FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć malware Harly z twojego urządzenia z Androidem

Znany również jako: Wirus Harly
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Czym jest malware Harly?

Harly to złośliwe oprogramowanie atakujące systemy operacyjne Android. Jest to rodzaj malware związanego z opłatami telefonicznymi premium, które ma na celu potajemne subskrybowanie ofiar do różnych usług o podwyższonej opłacie. Harly jest dystrybuowane pod przykrywką różnych użytecznych i niewinnie wyglądających aplikacji.

Wykrycia malware Harly na VirusTotal

Przegląd malware Harly

Jak wspomniano we wstępie, Harly infiltruje urządzenia zamaskowane jako zwykła aplikacja. Kilka z jego wielu przebrań to: Fancy Launcher Live wallpaper, BinBin Flash, Mondy Gamebox i Flashlight & More Convenience.

Celem tego malware jest zasubskrybowanie ofiar do różnych usług o podwyższonej opłacie. Złośliwe programy tego rodzaju mogą zapisywać ofiary na drogie usługi mobilne, subskrypcje online itp.

Przeglądając uprawnienia wymagane przez tapetę Fancy Launcher Live (przebranie Harly'ego), możemy wywnioskować, że to malware jest w stanie uzyskać listy kontaktów ofiar, wykonywać połączenia telefoniczne, zarządzać połączeniami i ustawieniami Wi-Fi, sprawdzać i zmieniać uruchomione procesy, parować urządzenia Bluetooth, włączać/wyłączać wibrację urządzenia, ustawiać alarmy oraz zmieniać/dostosowywać tapety.

Jedno z uprawnień, o które prosi Harly, jest automatycznie uruchamiane podczas uruchamiania, dzięki czemu to malware zapewnia sobie trwałość.

W oparciu o możliwość dzwonienia pod numery telefonów, program może być używany do ciągłego dzwonienia na numery o podwyższonej opłacie. W związku z tym ofiary takich oszustw związanych z połączeniami telefonicznymi premoum będą stale otrzymywać wyższe miesięczne rachunki telefoniczne, dopóki nie podejmą działań i nie zbadają przyczyny tego. W zależności od sposobu działania cyberprzestępców, malware może zyskać, otrzymując od jedno- do trzycyfrowych sum każdego miesiąca od jednej ofiary.

Warto zauważyć, że twórcy malware często ulepszają i aktualizują swoje dzieła; dlatego lista funkcji Harly'ego może się w przyszłości różnić.

Podsumowując, infekcje malware Harly mogą prowadzić do poważnych problemów prywatności, znacznych strat finansowych, a potencjalnie nawet kradzieży tożsamości.

Jeśli podejrzewasz, że twoje urządzenie jest zainfekowane tym lub innym złośliwym oprogramowaniem, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z programu antywirusowego i natychmiastowe zdalne odłączenie zagrożeń. A jeśli jesteś obciążany przez podejrzane podmioty, natychmiast skontaktuj się ze swoim operatorem komórkowym.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Harly
Typ zagrożenia Złośliwe oprogramowanie na Androida, złośliwe oprogramowanie do pobierania opłat, złośliwa aplikacja.
Nazwy wykrycia (tapety Fancy Launcher Live) Avast-Mobile (APK:RepMalware [Trj]), DrWeb (Android.Joker.1737), ESET-NOD32 (Android/Harly.A), Kaspersky (HEUR:Trojan.AndroidOS.Harly.p), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (BinBin Flash) Avast-Mobile (APK:RepMalware [Trj]), DrWeb (Android.Joker.1738), ESET-NOD32 (Android/Harly.B), Kaspersky (HEUR:Trojan.AndroidOS.Harly.e), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Urządzenie działa wolno, ustawienia systemu są zmieniane bez zgody użytkownika, pojawiają się podejrzane aplikacje, znacznie wzrasta zużycie danych i baterii, przeglądarki przekierowują na podejrzane strony internetowe, wyświetlane są natrętne reklamy.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail, złośliwe reklamy online, socjotechnika, zwodnicze aplikacje, oszukańcze strony internetowe.
Zniszczenie Skradzione dane osobowe (wiadomości prywatne, loginy/hasła itp.), zmniejszona wydajność urządzenia, szybkie rozładowywanie baterii, zmniejszona prędkość internetu, ogromne straty danych, straty finansowe, skradziona tożsamość (złośliwe aplikacje mogą nadużywać aplikacji komunikacyjnych).
Usuwanie malware (Android) Aby wyeliminować infekcje malware, nasi badacze bezpieczeństwa zalecają przeskanowanie twojego urządzenia z Androidem legalnym oprogramowaniem anty-malware. Polecamy Avast, Bitdefender, ESET lub Malwarebytes.

