FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania malware trojańskiego FlyTrap

Znany również jako: Malware FlyTrap
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Czym jest FlyTrap?

FlyTrap to malware sklasyfikowane jako trojan. Atakuje ono systemy operacyjne Android (OS). Głównym celem FlyTrap jest kradzież oraz nadużywanie kont Facebook i powiązanych danych.

Według badań przeprowadzonych przez Zimperium, to malware było aktywne w ponad stu krajach i skutecznie włamało się na konta co najmniej dziesięciu tysięcy użytkowników. Ponadto odkrycia Zimperium ujawniają dowody łączące FlyTrap z wietnamskimi cyberprzestępcami.

Wykrycia malware FlyTrap na VirusTotal

Przegląd malware FlyTrap

Jak wspomniano na początku, trojan FlyTrap atakuje konta na Facebooku. Obserwowany łańcuch infekcji zaczyna się od złośliwej aplikacji związanej z kuponami, zniżkami lub sondażami popularności. Ofiara nie wchodzi w interakcję z tymi aplikacjami (np. otrzymuje instrukcje, jak zastosować fałszywe kody rabatowe, głosy w ankietach itp.) dopóki nie zostanie przedstawiony proces weryfikacji, który wymaga zalogowania się na swoje konto na Facebooku.

Po pomyślnym zalogowaniu FlyTrap rozpoczyna swoją aktywność. Ten trojan wykorzystuje techniki wstrzykiwania JavaScript, dzięki którym może uzyskać dostęp do legalnych witryn w celu wyodrębnienia informacji i wstrzyknięcia złośliwego kodu JavaScript. FlyTrap celuje w następujące dane: adres IP (geolokalizacji), adres e-mail, identyfikator Facebooka, a także powiązane internetowe pliki cookie i tokeny.

Porwane konta w serwisach/mediach społecznościowych mogą mieć różne zastosowania. Kradnąc tożsamość ofiary, cyberprzestępcy automatycznie zdobywają wiarygodność właściciela konta. W związku z tym mogą prosić kontakty/znajomych o pożyczki lub dystrybuować malware, udostępniając złośliwe linki lub pliki. Zdarzają się nawet przypadki, w których przestępcy rozwijają swój własny program i wykorzystują skradzione konta do rozpowszechniania dezinformacji lub propagandy.

Podsumowując, infekcje FlyTrap mogą powodować poważne problemy z prywatnością, kradzież tożsamości i znaczne straty finansowe.

Jeśli podejrzewasz, że twoje urządzenie jest zainfekowane tym lub innym złośliwym oprogramowaniem, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z programu antywirusowego, aby je natychmiast usunąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Malware FlyTrap
Typ zagrożenia Trojan dla systemu Android, trojan, złośliwe oprogramowanie dla systemu Android, złośliwa aplikacja.
Nazwy wykrycia Avast-Mobile (Android:Evo-gen [Trj]), DrWeb (Android.PWS.Facebook.32), ESET-NOD32 (Android/Spy.Facestealer.BD), Kaspersky (HEUR:Trojan-PSW.AndroidOS.Facestea), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Urządzenie działa wolno, ustawienia systemu są zmieniane bez zgody użytkownika, pojawiają się podejrzane aplikacje, znacznie wzrasta zużycie danych i baterii, przeglądarki przekierowują na podejrzane strony internetowe, wyświetlane są natrętne reklamy.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail, złośliwe reklamy online, socjotechnika, zwodnicze aplikacje, oszukańcze strony internetowe.
Zniszczenie Skradzione dane osobowe (wiadomości prywatne, loginy/hasła itp.), zmniejszona wydajność urządzenia, szybkie rozładowywanie baterii, zmniejszona prędkość internetu, ogromne straty danych, straty finansowe, skradziona tożsamość (złośliwe aplikacje mogą nadużywać aplikacji komunikacyjnych).
Usuwanie malware (Android) Aby usunąć infekcje malware, nasi badacze bezpieczeństwa zalecają przeskanowanie twojego urządzenia z Androidem legalnym oprogramowaniem anty-malware. Polecamy Avast, Bitdefender, ESET lub Malwarebytes.

