FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie adware TeachPad z twojego systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by TeachPad
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest TeachPad?

TeachPad to nieuczciwa aplikacja, którą nasi badacze odkryli podczas badania nowych zgłoszeń do VirusTotal. Po przeanalizowaniu tego oprogramowania dowiedzieliśmy się, że TeachPad działa jako adware i należy do rodziny malware AdLoad.

Adware TeachPad

Przegląd adware TeachPad

Oprogramowanie reklamowe (adware) jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Innymi słowy, wyświetla reklamy na odwiedzanych witrynach i/lub różnych interfejsach.

Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe strony internetowe i oprogramowanie, a nawet malware. Niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji bez zgody użytkownika.

Warto zauważyć, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego ta promocja jest prowadzona przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Należy wspomnieć, że adware może nie generować reklam, jeśli pewne warunki są nieodpowiednie, np. niesprawna specyfikacja przeglądarki/systemu, nie odwiedzane są określone witryny lub podobne. Jednak niezależnie od tego, czy TeachPad wyświetla reklamy, czy nie – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

TeachPad może mieć również funkcje porywania przeglądarki ponieważ są one typowe dla adware AdLoad. Jednak podczas testów nie zaobserwowaliśmy żadnej z nich.

Co więcej, TeachPad prawdopodobnie ma możliwości śledzenia danych. Obierane za cel informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania, nazwy użytkownika/hasła, dane osobowe, dane związane z finansami itp. Zebrane informacje mogą być następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom).

Podsumowując, obecność adware, takiego jak TeachPad na urządzeniach, może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by TeachPad
Typ zagrożenia Oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-TX [Trj]), Combo Cleaner (Adware.MAC.Generic.27196), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.G), Fortinet (Adware/Synataeb!OSX), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy tysiące aplikacji typu adware, a OperationReview, AnalyzerSystem i ComputingInvolve to tylko kilka ich przykładów.

To oprogramowanie zwykle wygląda na legalne i oferuje „użyteczne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Dlatego oprogramowanie wspierane przez reklamy jest nie tylko bezużyteczne, ale także stanowi zagrożenie dla integralności urządzenia i prywatności użytkownika.

Jak zainstalowano TeachPad na moim komputerze?

Adware jest dystrybuowane przy użyciu taktyki sprzedaży wiązanej – poprzez dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów. Pobieranie produktów z niewiarygodnych kanałów (np. nieoficjalnych witryn i stron z freeware do pobrania, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) oraz pośpieszanie instalacji zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Ponadto natrętne reklamy dystrybuują oprogramowanie obsługujące reklamy. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie pobierać/instalować. Fałszywe aktualizatory/instalatory Adobe Flash Player są również wykorzystywane w ich dystrybucji.

Adware jest również promowane przez podejrzane strony pobierania i witryny z oszustwami. Użytkownicy zwykle wchodzą na te witryny za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwierania przeglądarki).

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z oprogramowaniem przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto wszystkie pobrania plików muszą być wykonywane z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów. Podczas instalacji ważne jest, aby przeczytać warunki, przestudiować możliwe opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować ze wszystkich dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp.

Innym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe treści zwykle wydają się nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione, ale przekierowują do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią itp.).

Jeśli zauważysz takie reklamy/przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany TeachPad, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji adware TeachPad:

Pop-up wyświetlany po zakończeniu instalacji TeachPad

Folder instalacyjny adware TeachPad:

Folder instalacyjny adware TeachPad

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware TeachPad za pomocą Combo Cleaner:

Usuwanie adware TeachPad:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z TeachPad z twojego folderu "Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji oraz przenieś je do Kosza.

Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z ads by teachpad:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki ads by teachpad z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z ads by teachpad z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by teachpad z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by teachpad z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Oprogramowanie reklamowe może zmniejszyć komfort przeglądania i wydajność systemu. Zwykle zbiera prywatne dane, co sprawia, że oprogramowanie wspierane przez reklamy stanowi zagrożenie dla prywatności. Ponadto reklamy wyświetlane przez adware mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp).

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Działa poprzez umożliwienie umieszczania treści graficznych stron trzecich (różnych reklam) na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Ponadto oprogramowanie reklamowe może wymuszać otwieranie witryn i zbierać wrażliwe dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Adware generuje większość zysków poprzez programy partnerskie, promując różne strony internetowe, aplikacje, produkty, usługi itp. Deweloperzy mogą zarabiać prowizję z kliknięć reklam, wizyt na stronie, pobierania plików, zakupów produktów, subskrypcji usług lub podobnych.

Czy Combo Cleaner usunie adware TeachPad?

Tak, Combo Cleaner może skanować systemy i usuwać wykryte aplikacje typu adware. Pamiętaj, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może nie być idealne. W niektórych przypadkach, nawet po (ręcznym) usunięciu oprogramowania reklamowego – różne resztki (pliki) pozostają w systemie. Te pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego tak ważne jest, aby całkowicie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ads by TeachPad kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by TeachPad na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.