FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę steadycaptcha.live

Znany również jako: Ads by steadycaptcha.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest steadycaptcha[.]live?

Nasz zespół badawczy odkrył nieuczciwą stronę internetową steadycaptcha[.]live podczas rutynowej inspekcji podejrzanych stron internetowych. Promuje ona spamowe powiadomienia przeglądarki i przekierowuje odwiedzających na inne (prawdopodobnie podejrzane/szkodliwe) strony internetowe.

Użytkownicy zwykle wchodzą na strony steadycaptcha[.]live i podobne do niej strony poprzez przekierowania spowodowane przez strony internetowe korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up steadycaptcha[.]live

Przegląd steadycaptcha[.]live

Treści napotkane na nieuczciwych witrynach i za ich pośrednictwem mogą zależeć od adresu IP odwiedzającego (geolokalizacji). Kiedy sprawdziliśmy steadcaptcha[.]live, przedstawiła nam fałszywą weryfikację CAPTCHA. Tekst podany przy obrazie robota na stronie internetowej – „CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!" - jest fałszywy i ma na celu nakłonienie odwiedzających do umożliwienia wyświetlania powiadomień przeglądarki.

Kliknięcie przycisku „Zezwól" powodowało przekierowanie do strony zawierającej oszustwo podobne do "Chrome Search Contest 2022", "Win A New iPhone 13" i wielu innych.

Nieuczciwe witryny wykorzystują swoje powiadomienia do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, a steadycaptcha[.]live nie jest wyjątkiem. Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe strony internetowe i oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem witryn takich jak steadcaptcha[.]live użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by steadycaptcha.live
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), G-Data (malware), alphaMountain.ai (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.26
Obserwowane domeny f.steadycaptcha[.]live; a.steadycaptcha[.]live; steadycaptcha[.]live; e.steadycaptcha[.]live; b.steadycaptcha[.]live
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne wyskakujące reklamy. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące nieuczciwych witryn, a secureyourdatabase[.]live, quickpcscanner[.]com, homecarelesspower[.]click i stabilitysupport[.]com to tylko niektóre ich przykłady.

Witryny te generują powiadomienia przeglądarki promujące oszustwa i złośliwe materiały. Należy wspomnieć, że chociaż za pośrednictwem tych reklam można napotkać legalne produkty, jest mało prawdopodobne, aby były one promowane przez ich rzeczywistych programistów/twórców. Zamiast tego ta promocja jest prowadzona przez oszustów wykorzystujących programy partnerskie produktu w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Jak strona steadycaptcha[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny mogą wyświetlać powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. W związku z tym prawdopodobnie odwiedziłeś steadycaptcha[.]live i udzieliłeś zgody, klikając „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję. Warto zauważyć, że nieuczciwe witryny często wykorzystują podstęp, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień (reklam) przeglądarki.

Jak powstrzymać zwodnicze witryny przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie naciskaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego ignoruj lub odrzucaj prośby o powiadomienia (tj. kliknij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka stale wymusza otwieranie witryn bez pytania o zgodę, może to być spowodowane zainstalowanym na niej lub w systemie adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/ogłoszenia wyświetlanego przez witrynę steadycaptcha[.]live:

Reklama wyświetlana przez witrynę steadycaptcha[.]live

Wygląd witryny steadycaptcha[.]live (GIF):

Wygląd witryny steadycaptcha[.]live (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego w prawym dolnym rogu mojego pulpitu widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) dostarczane przez steadycaptcha[.]live?

Witryny wymagają zgody użytkownika na dostarczanie powiadomień przeglądarki. W związku z tym prawdopodobnie wpisałeś steadycaptcha[.]live i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję - w ten sposób umożliwiając tej stronie wyświetlanie reklam.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami, czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów pobierania/instalacji złośliwego oprogramowania. Jednak witryny/oprogramowanie promowane przez te reklamy mogą być niebezpieczne i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy steadycaptcha[.]live to wirus?

Nie, witryny takie jak steadycaptcha[.]live nie są sklasyfikowane jako wirusy, ale mogą rozpowszechniać zakaźne treści. Fałszywe witryny promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe aplikacje i złośliwe oprogramowanie.

Czy narzędzie Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy steadycaptcha[.]live czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i cofnie wszystkie uprawnienia przyznane stronie steadycaptcha[.]live. Ograniczy to również dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, oszukańczych i złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą konieczne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by steadycaptcha.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by steadycaptcha.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.