FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać smartcaptcha.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by smartcaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest smartcaptcha[.]top?

Analizując strony, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe, natknęliśmy się na smartcaptcha[.]top – kolejną podejrzaną witrynę. Dowiedzieliśmy się, że smartcaptcha[.]top wyświetla zwodniczy obraz i wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień. Ponadto przekierowuje odwiedzających do różnych witryn z oszustwami.

Reklamy smartcaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o smartcaptcha[.]top

Smartcaptcha[.]top wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". Pokazuje fałszywą opcję CAPTCHA – komunikat twierdzący, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Smartcaptcha[.]top wykorzystuje tę technikę, aby zwabić odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania powiadomień.

Smartcaptcha[.]top może wyświetlać powiadomienia promujące różne oszustwa, zwodnicze witryny proszące o dane osobowe (np. hasła, dane karty kredytowej), potencjalnie złośliwe aplikacje itp. Co więcej, jego powiadomienia mogą być zaprojektowane tak, aby nakłonić użytkowników do pobrania malware.

Odkryliśmy również, że smartcaptcha[.]top może przekierowywać do strony z oszustwem podobnym do oszustwa "Amazon Loyalty Program". Zwykle te oszustwa służą do wydobywania poufnych informacji i (lub) pieniędzy. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie zgadzać się na otrzymywanie powiadomień od smartcaptcha[.]top i zaufanych witryn promowanych za jego pośrednictwem.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by smartcaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 78.128.112.211
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Rzadko zdarza się, aby strony takie jak smartcaptcha[.]top były celowo odwiedzane. Użytkownicy otwierają je, klikając podejrzane reklamy lub odwiedzając witryny z torrentami, nielegalne strony z transmisją filmów i podobne witryny. Ponadto strony te mogą być otwierane przez zainstalowane adware lub inne niechciane oprogramowanie.

Więcej przykładów witryn podobnych do smartcaptcha[.]top to ads4pc[.]com, saarmlife[.]ru i fsmevh[.]com.

Jak strona smartcaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Gdy witryny chcą wyświetlać powiadomienia, przeglądarki powiadamiają o tym odwiedzających – wyświetlają przyciski „Zezwól" i „Zablokuj" (lub podobne). Zezwolenie stronom na wyświetlanie powiadomień jest przyznawane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól". Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez uprzedniego otrzymania zgody na to. Oznacza to, że smartcaptcha[.]top wyświetla powiadomienia, ponieważ otrzymała na to pozwolenie.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Nie ufaj witrynom, które twierdzą, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, odtworzyć wideo, pobrać plik itp. Za każdym razem, gdy niewiarygodna strona prosi o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, kliknij przycisk „Zablokuj ", „Zablokuj powiadomienia" lub zamknij tę witrynę.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny smartcaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny smartcaptcha[.]top (GIF)

Powiadomienie z smartcaptcha[.]top:

Powiadomienie reklamowe smartcaptcha.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez smartcaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Ta strona wyświetla powiadomienia, ponieważ została odwiedzona i zezwolono na ich wyświetlanie. Witryny mogą otrzymać zgodę na wyświetlanie powiadomień, gdy użytkownicy klikną przycisk „Zezwól" (nie mogą wyświetlają powiadomień, gdy uprzednio nie otrzymają na to zgody).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia nie mogą infekować komputerów. Mogą jednak prowadzić do złośliwych stron.

Czy smartcaptcha[.]top jest wirusem?

Smartcaptcha[.]top nie jest wirusem. Promuje ona różne oszustwa, podejrzane aplikacje i strony internetowe. Smartcaptcha[.]top przekierowuje do podejrzanych stron i może wyświetlać powiadomienia, aby je promować.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy smartcaptcha[.]top, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane dla smartcaptcha[.]top. Ponadto ta aplikacja zablokuje dalszy dostęp do smartcaptcha[.]top. Nie będzie wymagane wykonanie dodatkowych czynności.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by smartcaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by smartcaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.