FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć DailyPanel z systemu operacyjnego

Znany również jako: Reklamy DailyPanel
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest DailyPanel?

DailyPanel to aplikacja wyświetlająca niechciane reklamy. Jest ona wspierana przez reklamy (adware). Nasz zespół odkrył DailyPanel podczas badania witryn twierdzących, że Adobe Flash Player jest nieaktualny. DailyPanel jest dystrybuowana za pośrednictwem fałszywego instalatora.

Adware DailyPanel

Szczegółowe informacje o adware DailyPanel

Reklamy wyświetlane przez aplikację DailyPanel mogą otwierać niewiarygodne witryny lub powodować nieoczekiwane pobrania lub instalacje. Zwykle takie aplikacje, jak DailyPanel wyświetlają reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne. Kliknięcie ich może otworzyć strony phishingowe, fałszywe strony pomocy technicznej, strony oferujące pobieranie podejrzanych aplikacji itp.

Po przetestowaniu wielu aplikacji podobnych do DailyPanel dowiedzieliśmy się, że duża część z nich potrafi odczytywać poufne informacje z witryn, w tym hasła, numery telefonów i dane kart kredytowych, a także przeglądać historię przeglądania sieci. Twórcy adware mogą nadużywać zebranych danych do złośliwych celów. Przykładowo mogą sprzedawać je stronom trzecim i wykorzystywać do porwania kont osobistych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy DailyPanel
Typ zagrożenia Oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (DailyPanel.system) Avast (MacOS:Adload-AM [Trj]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Adware.MAC.Adload.15), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Agent.u), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware

Większość użytkowników nieumyślnie pobiera i instaluje adware. Gdy jest obecne, adware bombarduje użytkowników natrętnymi reklamami. W niektórych przypadkach oprogramowanie reklamowe może porwać przeglądarkę i zbierać różne informacje. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie instalować adware w systemie operacyjnym.

Więcej przykładów aplikacji podobnych do DailyPanel to CacheOptimization, DigitGuild i PanelCharge.

Jak zainstalowano DailyPanel na moim komputerze?

Często zdarza się, że aplikacje typu adware są rozpowszechniane za pośrednictwem oszukańczych witryn oferujących zainstalowanie aktualizacji Adobe Flash Player (i podobnych witryn). Użytkownicy często instalują adware za pośrednictwem fałszywych instalatorów. W innych przypadkach adware jest dystrybuowane za pośrednictwem podejrzanych reklam i pakietów oprogramowania.

Gdy adware jest dołączone do innego oprogramowania, nieoczekiwane instalacje są spowodowane instalacją oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień lub odznaczenia pól wyboru dostępnych w instalatorach.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Nie używaj podejrzanych stron, zewnętrznych programów pobierania, sieci P2P i podobnych źródeł do pobierania oprogramowania i plików. Korzystaj z oficjalnych stron i sklepów, aby je pobierać. Nie klikaj również fałszywych przycisków „Pobierz", podejrzanych reklam ani nie zezwalaj podejrzanym stronom na wyświetlanie powiadomień (nie klikaj przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania takich stron).

Usuń zaznaczenie niechcianych aplikacji przed pobraniem i zainstalowaniem oprogramowania (zmień dostępne ustawienia przed zakończeniem procesów pobierania i instalacji). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany DailyPanel, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okienko pop-up, które pojawia się, gdy obecne jest adware DailyPanel:

Pop-up adware dailypanel, który pojawia się po zainstalowaniu aplikacji

Tekst w tym okienku pop-up:

"DailyPaneld" will damage your computer.
     
This file was downloaded on an unknown date.
     
OK
Show in Finder

Zrzut ekranu instalatora (pierwszy krok instalacji):

Instalator adware dailypanel

Zrzut ekranu instalatora (drugi krok instalacji):

Drugi krok instalacji instalatora adware dailypanel

Pliki powiązane z adware DailyPanel, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.DailyPanel.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.DailyPanel.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.DailyPanel.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.DailyPanel.system.plist

WAŻNA UWAGA! W niektórych przypadkach złośliwe aplikacje, takie jak DailyPanel, zmieniają systemowe ustawienia serwera proxy, powodując w ten sposób niechciane przekierowania do różnych podejrzanych witryn.

Przekierowania prawdopodobnie pozostaną nawet po usunięciu samej aplikacji. Dlatego będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Krok 1: Kliknij ikonę koła zębatego w Docku, aby przejść do ustawień systemu. Jeśli ikona nie jest obecna w Docku, możesz ją znaleźć w Launchpadzie.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień systemowych

Krok 2: Przejdź do ustawień sieci.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień sieciowych

Krok 3: Wybierz podłączoną sieć i kliknij „Zaawansowane...".

Zmiana ustawień proxy - wybierz podłączoną sieć i kliknij Zaawansowane...

Krok 4: Kliknij zakładkę „Proxy" i odznacz wszystkie protokoły. Powinieneś także ustawić domyślne ustawienia każdego protokołu - "*.local, 169.254/16".

Zmiana ustawień proxy - odznacz wszystkie opcje i ustaw ich ustawienia na domyślne

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware DailyPanel przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware DailyPanel:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z DailyPanel z twojego folderu "Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy dailypanel:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy dailypanel z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy dailypanel z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy dailypanel z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy dailypanel z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może wpływać na wydajność komputera (może spowolnić komputer), utrudniać przeglądanie internetu (pokazując reklamy zakrywające zawartość odwiedzanych stron), a nawet naruszać prywatność.

Co robi adware?

Nawet gdy jest promowane jako przydatne i legalne oprogramowanie, adware generuje niechciane reklamy. W niektórych przypadkach może manipulować ustawieniami przeglądarki internetowej i zbierać informacje.

Jak twórcy adware generują przychody?

Zwykle uczestniczą w programach partnerskich promujących produkty, usługi, strony internetowe itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware DailyPanel?

Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie wszystkie aplikacje typu adware. Zalecane jest automatyczne usuwanie adware, ponieważ różne resztki plików mogą pozostać w systemie po ręcznym usunięciu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy DailyPanel kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy DailyPanel na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.