FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć Best Cleaner (BCleaner) z systemu operacyjnego

Znany również jako: Niechciana aplikacja BCleaner
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju programem jest Best Cleaner?

Odkryliśmy Best Cleaner (lub BCleaner) podczas badania witryn pobierania pirackiego oprogramowania. Jedna z tych stron była fałszywą stroną pobierania pirackiej wersji pakietu Microsoft Office. Ponieważ Best Cleaner jest rozpowszechniana za pośrednictwem podejrzanych witryn, prawdopodobnie jest dołączana do innych niechcianych aplikacji. Sama Best Cleaner jest promowana jako narzędzie czyszczenia komputera.

Niechciana aplikacja Best Cleaner

Szczegółowe informacje o Best Cleaner

Best Cleaner jest prezentowana jako narzędzie, które czyści niepotrzebne pliki i inne niepotrzebne dane. Analizując tę aplikację, zauważyliśmy, że wyświetla ona reklamy w interfejsie użytkownika. Reklamy te mogą otwierać podejrzane strony (na przykład różne oszustwa, strony pobierania podejrzanych aplikacji, strony phishingowe).

Ponieważ Best Cleaner jest rozpowszechniana za pośrednictwem stron pobierania pirackiego oprogramowania, możliwe jest, że jest ona powiązana z adware, porywaczami przeglądarki lub innymi niechcianymi aplikacjami. Dlatego zalecamy użytkownikom sprawdzenie systemu operacyjnego i przeglądarki pod kątem niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Niechciana aplikacja BCleaner
Typ zagrożenia Niechciany program/niechciana aplikacja
Rzekoma funkcjonalność PC Cleaner
Nazwy wykrycia (instalatora ze strony pobierania pirackiego instalatora) Avast (Win32:Malware-gen), Combo Cleaner (Dropped:Trojan.GenericKD.39163952), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Trojan-Downloader.Win32.Agent.xxzxhg), Microsoft (Trojan:Win32/Vigorf.A), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (BCleaner App.exe) Gridinsoft (Risk.BClenaer.dd!c), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (BCleaner Umngr.exe) Avast (Win32:TrojanX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.48542351), Emsisoft (Trojan.GenericKD.48542351 (B)), Kaspersky (HEUR:Trojan.MSIL.Dnoper.gen), Microsoft (Trojan:Win32/Sabsik.FL.B!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze nagle pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja skanuje komputer i wyświetla komunikaty ostrzegawcze o „znalezionych problemach”. Prosi o płatność w celu usunięcia rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Witryny z pirackim oprogramowaniem
Zniszczenie Niechciane reklamy, wolniejsze działanie komputera, dodatkowe instalacje
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o aplikacjach tego typu

W sieci jest wiele podejrzanych programów do czyszczenia komputerów PC, narzędzi optymalizacyjnych i innych programów podobnych do Best Cleaner. Nie wszystkie z nich są całkowicie wiarygodne. Czasami uruchamiają fałszywe skany/pokazują fałszywe wykrycia, aby nakłonić użytkowników do zakupu pełnej wersji. Przykładami innych podejrzanych aplikacji są Jet Cleaner, Win 10 Tweaker, MP3Converter.

Jak zainstalowano niechciane aplikacje na moim komputerze?

Best Cleaner/BCleaner jest dystrybuowana za pośrednictwem różnych stron pobierania pirackiego oprogramowania. Instaluje się po uruchomieniu pobranego instalatora i wykonaniu przedstawionych kroków. W innych przypadkach niechciane aplikacje są instalowane wraz z innym oprogramowaniem – po zakończeniu instalacji bez zmiany „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub podobnych ustawień.

Ponadto niechciane aplikacje są dystrybuowane za pomocą fałszywych instalatorów i zwodniczych reklam. Tak czy inaczej, rzadko są one pobierane i instalowane celowo.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z legalnych źródeł, takich jak oficjalne witryny i platformy oraz bezpośrednie linki do pobierania. Nie ufaj plikom pobieranym z podejrzanych witryn, zewnętrznych konfiguratorów pobierania, sieci P2P itp. Nie klikaj również reklam wyświetlanych podczas odwiedzania podejrzanych witryn. Zawsze sprawdzaj programy pobierania/instalatory pod kątem niechcianych aplikacji i odznacz je.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd aplikacji Best Cleaner (GIF):

Wygląd Best Cleaner (GIF)

Witryna dystrybuująca aplikację Best Cleaner:

Piracka witryna pobierania niechcianej aplikacji best cleaner bcleaner

Pliki wykonywalne Best Cleaner:

Pliki wykonywalne niechcanej aplikacji best cleaner bcleaner

"BCleaner App Installer" (i inne powiązane procesy) uruchomiony w Menedżerze zadań:

Instalator niechcianej aplikacji bc cleaner uruchomiony w Menedżerze zadań

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Best Cleaner za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Best Cleaner" oraz wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Best Cleaner nie zainstalowała żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z oprogramowaniem reklamowym i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania internetu pojawiają się niechciane reklamy lub przekierowania, przejdź do poniższego przewodnika usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem niechciana aplikacja bcleaner, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem niechciana aplikacja bcleaner, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware niechciana aplikacja bcleaner ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat niechciana aplikacja bcleaner lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23270-best-cleaner-bcleaner-unwanted-application

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel niechcianej aplikacji?

W wielu przypadkach tego rodzaju aplikacje są wykorzystywane do promowania zakupów w aplikacji i (lub) wyświetlania różnych reklam. Większość z nich przedstawiana jest jako legalne aplikacje, które mają usuwać wirusy, naprawiać błędy, czyścić komputery itp.

Czy niechciana aplikacja Best Cleaner (BCleaner) jest legalna?

Większość tego typu aplikacji jest uznawana za legalną. Ich umowy licencyjne użytkownika końcowego (EULA) informują użytkowników o potencjalnym zachowaniu.

Czy posiadanie Best Cleaner (BCleaner) zainstalowanej na moim komputerze jest niebezpieczne?

Instalator Best Cleaner może być używany do dystrybucji podejrzanych aplikacji. Ponadto reklamy pojawiające się w jego interfejsie użytkownika mogą otwierać podejrzane witryny.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechcianą aplikację Best Cleaner (BCleaner)?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie niechciane aplikacje. Gdy tego rodzaju aplikacje są usuwane ręcznie, ich pliki (niektóre z nich) mogą nadal pozostać w systemie. Dlatego zaleca się usunięcie niechcianych aplikacji za pomocą takiego oprogramowania, jak Combo Cleaner. Automatyczne usuwanie zapewnia usunięcie niechcianego oprogramowania bez pozostawiania jakichkolwiek plików lub innych komponentów w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Niechciana aplikacja BCleaner kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Niechciana aplikacja BCleaner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.