FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć malware Safety Shield

Znany również jako: Wirus Safety Shield
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oprogramowaniem jest Safety Shield?

Safety Shield to złośliwa aplikacja przeznaczona do otwierania różnych stron internetowych. Odkryliśmy to malware po pobraniu instalatora z fałszywej strony internetowej, która rzekomo oferuje różne pirackie programy. Instalator rozpowszechniający Safety Shield może również zawierać inne niechciane oprogramowanie.

Malware Safety Shield uruchomiony w Menedżerze zadań

Szczegółowe informacje o Safety Shield

Safety Shield wymusza otwieranie różnych stron internetowych przez przeglądarkę. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Safety Shield może otworzyć złośliwe strony, różne oszustwa, witryny wykorzystywane do rozsyłania adware, porywaczy przeglądarki i innych niechcianych aplikacji. Otwarte strony mogą również wyświetlać zwodnicze reklamy lub służyć do wydobywania poufnych informacji.

Safety Shield może mieć dodatkowe możliwości (np. może służyć do zbierania informacji, wyświetlania reklam itp.). Warto wspomnieć, że Safety Shield nie posiada graficznego interfejsu użytkownika (nie można z nim wchodzić w interakcję). Działa w tle systemu i można ją znaleźć w Menedżerze zadań jako "safety_shield_uz5d6pmg58fqqxqz" (nazwa procesu może się różnić).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Safety Shield
Typ zagrożenia Szkodliwe oprogramowanie
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:PWSX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Jaik.49613), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (UDS:Backdoor.Win32.Manuscrypt.gen), Microsoft (Trojan:Win32/AgentTesla!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Avast (Win32:AdwareX-gen [Adw]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.39630853), ESET-NOD32 (wariant MSIL/Adware.CsdiMonetize.L), Kaspersky (UDS:Trojan.Multi.GenericML.xnet), Microsoft (Trojan:Win32/Sehyioa.A!cl), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Przeglądarka otwiera różne strony internetowe
Metody dystrybucji Zwodnicze strony internetowe hostujące fałszywe i pirackie oprogramowanie
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware, otwierane podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o Safety Shield

Safety Shield to złośliwa aplikacja, która zmusza użytkowników do odwiedzania różnych stron internetowych. Jest rozpowszechniana za pomocą zwodniczych stron internetowych (fałszywych instalatorów). Instalatory używane do dystrybucji Safety Shield mogą zawierać inne niechciane aplikacje. Tak czy inaczej, bardzo wskazane jest jak najszybsze usunięcie Safety Shield z komputerów, których dotyczy problem.

Jak zainstalowano Safety Shield na moim komputerze?

Safety Shield jest rozpowszechniana za pośrednictwem witryn internetowych oferujących pobieranie pirackiego oprogramowania. Instaluje się za pomocą "Crack Installer". Inne nieuczciwe instalatory również mogą być wykorzystywane do dystrybucji Safety Shield. Warto wspomnieć, że tego rodzaju oprogramowanie może być rozsyłane za pośrednictwem podejrzanych reklam, różnych sieci P2P, innych zwodniczych stron, zewnętrznych konfiguratorów pobierania itp.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Nie pobieraj plików/oprogramowania ze stron pobierania pirackiego oprogramowania (lub stron zawierających pirackie oprogramowanie). Używaj oficjalnych stron i bezpośrednich linków jako źródeł pobierania plików i programów. Nie ufaj również reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach ani nie zezwalaj takim stronom na wyświetlanie powiadomień.

Przed pobraniem/zainstalowaniem oprogramowania sprawdź konfiguratory pobierania/instalacji pod kątem niechcianych aplikacji. Zwykle, gdy oprogramowanie jest dołączone do niechcianych aplikacji, narzędzie pobierania/instalacji ma „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Witryna użyta do uszukania użytkowników do pobrania instalatora Safety Shield:

Fałśzywa witryna pirackiego malware safety shield promująca złośliwy instalator

Fałszywy instalator używany do dystrybucji Safety Shield:

instalator malware safety shield

Folder instalacyjny Safety Shield:

Folder instalacyjny malware safety shield

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Safety Shield za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Safety Shield z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Safety Shield z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus safety shield, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Safety Shield z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Safety Shield z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus safety shield, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23825-safety-shield-malware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie są największe problemy, które może powodować malware?

To zależy od rodzaju złośliwego oprogramowania. W większości przypadków zainfekowanie komputera malware powoduje problemy, takie jak utrata pieniędzy, szyfrowanie danych, kradzież tożsamości i inne problemy.

Jaki jest cel Safety Shield?

Wiadomo, że ta aplikacja może otwierać różne strony internetowe. Może jednak mieć dodatkowe funkcje (może działać jako porywacz przeglądarki, adware lub bardziej szkodliwe oprogramowanie).

Jak Safety Shield przeniknęła do mojego komputera?

Ten program jest rozpowszechniany za pośrednictwem fałszywego instalatora promowanego na oszukańczej stronie oferującej pobieranie różnego pirackiego oprogramowania. Instaluje się po wykonaniu kroków instalacyjnych w fałszywym instalatorze.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed malware?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane złośliwe oprogramowanie. Komputery zainfekowane zaawansowanym malware muszą być skanowane przy użyciu opcji pełnego skanowania. W przeciwnym razie oprogramowanie antywirusowe nie będzie w stanie wykryć złośliwego oprogramowania, które ukrywa się głęboko w systemie operacyjnym.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Safety Shield kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Safety Shield na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.