FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak Your card was added to Apple pay

Znany również jako: Oszustwo Your card was added to Apple pay
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest "Your card was added to Apple pay"?

Jest to oszustwo phishingowe, które ma na celu nakłonienie niczego niepodejrzewających użytkowników do podania danych karty kredytowej. Oszuści wykorzystują oszukańczą witrynę podszywającą się pod oficjalną stronę Apple, aby wydobyć informacje. Ta witryna jest promowana za pomocą innych stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe i mobilne wiadomości tekstowe (wiadomości smishingowe).

Witryna oszustwa Your card was added to Apple pay

Więcej informacji oszustwie "Your card was added to Apple pay"

Witryna służąca do kradzieży danych karty kredytowej twierdzi, że karta została dodana do Apple Pay i prosi o weryfikację danych logowania, jeśli to nie użytkownik dodał kartę. Wiadomość smishingowa wykorzystywana do promowania tego oszustwa zawiera podobne informacje. Fałszywa witryna Apple prosi o podanie numeru karty kredytowej, nazwiska posiadacza karty, daty ważności i kodu CVV.

Zwykle oszuści sprzedają skradzione dane karty kredytowej w ciemnej sieci lub wykorzystują je do dokonywania nieuczciwych zakupów. Ważne jest, aby sprawdzić strony internetowe przed podaniem na nich poufnych informacji. Zwykle oszukańcze strony mają podejrzane adresy URL, zawierają błędnie napisane słowa, mają inny wygląd itp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Your card was added to Apple pay
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, smishing
Fałszywe twierdzenie Karta kredytowa została dodana do Apple Pay
Powiązana domena applepay.cancel-pay[.]online
Nazwy wykrycia (applepay.cancel-pay[.]online) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 172.67.135.115
Objawy Inny adres URL, projekt strony internetowej, błędnie napisany tekst
Metody dystrybucji Podejrzane reklamy i strony internetowe, wiadomości smishingowe
Zniszczenie Strata pieniężna, nieautoryzowane zakupy, kradzież tożsamości
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa, takie jak to, są zwykle zamaskowane jako legalne/oficjalne strony internetowe. Proszą o podanie danych logowania (takich jak nazwy użytkownika, adresy e-mail, hasła), danych karty kredytowej lub innych poufnych informacji. Oszuści starają się wyłudzić szczegóły, które mogłyby zostać użyte do dokonania nieuczciwych zakupów, transakcji, kradzieży kont, tożsamości itp.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Zwykle oszukańcze witryny są promowane za pomocą podejrzanych reklam, innych podejrzanych stron, powiadomień witryn i technik zatruwania wyszukiwarek. W niektórych przypadkach oszuści wykorzystują adware do promowania swoich oszustw. Tak czy inaczej, fałszywe witryny są rzadko otwierane celowo.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Nie klikaj podejrzanych reklam (zwłaszcza, gdy pojawiają się one na podejrzanych witrynach). Nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wyświetlanie powiadomień. Pobieraj aplikacje i pliki z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i platformy. Unikaj korzystania z nieoficjalnych stron, zewnętrznych konfiguratorów pobierania, sieci P2P i podobnych źródeł.

Jeśli twój komputer jest zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Wygląd oszustwa "Your card was added to Apple pay" (GIF):

Wygląd oszustwa Your card was added to Apple pay (GIF)

Tekst na tej stronie:

Security alert
Your card was added to Apple pay.

If this was NOT you, Please verify your credentials.

Continue

Zrzut ekranu wiadomości smishingowej promującej to oszustwo:

Wiadomość smishingowa oszustwa pop-up your card was added to apple pay

Tekst w tej wiadomości:

Your card has been successfully added to "Samuels IPhone" on Apple Pay, if this was NOT you, please remove your card by following the steps here: applepay.cancel-pay.online/

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z oszustwo your card was added to apple pay:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki oszustwo your card was added to apple pay z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z oszustwo your card was added to apple pay z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo your card was added to apple pay z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo your card was added to apple pay z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czym jest oszustwo pop-up?

Oszustwo pop-up to fałszywa/zwodnicza wiadomość (na przykład alert bezpieczeństwa) mająca na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Oszustwa te są zwykle wykorzystywane do nakłaniania niczego niepodejrzewających użytkowników do podania poufnych informacji, pobrania plików, zainstalowania złośliwego oprogramowania, zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej itp.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Strony te są otwierane przez złośliwe aplikacje, witryny korzystające z podejrzanych sieci reklamowych i zwodnicze reklamy. Ponadto strony te mogą być promowane za pomocą powiadomień witryny, technik zatruwania wyszukiwarek, fałszywego przycisku „Pobierz" lub innych przycisków na stronach internetowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może wykrywać złośliwe lub inne podejrzane strony, w tym witryny zaprojektowane do generowania okienek pop-up. W ten sposób ta aplikacja natychmiast cię ostrzeże i ograniczy dostęp do tych stron.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Your card was added to Apple pay kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Your card was added to Apple pay na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.