FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać thedimepress.com przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Reklamy thedimepress.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju stroną jest thedimepress[.]com?

Celem thedimepress[.]com jest uzyskanie zgody na wyświetlanie powiadomień używanych do promowania potencjalnie złośliwych stron. Thedimepress[.]com może również przekierowywać odwiedzających na te strony. Istnieje wiele stron używanych do tego celu, na przykład antirobotsystem[.]com, wholecoolposts[.]com, phonenow[.]net.

Reklamy pop-up thedimepress[.]com

Szczegółowe informacje o stronie thedimepress[.]com

Thedimepress[.]com jest otwierana przez podejrzane witryny (strony związane z hazardem, randkami dla dorosłych, torrentami itp.). Po otwarciu prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień. Jeśli zgoda zostanie uzielona, dostarcza powiadomienia promujące oszustwa, podejrzane aplikacje, inne podejrzane strony z prośbą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień itp.

Bardzo często powiadomienia dostarczane przez strony takie jak thedimepress[.]com są wykorzystywane w programach partnerskich. Partnerzy mogą ich używać do reklamowania legalnego oprogramowania. Twórcy legalnego oprogramowania nie używają takich metod do promowania swoich produktów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy thedimepress.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe oświadczenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Witryny takie jak thedimepress[.]com często wykorzystują techniki zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Na przykład sugerują, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól", aby pobrać plik, kontynuować ładowanie strony, udowodnić, że nie są robotami. W niektórych przypadkach strony te mogą być promowane za pomocą adware.

Jak strona thedimepress[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień, chyba że użytkownicy na to zezwolą. Thedimepress[.]com otrzymała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień po kliknięciu „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub innego przycisku w okienku pop-up przeglądarki, gdy ta strona była otwarta.

Jak zapobiec wyświetlaniu powiadomień spamowych przez zwodnicze strony?

Nie klikaj przycisku „Zezwól" lub podobnego, gdy pojawi się okienko pop-up z informacją, że witryna chce wyświetlać powiadomienia. Nie ufaj stronom internetowym, które twierdzą, że w celu wczytania strony, obejrzenia filmu lub zrobienia czegoś innego wymagane jest wyrażenie zgody na otrzymywanie powiadomień.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny thedimepress[.]com (GIF):

Wygląd witryny thedimepress[.]com (GIF)

Powiadomienia wyświetlane przez thedimepress[.]com:

Powiadomienie reklamowe thedimepress.com 2 powiadomienie reklamowe thedimepress.com 3 powiadomienie reklamowe thedimepress.com 4 powiadomienie reklamowe thedimepress.com 5 powiadomienie reklamowe thedimepress.com 6 powiadomienie reklamowe thedimepress.com

Film pokazujący, jak usunąć reklamy dostarczane przez thedimepress[.]com przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Czesto zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez thedimepress[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryna nie może wyświetlać powiadomień przeglądarki bez pozwolenia na to. Jeśli thedimepress[.]com wyświetla powiadomienia, oznacza to, że została odwiedzona i został kliknięty przycisk „Zezwól" lub podobny (gdy ta strona była otwarta).

Kliknąłem powiadomienia, czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienie nie może bezpośrednio spowodować szkód, ale może otworzyć złośliwą witrynę.

Czy thedimepress[.]com jest wirusem?

Thedimepress[.]com i inne witryny tego typu nie są uważane za wirusy. Witryny te służą do promowania różnych oszustw, potencjalnie złośliwych aplikacji i witryn.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy thedimepress[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie uprawnienia przyznane dla thedimepress[.]com. Zablokuje również dostęp do thedimepress[.]com. Nie będzie konieczne podejmowanie żadnych dodatkowych kroków.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy thedimepress.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy thedimepress.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.