FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Smilebox Tab

Znany również jako: Przekierowanie smilebox.co
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Smilebox Tab?

Po przetestowaniu rozszerzenia przeglądarki Smilebox Tab odkryliśmy, że celem tej aplikacji jest porywanie przeglądarki. Promuje smilebox.co (fałszywą wyszukiwarkę) poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej. Powszechne jest promowanie i rozpowszechnianie porywaczy przeglądarki przy użyciu podejrzanych metod. Smilebox Tab odkryliśmy podczas sprawdzania zwodniczych witryn.

Porywacz przeglądarki smilebox.co

Przegląd porywacza przeglądarki Smilebox Tab

Smilebox Tab przejmuje kontrolę nad przeglądarką internetową, ustawiając smilebox.co jako domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty. Zmusza użytkowników do przeglądania internetu za pomocą fałszywej wyszukiwarki. Smilebox.co przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com – pokazuje wyniki wygenerowane przez Yahoo, legalną wyszukiwarkę.

Nie należy ufać fałszywym wyszukiwarkom. Mogą przekierowywać użytkowników na podejrzane strony, umieszczać linki do podejrzanych stron w swoich wynikach i wyświetlać wyniki wygenerowane przez podejrzane wyszukiwarki. Większość porywaczy przeglądarki nie pozwala użytkownikom na cofnięcie zmian podczas dodawania ich do przeglądarek.

Konieczne jest usunięcie porywaczy przeglądarki zanim będzie można przywrócić zmienione ustawienia do poprzedniego stanu (zanim domyślna wyszukiwarka i inne ustawienia zostaną ustawione na pożądane).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Smilebox Tab
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Smilebox Tab
Rzekoma funkcjonalność Szybki dostęp do e-kartek
Promowany URL smilebox.co
Nazwy wykrycia (smilebox.co) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (smilebox.co) 13.249.85.120
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o porywaczach przeglądarki

Porywacze przeglądarki mogą być zaprojektowane do zbierania informacji związanych z przeglądaniem (np. odwiedzane strony, geolokalizacje itp.). Ich twórcy mogą sprzedawać zebrane dane stronom trzecim lub zarabiać na nich w inny sposób. W każdym razie zaleca się jak najszybsze usunięcie wszelkich dodanych porywaczy przeglądarki.

Więcej przykładów aplikacji porywających przeglądarkę to Secure Search Pro, Rugby Start i Smartbase.

Jak zainstalowano Smilebox Tab na moim komputerze?

Smilebox Tab jest dystrybuowany za pośrednictwem witryn sugerujących, że może być wymagane dodanie bezpłatnego rozszerzenia do przeglądarki internetowej. Posiada również oficjalną witrynę. Przeglądarka zostaje porwana po wykonaniu czynności w witrynach, które ją promują.

Ponadto porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pośrednictwem programów do pobierania i instalatorów innych programów oraz podejrzanych reklam. Są one dodawane do przeglądarek za pośrednictwem instalatorów po zakończeniu instalacji oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień zawartych w instalatorach.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Pobieraj aplikacje z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i sklepy. Nie używaj sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych witryn itp. do pobierania aplikacji lub plików. Sprawdzaj również programy pobierania i instalatory pod kątem niechcianych aplikacji i usuń zaznaczenie niechcianych przed pobraniem lub zainstalowaniem oprogramowania.

Nie ufaj reklamom pojawiającym się na podejrzanych stronach ani nie zgadzaj się na otrzymywanie powiadomień z takich witryn. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Smilebox Tab, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Smilebox.co przekierowuje do search.yahoo.com (GIF):

Porywacz przeglądarki smilebox tab smilebox.co pokazuje wyniki yahoo

Witryna promująca porywacza przeglądarki Smilebox Tab:

Oficjalna strona porywacza przeglądarki smilebox tab

Zwodnicza strona promująca porywacza przeglądarki Smilebox Tab:

Zwodniczy promoter porywacza przeglądarki smilebox tab

Powiadomienie z przeglądarki mówiące o tym, co może robić Smilebox Tab:

Powiadomienie porywacza przeglądarki smilebox tab

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuń porywacza przeglądarki Smilebox Tab:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki smilebox.co za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje (na przykład „Smilebox Tab"), wybierz te wpisy i kliknij „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę smilebox.co), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuń porywacza przeglądarki Smilebox Tab z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuń rozszerzenia powiązane z smilebox.co z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj „Smilebox Tab" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmień stronę domową:

Usuń smilebox.co ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Po uruchomieniu" wyłącz „Smilebox Tab", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.smilebox.co) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuń smilebox.co z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu ikona (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „smilebox.co", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki obok tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie smilebox.co, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Mozilla Firefox:

Usuń rozszerzenia powiązane z smilebox.co z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu ikona (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Smilebox Tab", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmień stronę domową:

Usuń smilebox.co ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu ikona (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz „Smilebox Tab", usuń hxxp://smilebox.co i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się za każdym razem, gdy uruchomisz Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuń smilebox.co z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Akceptuję ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie smilebox.co, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie smilebox.co, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie smilebox.co ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie smilebox.co lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25196-smilebox-tab-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia witryny smilebox.co?

Twórcy smilebox.co dążą do tego, aby liczba jej użytkowników była jak największa, ponieważ to od tego zależy, ile pieniędzy zarobią na smilebox.co.

Czy odwiedzanie smilebox.co stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Używanie/odwiedzanie smilebox.co może być zagrożeniem, ponieważ fałszywe wyszukiwarki są zwykle zaprojektowane do zbierania różnych informacji o swoich użytkownikach/odwiedzających.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

W większości przypadków aplikacje tego typu są rozpowszechniane przy użyciu taktyk socjotechnicznych, takich jak powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy itp. Ponadto są one dołączane do innych programów (zawarte w instalatorach jako instalacje opcjonalne).

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Smilebox Tab?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie aplikacje porywające przeglądarkę. Jeśli obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki, wszystkie muszą zostać usunięte jednocześnie. Ręczne usuwanie nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ porywacze przeglądarki mogą być zaprojektowane do ponownej instalacji. Dlatego zalecamy użycie Combo Cleaner do usunięcia porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie smilebox.co kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie smilebox.co na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.