Przykłady malware obierającego za cel Android

Istnieje wiele różnych złośliwych programów, które mogą mieć szeroki zakres funkcji i zastosowań. Programy te mogą obejmować zarówno złodzieje informacji, jak i ransomware szyfrujące dane lub blokujące ekran. RatMiladCapraRATTriada i S.O.V.A. to tylko kilka przykładów złośliwego oprogramowania dla Androida, które ostatnio zbadaliśmy.

Należy podkreślić, że niezależnie od sposobu działania malware – jego obecność w systemie zagraża integralności urządzenia i bezpieczeństwu użytkownika. Dlatego bardzo ważne jest usunięcie zagrożeń natychmiast po ich wykryciu.

Jak FlyTrap dostał się na moje urządzenie?

FlyTrap był dystrybuowany w postaci rozmaicie zamaskowanych złośliwych aplikacji. Badane aplikacje zostały zaprezentowane jako generatory kuponów i kodów zniżkowych dla takich serwisów, jak Netflix, Google AdWords i innych. Używane były również aplikacje związane z piłką nożną. Skupiały się one na różnych sondażach i głosowaniach na najlepsze ligi piłkarskie, zespoły i zawodników.

Złośliwe aplikacje rozsyłały się za pośrednictwem Google Play Store i podejrzanych źródeł pobierania stron trzecich. Chociaż programy związane z FlyTrap zostały już usunięte ze Sklepu Play – tak nie jest w przypadku podejrzanych platform innych firm.

Należy wspomnieć, że cyberprzestępcy często próbują nadużywać legalnych kanałów pobierania, pomimo potencjalnie szybkiego usunięcia przez zespoły przeglądowe takich platform.

Możliwe, że trojan FlyTrap jest dystrybuowany również innymi metodami. Ogólnie rzecz biorąc, malware jest najczęściej dystrybuowane poprzez pobrania drive-by (ukryte/zwodnicze), witryny z bezpłatnym oprogramowaniem i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P (np. klienci Torrent, eMule, Gnutella itp.), oszustwa internetowe, pocztę spamową (np. e-maile, SMS-y, wiadomości błyskawiczne/prywatne itp.), narzędzia do nielegalnej aktywacji oprogramowania („pirackie") i pirackie treści, fałszywe aktualizacje i złośliwe reklamy.

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem, np. poprzez przeczytanie warunków i recenzji użytkowników/ekspertów, sprawdzanie niezbędnych uprawnień, weryfikację legalności programisty itp. Wszystkie pobrania plików muszą być wykonywane z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł.

Niezbędna jest aktywacja i aktualizacja oprogramowania przy użyciu oryginalnych funkcji/narzędzi, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („pirackie") i aktualizacje stron trzecich mogą zawierać malware.

Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe materiały wydają się zwykle uzasadnione i nieszkodliwe. Odradzamy otwieranie załączników i linków znalezionych w podejrzanych/nieistotnych e-mailach, wiadomościach tekstowych, wiadomościach prywatnych/błyskawicznych itp. – mogą one być złośliwe i powodować infekcje systemowe.

Musimy podkreślić znaczenie posiadania zainstalowanego i zaktualizowanego niezawodnego programu antywirusowego. Programy bezpieczeństwa muszą być używane do uruchamiania regularnych skanów systemu oraz usuwania zagrożeń i problemów.

Przykłady złośliwych aplikacji FlyTrap (źródło obrazu - Zimperium):

1 przykład aplikacji trojańskiej FlyTrap 2 przykład aplikacji trojańskiej FlyTrap

Przykłady procesów weryfikacji wyświetlanych przez te aplikacje (źródło obrazu - Zimperium):

1 przykład weryfikacji aplikacji trojańskiej FlyTrap 2 przykład weryfikacji aplikacji trojańskiej FlyTrap

Szybkie menu:

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Chrome:

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Wyczyść dane przeglądania". Wybierz zakładkę „ZAAWANSOWANE". Wybierz zakres czasu i typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „Wyczyść dane".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Chrome:

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Ustawienia".

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Ustawienia witryny" i kliknij ją. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Powiadomienia" i stuknij ją.

