FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować ExtendedTech z komputera

Znany również jako: Ads by ExtendedTech
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest ExtendedTech?

Podczas testowania aplikacji ExtendedTech nasz zespół odkrył, że wyświetla ona natrętne reklamy. Dlatego sklasyfikowaliśmy tę aplikację jako adware. Często zdarza się, że adware jest promowane i dystrybuowane przy użyciu podejrzanych (często zwodniczych) metod. Dlatego użytkownicy często nieumyślnie pobierają i instalują go.

Adware ExtendedTech

Szczegółowe informacje o adware ExtendedTech

ExtendedTech bombarduje użytkowników reklamami, które mogą otwierać potencjalnie złośliwe witryny. Reklamy te mogą otwierać witryny zaprojektowane w celu zwabienia odwiedzających do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, pobrania podejrzanych aplikacji, podania poufnych informacji (np. danych karty kredytowej, informacji o dowodzie osobistym) itp.

Co więcej, reklamy wyświetlane przez oprogramowanie obsługujące reklamy mogą być zaprojektowane tak, aby powodować niechciane pobrania i instalacje poprzez uruchamianie określonych skryptów. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać ExtendedTech i jego reklamom.

Innym powodem usunięcia ExtendedTech z systemu operacyjnego jest to, że czasami aplikacje tego typu mogą odczytywać hasła, dane kart kredytowych (i) lub inne dane osobowe. Twórcy podejrzanych aplikacji mogą niewłaściwie wykorzystywać uzyskane informacje do złośliwych celów (np. do kradzieży kont internetowych, tożsamości, pieniędzy itp.).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by ExtendedTech
Typ zagrożenia Adware, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AG [Adw]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Adware.MAC.AdLoad.13), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.G), Symantec (OSX.Trojan.Gen), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Oprócz wyświetlania niechcianych reklam, adware może promować podejrzane wyszukiwarki poprzez porywanie przeglądarek. Zwykle aplikacje porywające przeglądarkę zmieniają domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i (lub) stronę nowej karty. Korzystanie z niewiarygodnych wyszukiwarek może prowadzić do potencjalnie złośliwych witryn. Dlatego zaleca się przeglądanie sieci wyłącznie za pomocą legalnych wyszukiwarek.

Więcej przykładów aplikacji podobnych do ExtendedTech to UniversalSource, EazyBit i DefaultFormat.

Jak zainstalowano ExtendedTech na moim komputerze?

Większość użytkowników instaluje adware za pomocą fałszywych instalatorów pobranych z podejrzanych witryn, oszukańczych reklam i za pomocą sprzedaży wiązanej oprogramowania. W trzecim przypadku użytkownicy powodują niechciane instalacje, gdy nie odznaczają niechcianych aplikacji. Zwykle instalatory zawierające niechciane aplikacje mają „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub inne ustawienia umożliwiające użytkownikom odznaczenie opcjonalnych instalacji.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron i sklepów. Nie ufaj sieciom P2P, podejrzanym stronom, zewnętrznym programom do pobierania i podobnym źródłom pobierania. Zawsze sprawdzaj programy pobierania i instalatory pod kątem dodatkowo dołączonych niechcianych aplikacji i odznacz je. Nie ufaj reklamom na podejrzanych stronach ani nie zgadzaj się na otrzymywanie powiadomień z tego rodzaju stron internetowych.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ExtendedTech, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Wiadomość, która pokazuje się po instalacji adware ExtendedTech:

Pop-up adware ExtendedTech wyświetlany po zakończeniu instalacji

Folder instalacyjny ExtendedTech:

Zawartość folderu adware ExtendedTech

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ExtendedTech przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ExtendedTech:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ExtendedTech z twojego folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Findera. W oknie Findera wybierz „Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj „MPlayerX", „NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z ads by extendedtech:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki ads by extendedtech z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z ads by extendedtech z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by extendedtech z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by extendedtech z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Najczęstszym problemem powodowanym przez adware jest zmniejszona jakość przeglądania sieci. Ponadto adware może spowalniać komputer i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Adware wyświetla niechciane (natrętne) reklamy. Może być również zaprojektowane do promowania fałszywych wyszukiwarek (poprzez przejmowanie kontroli nad przeglądarkami internetowymi) i śledzenia użytkowników (zbierania różnych danych).

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Zwykle biorą udział w programach partnerskich, aby zarabiać na adware. Używają adware do promowania stron internetowych, produktów, usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware ExtendedTech?

Tak, Combo Cleaner usunie adware z systemu operacyjnego. Warto wspomnieć, że ręczne usuwanie może być skomplikowanym zadaniem, ponieważ pliki lub inne dane mogą pozostać w systemie nawet po usunięciu. Combo Cleaner usuwa adware bez pozostawiania jakichkolwiek danych.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ads by ExtendedTech kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by ExtendedTech na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.