FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć ogłoszenia myhypeposts.com

Znany również jako: Reklamy myhypeposts.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju stroną jest myhypeposts.com?

Myhypeposts[.]com to zwodnicza witryna zaprojektowana w celu nakłonienia odwiedzających do włączenia powiadomień przeglądarki. Ponadto może przekierowywać użytkowników na inne podejrzane i złośliwe witryny. Większość wizyt na myhypeposts.com odbywa się za pośrednictwem stron internetowych wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe.

Przekierowania pop-up myhypeposts.com

Przegląd myhypeposts.com

Sposób działania witryn takich jak myhypeposts.com (jakie treści wyświetlają/promują) zależy od adresów IP/geolokalizacji odwiedzających.

Witryna, o której mowa, próbuje nakłonić użytkowników do kliknięcia przycisku „Zezwól", twierdząc, że umożliwi to im dalsze oglądanie treści online. Odwiedzający pozwolą myhypeposts.com na wyświetlanie powiadomień, jeśli zostaną do tego oszukani.

Te powiadomienia/reklamy promują różne podejrzane/szkodliwe witryny, aplikacje i oszustwa. Jakakolwiek promocja legalnych witryn/produktów za pośrednictwem takich reklam jest spowodowana programami partnerskimi, a nie prawdziwymi programistami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy myhypeposts.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe oświadczenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

W sieci są tysiące nieuczciwych stron internetowych; payments4u.org, mydesktopdefence.com, goodcaptchastyle.top i security-scanner.xyz to tylko kilka przykładów.

Warto zauważyć, że powiadomienia wysyłane przez takie strony są powszechnie wykorzystywane w programach partnerskich. Oszuści (podejrzani partnerzy) promują legalne produkty w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona myhypeposts.com otrzymała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Strony internetowe, takie jak myhypeposts.com, zwykle zawierają zwodnicze wiadomości, które instruują odwiedzających, aby włączyć wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Innymi słowy, użytkownicy są nakłaniani do naciśnięcia przycisku „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub innych opcji zgody. Oszukanie ich jest konieczne, ponieważ witryny nie mogą dostarczać powiadomień bez zgody użytkownika.

Jak zapobiec wyświetlaniu spamowych powiadomień przez zwodnicze strony?

Bardzo ważne jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, aby uniknąć niechcianych i złośliwych treści. Podejrzane witryny, które żądają włączenia powiadomień przeglądarki, nie powinny otrzymywać na to zgody (tzn. nie należy klikać opcji „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia"). Zamiast tego żądania te muszą zostać zignorowane lub odrzucone (tj. „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Warto zauważyć, że jeśli przeglądarka wymusza otwieranie nieuczciwych/złośliwych stron, jest to prawdopodobnie spowodowane obecnością adware w systemie. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu ogłoszenia wygenerowanego przez witrynę myhypeposts.com:

Reklama wygenerowana przez stronę myhypeposts.com

Wygląd witryny myhypeposts.com (GIF):

Wygląd witryny myhypeposts.com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) dostarczane przez myhypeposts.com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny wyświetlają powiadomienia za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś myhypeposts.com i pozwoliłeś jej na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Należy wspomnieć, że takie witryny rzadko są odwiedzane celowo i wykorzystują technikę zachęty do kliknięcia (lub inne zwodnicze treści), aby nakłonić odwiedzających do włączenia powiadomień.

Kliknąłem powiadomienie, czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie uruchomi żadnych procesów infekcji. Jednak witryny i aplikacje promowane za pośrednictwem tych powiadomień/reklam mogą być złośliwe, a nawet powodować infekcje systemowe.

Czy myhypeposts.com jest wirusem?

Nie, myhypeposts.com nie jest klasyfikowana jako wirus. Jednak warto zauważyć, że tego rodzaju witryny są zwykle używane do promowania oszustw internetowych, podejrzanych/szkodliwych aplikacji, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy myhypeposts.com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i cofać uprawnienia nadane tej stronie. Ponadto jest w stanie zapobiegać lub blokować dostęp do myhypeposts.com i innych zwodniczych/złośliwych witryn. W związku z tym nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy myhypeposts.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy myhypeposts.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.