Przykłady podobnego malware obierającego za cel Androida

Przeanalizowaliśmy dziesiątki szkodliwych programów na Androida, a GriftHorse i Joker to przykłady malware o możliwościach podobnych do Harly.

Złośliwe oprogramowanie może mieć szeroki zakres funkcji, które mogą występować w różnych kombinacjach. Jednak niezależnie od sposobu działania malware, jego obecność zagraża integralności urządzenia i bezpieczeństwu użytkownika. Dlatego kluczowe jest usunięcie zagrożeń natychmiast po ich wykryciu.

Jak Harly dostało się na moje urządzenie?

Złośliwe oprogramowanie jest rozsyłane przy użyciu taktyk phishingu i socjotechniki. Złośliwe programy są zwykle prezentowane jako zwykłe oprogramowanie/media lub dołączone do nich.

Harly było obserwowane pod różnymi postaciami, np. jako tapeta Fancy Launcher Live, BinBin Flash, Mondy Gamebox, Flashlight & More Convenience itp. Niektóre z tych złośliwych aplikacji były dostępne w Google Play Store; chociaż te konkretne nazwy mogły już zostać usunięte z tej legalnej platformy, a w ich miejsce mogły pojawić się nowe.

Należy wspomnieć, że Harly może być dystrybuowane również innymi metodami. Najczęściej stosowane techniki rozsyłania malware obejmują: pobrania drive-by (ukryte/oszukańcze), oszustwa online, witryny z bezpłatnym oprogramowaniem i pobierania stron trzecich, sieci udostępniania P2P (klienci Torrent, eMule, Gnutella itp.), złośliwe załączniki/linki w spamie (np. e-maile, SMS-y, DM/PM itp.), narzędzia do nielegalnej aktywacji oprogramowania („pirackie"), fałszywe aktualizacje i złośliwe reklamy.

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie aplikacji przed ich pobraniem/instalacją i/lub zakupem, np. poprzez czytanie warunków, sprawdzanie wymaganych uprawnień, sprawdzanie opinii ekspertów i użytkowników, weryfikację legalności programistów itp. Ponadto wszystkie pobrania plików muszą być wykonywane z oficjalnych i wiarygodnych źródeł.

Równie ważne jest aktywowanie i aktualizowanie oprogramowania za pomocą legalnych funkcji/narzędzi, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („pirackie") i fałszywe aktualizacje mogą zawierać malware.

Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe programy zwykle wyglądają zwyczajnie i nieszkodliwie.

Odradzamy otwieranie załączników i linków w podejrzanych/nieistotnych e-mailach i wiadomościach, ponieważ może to spowodować infekcję systemu. Bardzo ważne jest, aby mieć zainstalowany i regularnie aktualizowany niezawodny program antywirusowy. Programy bezpieczeństwa muszą być używane do uruchamiania regularnych skanów systemu oraz usuwania wykrytych zagrożeń i problemów.

Wygląd pozwoleń, o które prosi "Fancy Launcher Live wallpaper" - przebrane malware Harly:

Pozwolenia, o które prosi malware Harly (przebranie Fancy Launcher Live - przebranie)

Wygląd "Mondy Gamebox" (przebranego jako malware Harly) promowanego w sklepie Google Play:

Malware Harly promowane w Google Play (Mondy Gamebox - przebranie)

Szybkie menu:

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Chrome:

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Wyczyść dane przeglądania". Wybierz zakładkę „ZAAWANSOWANE". Wybierz zakres czasu i typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „Wyczyść dane".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Chrome:

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Ustawienia".