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Znajdź witryny, które wyświetlają powiadomienia przeglądarki. Stuknij je i kliknij „Wyczyść i zresetuj". Spowoduje to usunięcie uprawnień przyznanych tym witrynom w celu wyświetlania powiadomień. Jednak, jeśli ponownie odwiedzisz tę samą witrynę może ona ponownie poprosić o zgodę. Możesz wybrać czy udzielić tych uprawnień, czy nie (jeśli zdecydujesz się odmówić, witryna przejdzie do sekcji „Zablokowane" i nie będzie już prosić o zgodę).

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Chrome:

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do sekcji „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Chrome". Wybierz ją i stuknij opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „ZARZĄDZAJ PAMIĘCIĄ", a następnie „WYCZYŚĆ WSZYSTKIE DANE" i potwierdź czynność, stukając „OK". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Firefox:

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Wyczyść prywatne dane" i stuknij tę opcję. Wybierz typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „WYCZYŚĆ DANE".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox:

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Odwiedź witrynę, która wyświetla powiadomienia przeglądarki. Stuknij ikonę wyświetlaną po lewej stronie paska adresu URL (ikona niekoniecznie będzie oznaczać „Kłódkę") i wybierz „Edytuj ustawienia witryny".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

W otwartym okienku pop-up zaznacz opcję „Powiadomienia" i stuknij „WYCZYŚĆ".

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Firefox:

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Firefox". Wybierz ją i wybierz opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „WYCZYŚĆ DANE" i potwierdź akcję stukając „USUŃ". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Odinstaluj potencjalnie niechciane i/lub złośliwe aplikacje:

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz potencjalnie niechcianą i/lub złośliwą aplikację. Wybierz ją i stuknij „Odinstaluj". Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz usunąć wybranej aplikacji (np. wyświetla się komunikat o błędzie), spróbuj użyć „Trybu awaryjnego".

[Wróć do Spisu treści]

Uruchom urządzenie z Androidem w „Trybie awaryjnym":

Tryb awaryjny" w systemie operacyjnym Android tymczasowo wyłącza uruchamianie wszystkich aplikacji innych firm. Korzystanie z tego trybu to dobry sposób na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów (np. usuwanie złośliwych aplikacji, które uniemożliwiają to, gdy urządzenie działa „normalnie").

Uruchamianie urządzenia z systemem Android w trybie awaryjnym

Naciśnij przycisk „Zasilanie" i przytrzymaj go, aż zobaczysz ekran „Wyłącz". Stuknij ikonę „Wyłącz" i przytrzymaj ją. Po kilku sekundach pojawi się opcja „Tryb awaryjny" i będzie ją kliknąć, aby ponownie uruchomić urządzenie.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź zużycie baterii przez różne aplikacje:

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Konserwacja urządzenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Baterię" i sprawdź użycie każdej aplikacji. Legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby zużywać jak najmniej energii, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika i oszczędzać energię. Dlatego wysokie zużycie baterii może wskazywać, że aplikacja jest złośliwa.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź wykorzystanie danych przez różne aplikacje:

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Połączenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Użycie danych" i wybierz tę opcję. Podobnie jak w przypadku baterii, legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zminimalizować zużycie danych. Dlatego znaczne wykorzystanie danych może wskazywać na obecność złośliwej aplikacji. Pamiętaj, że niektóre złośliwe aplikacje mogą być zaprojektowane do działania tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z siecią bezprzewodową. Z tego powodu należy sprawdzić użycie danych mobilnych i Wi-Fi.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Jeśli znajdziesz aplikację, która wykorzystuje znaczące dane, mimo że nigdy jej nie używasz, zdecydowanie zalecamy jej natychmiastowe odinstalowanie.

