FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać powiadomienia z messagereceiver.com

Znany również jako: Ads by messagereceiver.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest messagereceiver[.]com?

Messagereceiver[.]com to zwodnicza strona internetowa, która wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyświetlania powiadomień i przekierowywania ich na inne strony. Odkryliśmy ją badając strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych. Bardzo rzadko zdarza się, aby strony takie jak messagereceiver[.]com były celowo odwiedzane.

Reklamy messagereceiver[.]com

Szczegółowe informacje o messagereceiver[.]com

Nasz zespół odkrył, że messagereceiver[.]com wyświetla zwodniczą wiadomość, prosząc odwiedzających o kliknięcie przycisku „Zezwalaj", aby coś pobrać (nie mówi dokładnie, co). Ma na celu nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Podczas naszej analizy otrzymywaliśmy powiadomienia promujące różne oszustwa.

Otrzymaliśmy powiadomienia twierdzące, że nasz komputer może być zainfekowany wirusami, subskrypcja zainstalowanego oprogramowania antywirusowego może wygasnąć itp. Oszustwa promowane za pośrednictwem tych powiadomień są podobne do oszustw typu "Your ANTIVIRUS Subscription Has Expired" i innych. Oszustwa te są promowane przez partnerów (nie legalne firmy), którzy starają się pobierać nielegalne prowizje.

Messagereceiver[.]com może pokazywać powiadomienia używane do promowania innych podejrzanych witryn, podejrzanych (lub nawet złośliwych) aplikacji itp. Innym powodem, aby nie ufać tej stronie, jest to, że może ona otwierać podejrzane witryny.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by messagereceiver.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, okienka pop-up
Nazwy wykrycia ESET (malware), Forcepoint ThreatSeeker (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 188.72.236.238
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Dość często witryny twierdzące, że kliknięcie przycisku „Zezwól" jest wymagane, mogą przekierowywać odwiedzających na inne podobne strony. Zwykle wyświetlają komunikaty zachęcające odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami, odtworzyć wideo, pobrać plik itp. Przykładami podobnych witryn są reistivelbife[.]com, anedukera[.]xyz, separashpar[.]xyz.

Jak strona messagereceiver[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Jeśli ta witryna wyświetla powiadomienia, oznacza to, że została odwiedzona, a podczas jej odwiedzania kliknięty został przycisk „Zezwól". Witryny nie wyświetlają powiadomień, chyba że użytkownicy im na to pozwolą. W większości przypadków podejrzane witryny wyświetlają oszukańcze wiadomości, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie ich powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Zamknij strony twierdzące, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Zezwól", bądź kliknij przycisk „Zablokuj", jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień z żadnej odwiedzanej strony. Pamiętaj, że żadna legalna witryna nie wyświetli tekstu ani innych treści sugerujących, że do wykonania jakiejś czynności konieczna jest zgoda na otrzymywanie powiadomień.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, baby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny messagereceiver[.]com (GIF):

Wygląd witryny messagereceiver[.]com (GIF)

Powiadomienie reklamowe messagereceiver.com 2 powiadomienie reklamowe messagereceiver.com 3 powiadomienie reklamowe messagereceiver.com

Film pokazujący, jak suunąć reklamy wyświetlane przez messagereceiver[.]com przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez messagereceiver[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryna nie może wyświetlać powiadomień, dopóki odwiedzający nie wyrazi zgody na ich wyświetlanie. Oznacza to, że messagereceiver[.]com została odwiedzona i zezwolono jej na wyświetlanie powiadomień (kliknięto przycisk "Zezwól" podczas odwiedzania tej strony).

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienie nie może zainfekować komputera, ale może otworzyć złośliwą witrynę.

Czy messagereceiver[.]com jest wirusem?

Witryny takie jak messagereceiver[.]com nie są wirusami, ale służą do promowania różnych oszustw, podejrzanych aplikacji, stron internetowych itp.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy messagereceiver[.]com, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane stronie messagereceiver[.]com. Spowoduje to również zablokowanie dalszego dostępu do tej strony. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by messagereceiver.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by messagereceiver.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.