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Ustawienia witryny" i kliknij ją. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Powiadomienia" i stuknij ją.

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Znajdź witryny, które wyświetlają powiadomienia przeglądarki. Stuknij je i kliknij „Wyczyść i zresetuj". Spowoduje to usunięcie uprawnień przyznanych tym witrynom w celu wyświetlania powiadomień. Jednak jeśli ponownie odwiedzisz tę samą witrynę może ona ponownie poprosić o zgodę. Możesz wybrać, czy udzielić tych uprawnień, czy nie (jeśli zdecydujesz się odmówić, witryna przejdzie do sekcji „Zablokowane" i nie będzie już prosić o zgodę).

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Chrome:

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do sekcji „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Chrome". Wybierz ją i stuknij opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „ZARZĄDZAJ PAMIĘCIĄ", a następnie „WYCZYŚĆ WSZYSTKIE DANE" i potwierdź czynność, stukając „OK". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Firefox:

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Wyczyść prywatne dane" i stuknij tę opcję. Wybierz typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „WYCZYŚĆ DANE".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox:

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Odwiedź witrynę, która wyświetla powiadomienia przeglądarki. Stuknij ikonę wyświetlaną po lewej stronie paska adresu URL (ikona niekoniecznie będzie oznaczać „Kłódkę") i wybierz „Edytuj ustawienia witryny".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

W otwartym okienku pop-up zaznacz opcję „Powiadomienia" i stuknij „WYCZYŚĆ".

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Firefox:

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Firefox". Wybierz ją i wybierz opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „WYCZYŚĆ DANE" i potwierdź akcję stukając „USUŃ". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Odinstaluj potencjalnie niechciane i/lub złośliwe aplikacje:

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz potencjalnie niechcianą i/lub złośliwą aplikację. Wybierz ją i stuknij „Odinstaluj". Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz usunąć wybranej aplikacji (np. wyświetla się komunikat o błędzie), spróbuj użyć „Trybu awaryjnego".

[Wróć do Spisu treści]

Uruchom urządzenie z Androidem w „Trybie awaryjnym":

Tryb awaryjny" w systemie operacyjnym Android tymczasowo wyłącza uruchamianie wszystkich aplikacji innych firm. Korzystanie z tego trybu to dobry sposób na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów (np. usuwanie złośliwych aplikacji, które uniemożliwiają to, gdy urządzenie działa „normalnie").

Uruchamianie urządzenia z systemem Android w trybie awaryjnym

Naciśnij przycisk „Zasilanie" i przytrzymaj go, aż zobaczysz ekran „Wyłącz". Stuknij ikonę „Wyłącz" i przytrzymaj ją. Po kilku sekundach pojawi się opcja „Tryb awaryjny" i będzie ją kliknąć, aby ponownie uruchomić urządzenie.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź zużycie baterii przez różne aplikacje:

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Konserwacja urządzenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Baterię" i sprawdź użycie każdej aplikacji. Legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby zużywać jak najmniej energii, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika i oszczędzać energię. Dlatego wysokie zużycie baterii może wskazywać, że aplikacja jest złośliwa.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź wykorzystanie danych przez różne aplikacje:

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Połączenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Użycie danych" i wybierz tę opcję. Podobnie jak w przypadku baterii, legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zminimalizować zużycie danych. Dlatego znaczne wykorzystanie danych może wskazywać na obecność złośliwej aplikacji. Pamiętaj, że niektóre złośliwe aplikacje mogą być zaprojektowane do działania tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z siecią bezprzewodową. Z tego powodu należy sprawdzić użycie danych mobilnych i Wi-Fi.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Jeśli znajdziesz aplikację, która wykorzystuje znaczące dane, mimo że nigdy jej nie używasz, zdecydowanie zalecamy jej natychmiastowe odinstalowanie.