[Wróć do Spisu treści]

Zainstaluj najnowsze aktualizacje oprogramowania:

Utrzymywanie aktualności oprogramowania to dobra praktyka zapewniająca bezpieczeństwo urządzeń. Producenci urządzeń nieustannie publikują różne łatki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida, aby naprawić błędy i luki, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nieaktualny system jest znacznie bardziej podatny na ataki. Dlatego zawsze należy upewnić się, że oprogramowanie urządzenia jest aktualne.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Aktualizacje oprogramowania" i stuknij ją.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij opcję „Pobierz aktualizacje ręcznie" i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluj je natychmiast. Zalecamy również włączenie opcji „Pobieraj aktualizacje automatycznie". Pozwoli to systemowi powiadomić cię o wydaniu aktualizacji i/lub zainstalować ją automatycznie.

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć system do stanu domyślnego:

Wykonanie „Resetu do ustawień fabrycznych" to dobry sposób na usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji, przywrócenie ustawień systemowych do wartości domyślnych i ogólne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętaj również, że wszystkie dane w urządzeniu zostaną usunięte, w tym zdjęcia, pliki wideo/audio, numery telefonów (przechowywane w urządzeniu, a nie na karcie SIM), wiadomości SMS itd. Oznacza to, że urządzenie zostanie przywrócone do stanu początkowego/fabrycznego.

Możesz także przywrócić podstawowe ustawienia systemowe lub po prostu ustawienia sieciowe.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Informacje o telefonie" i stuknij ją.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Resetuj" i stuknij ją. Teraz wybierz akcję, którą chcesz wykonać:
Przywróć ustawienia" – przywróć wszystkie ustawienia systemowe do domyślnych;
Przywróć ustawienia sieciowe" – przywróć wszystkie ustawienia związane z siecią do domyślnych;
Przywróć dane fabryczne" – przywróć cały system i całkowicie usuń wszystkie zapisane dane.

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz aplikacje, które mają uprawnienia administratora:

Jeśli złośliwa aplikacja otrzyma uprawnienia administratora, może poważnie uszkodzić system. Aby urządzenie było jak najbardziej bezpieczne, zawsze sprawdzaj, które aplikacje mają takie uprawnienia i wyłączaj te, które nie powinny.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Blokadę ekranu i bezpieczeństwo" i stuknij ją.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Inne ustawienia zabezpieczeń". Stuknij tę opcję, a następnie stuknij „Aplikacje administratora urządzenia".

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 3)

Zidentyfikuj aplikacje, które nie powinny mieć uprawnień administratora. Stuknij je, a następnie stuknij „WYŁĄCZ".

Często zadawane pytania (FAQ)

Moje urządzenie z Androidem jest zainfekowane malware FlyTrap. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Nie, większość złośliwych programów można usunąć bez tak drastycznych środków.

Jakie są największe problemy, które może powodować złośliwe oprogramowanie FlyTrap?

FlyTrap atakuje konta na Facebooku, które mogą być następnie wykorzystywane do wysyłania próśb o pożyczki/darowizny do znajomych ofiary, rozsyłania malware, promowania oszustw, promowania dezinformacji itp. Dlatego infekcje FlyTrap mogą powodować poważne problemy z prywatnością, kradzież tożsamości i znaczne koszty finansowe straty.

Jaki jest cel malware FlyTrap?

Zwykle malware jest wykorzystywane do generowania przychodów. Jednak cyberprzestępcy mogą również używać złośliwego oprogramowania, aby się bawić, przeprowadzać osobiste wendety, zakłócać procesy (np. strony internetowe, usługi itp.), a nawet przeprowadzać ataki motywowane politycznie/geopolitycznie.

Jak malware FlyTrap przeniknęło do mojego urządzenia z Androidem?

Zaobserwowano, że FlyTrap rozsyła się pod przykrywką aplikacji do generowania zniżek i ankiet popularności. Te aplikacje były dostępne w Google Play Store i w czasie badań nadal były promowane na różnych wątpliwych źródłach pobierania.

Ogólnie rzecz biorąc, malware rozsyła się głównie poprzez pobrania drive-by, niewiarygodne kanały pobierania (np. witryny z bezpłatnym oprogramowaniem i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P itp.), oszustwa internetowe, e-maile i wiadomości spamowe, nielegalne narzędzia aktywacji oprogramowania („pirackie"), fałszywe aktualizacje i złośliwe reklamy.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Malware FlyTrap kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Malware FlyTrap na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.