FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak "McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!"

Znany również jako: Oszustwo McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest "McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!"?

Jest to oszustwo, które wykorzystuje taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do zakupu subskrypcji McAfee Total Protection. McAfee nie wykorzystuje takich witryn promowania swoich produktów. Dlatego ta strona musi zostać zignorowana. Nasz zespół wykrył ją podczas inspekcji stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

Oszustwo McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!

Więcej informacji o oszustwie „McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!"

Strona twierdzi, że wykryła trojana na iPhonie odwiedzającego, który najprawdopodobniej będzie zbierać dane bankowe i dane logowania. Twierdzi również, że urządzenie jest zainfekowane pięcioma wirusami (stało się to za pośrednictwem nielicencjonowanych/pirackich treści). Strona zachęca odwiedzających do odnowienia McAfee Total Security i twierdzi, że dostępna jest zniżka do 70%.

Kliknięcie przycisku „Renew Sbscription" lub podobnego na stronach takich jak ta zwykle otwiera legalną witrynę McAfee z identyfikatorem partnera. W czasie badania link na tej stronie nie działał. Z reguły strony tego typu służą do pobierania nieuprawnionych prowizji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Fałszywe twierdzenie iPhone jest zainfekowany pięcioma wirusami i trojanem
Powiązana domena flunk[.]site
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 159.223.120.143
Objawy Twoje urządzenie działa wolniej niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, powiadomienia wyświetlane przez podejrzane strony, oprogramowanie reklamowe, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Zwykle witryny, na których prowadzone są podobne oszustwa, wyświetlają zwodnicze treści, aby nakłonić odwiedzających do zakupu oprogramowania (lub wykonania innych działań). Większość z nich jest zamaskowana jako legalne witryny (np. wyświetlają logo prawdziwych firm). Bardzo rzadko takie strony są otwierane celowo.

Przykłady podobnych oszustw to "Hacker Is Tracking You!", "Your iPhone Was Hacked" i "Malware Detected! Iphone Need To Be Repaired".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Witryny, które wyświetlają okienka pop-up, są promowane za pośrednictwem innych podejrzanych stron (np. nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, witryn z torrentami), zwodniczych reklam, powiadomień przeglądarki itp. W niektórych przypadkach są one otwierane przez zainstalowane adware lub inne podejrzane oprogramowanie lub linki promowane za pomocą technik zatruwania wyszukiwarek.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Nie klikaj reklam wyświetlanych na podejrzanych stronach ani nie zezwalaj tym witrynom na wyświetlanie powiadomień. Ignoruj podejrzane witryny, które twierdzą, że musisz kliknąć przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, odtworzyć wideo, pobrać jakiś plik itp. Pobieraj aplikacje z oficjalnych witryn i platform.

Zdecydowanie odradza się korzystanie z podejrzanych witryn, sieci P2P, zewnętrznych konfiguratorów pobierania i podobnych źródeł. Przed zakończeniem pobierania i instalacji usuń zaznaczenie niechcianych aplikacji (dotyczy to oprogramowania dołączonego do innych aplikacji). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst na tej stronie oszustwa:

McAfe | SiteAdvisor

Your iPhone is infected with 5 viruses!

- Scan results: TROJAN Zeus2022, spyware.
- Virus nature: unlicensed content/pirated content.

TROJAN found on this iPhone will most likely collect banking details and login credentials.
Spyware will attempt to collect login credentials and personal data for blackmail.

Discount (23.05.2022):
UP TO 70% OFF

McAfee Total Security
20.9.139 (10 DEVICES)

Serial Number

4RJW - TC5M - W7RK - PED1

Renew Sbscription

Active subscription is required to remove viruses and restore iPhone protection.

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, ostrzeżenia o fałśzywych witrynach i usunąć dane przeglądania sieci w urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj poniższe kroki:

Najpierw przejdź do "Ustawień", a następnie przewiń w dół i stuknij "Safari".

Usuwanie pop-upów i cache krok 1

Sprawdź, czy włączone są opcje "Blokuj okienka pop-up" i "Ostrzeżenie i złośliwej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i stuknij i "Zaawansowane".

Usuwanie pop-upów i cache krok 2

Stuknij "Dane witryny", a następnie "Usuń wszystkie dane witryny".

Usuwanie pop-upów i cache krok 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie niechcianych aplikacji:

Usuwanie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z oszustwo mcafee - your iphone is infected with 5 viruses!:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki oszustwo mcafee - your iphone is infected with 5 viruses! z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z oszustwo mcafee - your iphone is infected with 5 viruses! z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo mcafee - your iphone is infected with 5 viruses! z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo mcafee - your iphone is infected with 5 viruses! z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo pop-up to fałszywa wiadomość (np. fałszywe powiadomienie systemowe, komunikat o błędzie, ostrzeżenie o wirusie) zaprojektowana w celu nakłonienia odwiedzających stronę do wykonania określonych czynności. Zwykle strony, na których działają oszustwa pop-up, stosują taktykę zastraszania.

Jaki jest cel oszustw pop-up?

Są one używane do różnych celów. Najczęstsze z nich to wydobywanie poufnych informacji, dystrybucja podejrzanych (lub nawet złośliwych) aplikacji lub pobieranie nielegalnych prowizji.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są generowane przez witryny otwierane przez obecne złośliwe aplikacje podczas odwiedzania stron korzystających z podejrzanych sieci reklamowych lub za pośrednictwem powiadomień wyświetlanych przez podejrzane strony. We wszystkich przypadkach strony te nie są odwiedzane celowo.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner potrafi przeskanować każdą stronę internetową i wykryć te, które nie są godne zaufania. Może również wykrywać strony, na których działają oszustwa pop-up. W ten sposób ta aplikacja ostrzeże cię, gdy otworzy się podejrzana strona i ograniczy dostęp do tej strony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.