FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie porywacza przeglądarki Cricket Start i powodowanych przez niego przekierowań

Znany również jako: Przekierowanie search.nstart.online
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Cricket Start?

Znaleźliśmy rozszerzenie przeglądarki Cricket Start podczas sprawdzania podejrzanych witryn pobierania produktów. Obiecuje szybki dostęp do wyników sportowych i aktualizacji dotyczących krykieta. Po przeanalizowaniu tego oprogramowania ustaliliśmy, że działa ono jako porywacz przeglądarki promujący fałszywą wyszukiwarkę search.nstart.online.

Porywacz przeglądarki search.nstart.online

Przegląd porywacza przeglądarki Cricket Start

Po udanej instalacji w naszym systemie testowym Cricket Start przypisał search.nstart.online jako domyślną wyszukiwarkę przeglądarki, stronę główną i adresy URL nowej karty/okna. W związku z tym każda nowa karta/okno przeglądarki, które otwieraliśmy i wyszukiwane hasło, które wpisywaliśmy w pasku adresu URL, powodowało przekierowanie do witryny search.nstart.online.

Fałszywe wyszukiwarki zwykle przekierowują do legalnych, ponieważ nie mogą samodzielnie generować wyników wyszukiwania. Zaobserwowaliśmy, że search.nstart.online przekierowuje do Bing (bing.com) i fałszywej wyszukiwarki nearbyme.io. Te ostatnie mogą wyświetlać wyniki wyszukiwania, które są niedokładne i mogą promować podejrzane/złośliwe treści.

Jednak search.nstart.online może przekierować gdzie indziej, ponieważ przekierowania mogą być podyktowane różnymi czynnikami, takimi jak geolokalizacja użytkownika.

Ponadto Cricket Start wykorzystuje techniki zapewniające sobie trwałość, aby uniemożliwić użytkownikom odzyskanie przeglądarek.

Co więcej, oprogramowanie porywające przeglądarkę zwykle śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników, a Cricket Start nie jest wyjątkiem. Interesujące informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wyszukiwane zapytania, dane osobowe, dane logowania (nazwy użytkownika/hasła), dane związane z finansami itd. Zebrane dane mogą być następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Cricket Start w przeglądarkach/systemach może powodować poważne problemy z prywatnością, straty finansowe, a nawet kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Cricket Start
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Cricket Start
Rzekoma funkcjonalność Szybki dostęp do wyników i aktualizacji krykieta
Promowany adres URL search.nstart.online
Nazwy wykrycia (search.nstart.online) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (search.nstart.online) 44.242.131.97
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

YouPDFSearch, SearchZubi, Clear Search i FortSearch to tylko kilka przykładów przeanalizowanych przez nas porywaczy przeglądarki.

To oprogramowanie wygląda na legalne i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do jego pobrania/instalacji obietnicami różnych funkcji (np. Cricket Start oferuje łatwy dostęp do określonych treści). Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Cricket Start na moim komputerze?

Cricket Start pobraliśmy z jego „oficjalnej" strony promocyjnej. Oprócz takich stron, porywacze przeglądarki są również promowane przez fałszywe strony internetowe. Użytkownicy zwykle wchodzą na te strony internetowe za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Dodatkowo, oprogramowanie porywające przeglądarkę jest dystrybuowane przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów. Pobieranie produktów z podejrzanych źródeł (np. witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pośpieszanie instalacji zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Porywacze przeglądarki są również rozsyłane za pośrednictwem natrętnych reklam. Po kliknięciu, niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty, aby je potajemnie pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów. Ponadto podczas instalacji ważne jest, aby przeczytać warunki, zapoznać się z dostępnymi opcjami i użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień, aby zrezygnować ze wszystkich dodatków.

Zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe treści wyglądają zwykle na autentyczne. Przykładowo, natrętne reklamy wydają się nieszkodliwe, ale przekierowują do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

W przypadku napotkania takich reklam/przekierowań, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Cricket Start, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Cricket Start:

Porywacz przeglądarki Cricket Start proszący i pozwolenia

Witryna promująca porywacza przeglądarki Cricket Start:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Cricket Start

Wygląd search.nstart.online przekierowującego do wyszukiwarki nearbyme.io fake search (GIF):

Porywacz przeglądarki Cricket Start przekierowujący do nearbyme.io

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Cricket Start:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki search.nstart.online za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (np. "Cricket Start"), wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania do witryny search.nstart.online), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Cricket Start z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywacza przeglądarki Cricket Start przy użyciu Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń przeglądarki powiązanych z search.nstart.online z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Cricket Start" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie search.nstart.online ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie" wyłącz "Cricket Start", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search.nstart.online). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search.nstart.online z domyślnej wyszukiwarki Chrome default

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "search.nstart.online". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie search.nstart.online, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search.nstart.online z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Cricket Start", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie search.nstart.online ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie, wyłącz "Cricket Start", usuń hxxp://search.nstart.online i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search.nstart.online z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie search.nstart.online, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie search.nstart.online, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie search.nstart.online ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie search.nstart.online lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23833-cricket-start-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony search.nstart.online?

Przekierowania do stron takich jak search.nstart.online są spowodowane tym, że cyberprzestępcy (tj. twórcy porywaczy przeglądarki i fałszywych wyszukiwarek) zarabiają na nich.

Czy odwiedzanie search.nstart.online stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak search.nstart.online zwykle zbierają (i sprzedają) informacje o swoich użytkownikach.

Jak porywacz przeglądarki dostał się na mój komputer?

Porywacze przeglądarki są dystrybuowane głównie za pośrednictwem zwodniczych witryn promocyjnych, oszustw internetowych, sprzedaży wiązanej oprogramowania, nieoficjalnych i bezpłatnych witryn do pobrania programów, sieci udostępniania peer-to-peer, fałszywych aktualizacji, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Cricket Start?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i usunie wszystkie obecne aplikacje porywające przeglądarkę. Pamiętaj, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństa) może nie być idealnym rozwiązaniem, gdy do systemu przeniknęło wielu porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach, gdy jeden porywacz przeglądarki zostanie usunięty, inne mogą go ponownie zainstalować. Ponadto oprogramowanie porywające przeglądarkę może ograniczyć dostęp do ustawień przeglądarki i/lub zresetować zmiany wprowadzone przez użytkownika. Dlatego porywacze przeglądarki muszą zostać całkowicie i od razu usunięte.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie search.nstart.online kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie search.nstart.online na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.