top (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Częstro zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez topcaptchatoday[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś topcaptchatoday[.]top i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję przedstawioną na tej stronie.

Kliknąłem reklamy powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych łańcuchów infekcji systemu. Jednak te reklamy promują oszukańcze/złośliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (w tym infekcje malware).

Czy topcaptchatoday[.]top jest wirusem?

Nie, topcaptchatoday[.]top nie jest sklasyfikowany jako wirus, ale może rozpowszechniać zakaźne treści. Fałszywe witryny promują różne oszustwa, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy topcaptchatoday[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój system i usunie uprawnienia przyznane witrynie topcaptchatoday[.]top. Ograniczy to również wszelki dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych/złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by topcaptchatoday.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by topcaptchatoday.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.