FacebookTwitterLinkedIn

Jak pozbyć się powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę updates-center.com

Znany również jako: Reklamy updates-center.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest updates-center[.]com?

Nasi badacze odkryli nieuczciwą stronę update-center[.]com podczas rutynowej inspekcji podejrzanych witryn. Promuje ona spamowe powiadomienia przeglądarki i przekierowuje odwiedzających do innych (prawdopodobnie podejrzanych/złośliwych) witryn. Większość użytkowników wchodzi na update-center[.]com i podobne strony internetowe za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up updates-center[.]com

Przegląd updates-center[.]com

Gdy odwiedziliśmy updates-center[.]com, przedstawiła nam ona fałszywą weryfikację CAPTCHA – "Click Allow if you are not a robot", aby nakłonić użytkownika do włączenia wyświetlania powiadomień przeglądarki. Warto jednak wspomnieć, że zachowanie nieuczciwych witryn (tj. to, co hostują/promują) może zależeć od adresu IP odwiedzającego (geolokalizacji).

Nieuczciwe witryny wykorzystują powiadomienia przeglądarki do promowania oszustw internetowych, podejrzanych/niebezpiecznych witryn i oprogramowania, a nawet malware Podsumowując, za pośrednictwem witryn takich jak updates-center[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy updates-center.com
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (złośliwa), Sophos (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 172.67.161.134
Obserwowane domeny 2ntrfi.updates-center[.]com; qwwnvw.updates-center[.]com; xn4iqv.updates-center[.]com; 581358.updates-center[.]com; webdisk.updates-center[.]com; cpcalendars.updates-center[.]com; autodiscover.updates-center[.]com; cpanel.updates-center[.]com; webmail.updates-center[.]com; mail.updates-center[.]com; whm.updates-center[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące nieuczciwych stron internetowych, a captcha4you[.]top, licktaughigme[.]com i politicosta[.]biz to tylko kilka przykładów.

Witryny te wyświetlają powiadomienia przeglądarki promujące zwodnicze i złośliwe treści. Należy pamiętać, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam są najprawdopodobniej promowane przez oszustów, którzy nadużywają swoich programów partnerskich w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Jak strona updates-center[.]com otrzymała zgodę na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Strony internetowe nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie odwiedziłeś updates-center[.]com i kliknąłeś (lub zostałeś oszukany do kliknięcia) przycisk „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję przedstawioną na tej stronie.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę internetową, nie zezwalaj jej na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (tj. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (tj. zalecamy wybranie opcji „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka stale powoduje przekierowania do podejrzanych witryn bez proszenia o zgodę, może to być spowodowane zainstalowanym na niej lub w systemie adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/reklamy wyświetlonej przez witrynę updates-center[.]com:

Ogłoszenie wygenerowane przez stronę updates-center[.]com

Wygląd witryny updates-center[.]com (GIF):

Wygląd witryny updates-center[.]com (GIF)

Film pokazujący, jak usunąć reklamy wyświetlane przez updates-center[.]com przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego w prawym dolnym rogu pulpitu widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez update-center[.]com?

Witryny mogą wyświetlać powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś update-center[.]com i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję – umożliwiając w ten sposób witrynie wyświetlanie tych reklam.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki jest samo w sobie nieszkodliwe. Jednak treści (np. strony internetowe, aplikacje itp.) promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy update-center[.]com jest wirusem?

Nie, update-center[.]com nie jest uważana za wirusa, ale może promować złośliwe treści. Nieuczciwe witryny zwykle promują oszustwa internetowe, fałszywe/szkodliwe oprogramowanie i malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy z update-center[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i cofnie wszystkie uprawnienia przyznane tej stronie. Ograniczy również dalszy dostęp do updates-center[.]com oraz innych nieuczciwych, oszukańczych i złośliwych witryn. Dlatego nie będą potrzebne żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy updates-center.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy updates-center.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.