[Wróć do Spisu treści]

Zainstaluj najnowsze aktualizacje oprogramowania:

Utrzymywanie aktualności oprogramowania to dobra praktyka zapewniająca bezpieczeństwo urządzeń. Producenci urządzeń nieustannie publikują różne łatki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida, aby naprawić błędy i luki, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nieaktualny system jest znacznie bardziej podatny na ataki. Dlatego zawsze należy upewnić się, że oprogramowanie urządzenia jest aktualne.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Aktualizacje oprogramowania" i stuknij ją.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij opcję „Pobierz aktualizacje ręcznie" i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluj je natychmiast. Zalecamy również włączenie opcji „Pobieraj aktualizacje automatycznie". Pozwoli to systemowi powiadomić cię o wydaniu aktualizacji i/lub zainstalować ją automatycznie.

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć system do stanu domyślnego:

Wykonanie „Resetu do ustawień fabrycznych" to dobry sposób na usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji, przywrócenie ustawień systemowych do wartości domyślnych i ogólne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętaj również, że wszystkie dane w urządzeniu zostaną usunięte, w tym zdjęcia, pliki wideo/audio, numery telefonów (przechowywane w urządzeniu, a nie na karcie SIM), wiadomości SMS itd. Oznacza to, że urządzenie zostanie przywrócone do stanu początkowego/fabrycznego.

Możesz także przywrócić podstawowe ustawienia systemowe lub po prostu ustawienia sieciowe.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Informacje o telefonie" i stuknij ją.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Resetuj" i stuknij ją. Teraz wybierz akcję, którą chcesz wykonać:
Przywróć ustawienia" – przywróć wszystkie ustawienia systemowe do domyślnych;
Przywróć ustawienia sieciowe" – przywróć wszystkie ustawienia związane z siecią do domyślnych;
Przywróć dane fabryczne" – przywróć cały system i całkowicie usuń wszystkie zapisane dane.

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz aplikacje, które mają uprawnienia administratora:

Jeśli złośliwa aplikacja otrzyma uprawnienia administratora, może poważnie uszkodzić system. Aby urządzenie było jak najbardziej bezpieczne, zawsze sprawdzaj, które aplikacje mają takie uprawnienia i wyłączaj te, które nie powinny.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Blokadę ekranu i bezpieczeństwo" i stuknij ją.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Inne ustawienia zabezpieczeń". Stuknij tę opcję, a następnie stuknij „Aplikacje administratora urządzenia".

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 3)

Zidentyfikuj aplikacje, które nie powinny mieć uprawnień administratora. Stuknij je, a następnie stuknij „WYŁĄCZ".

Często zadawane pytania (FAQ)

Moje urządzenie z Androidem jest zainfekowane malware Harly. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Nie, usunięcie Harly'ego nie wymaga formatowania.

Jakie są największe problemy, jakie może powodować malware Harly?

Zagrożenia stwarzane przez szkodliwy program zależą od jego funkcjonalności i celów cyberprzestępców. Harly ma na celu potajemne subskrybowanie ofiar do różnych usług o podwyższonej opłacie. Dlatego podstawowe zagrożenia tych infekcji obejmują poważne problemy z prywatnością i znaczne straty finansowe.

Jaki jest cel złośliwego oprogramowania Harly?

Malware jest zwykle wykorzystywane do generowania przychodów i dotyczy to również Harly. Należy jednak wspomnieć, że złośliwe oprogramowanie jest również wykorzystywane do rozśmieszania cyberprzestępców, przeprowadzania osobistych zemst, zakłócania procesów (np. witryn, usług, firm itp.), a nawet przeprowadzania ataków motywowanych politycznie/geopolitycznie.

Jak malware Harly przeniknęło do mojego urządzenia z Androidem?

Harly było zauważone w przebraniu różnych niewinnie wyglądających aplikacji i promowane w Google Play Store. Jednak to malware prawdopodobnie rozsyła się również innymi metodami. Do najpopularniejszych technik dystrybucji należą: pobrania drive-by, spam (np. e-maile, SMS-y, wiadomości błyskawiczne itp.), oszustwa internetowe, podejrzane kanały pobierania (np. nieoficjalne witryny i strony z freeware, sieci wymiany peer-to-peer , itp.), nielegalne narzędzia do aktywacji programów („pirackie"), złośliwe reklamy i fałszywe aktualizacje.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Harly kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Harly na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.