FacebookTwitterLinkedIn

Jak całkowicie usunąć adware SampleSkilled?

Znany również jako: Reklamy SampleSkilled
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware SampleSkilled?

SampleSkilled to nazwa potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), która generuje przychody dla swojego twórcy, wyświetlając reklamy i promując fałszywą wyszukiwarkę. Promuje fałszywą wyszukiwarkę, wprowadzając zmiany w ustawieniach przeglądarki internetowej. Użytkownicy często nieświadomie instalują PUA (adware, porywaczy przeglądarki).

Adware SampleSkilled

Szczegółowe informacje o adware SampleSkilled

SampleSkilled wyświetla reklamy (pop-up, banerowe, ankietowe, kuponowe lub innego rodzaju reklamy), które mogą otwierać zwodnicze witryny z prośbą o wprowadzenie danych osobowych, pobranie i zainstalowanie innych PUA itd. Strony te mogą prosić o podanie danych karty kredytowej, nazwy użytkownika, hasła lub innych poufnych danych.

SampleSkilled zapewnia również, że fałszywa wyszukiwarka (jej adres) będzie otwierana za każdym razem, gdy użytkownicy otwierają zaatakowaną przeglądarkę (lub nową kartę) lub wprowadzają zapytania wyszukiwania w jej pasku adresu URL. Czyni to poprzez zmianę adresu domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. Nie można ufać fałszywym wyszukiwarkom.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy SampleSkilled
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Nie dotyczy
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-ip, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Fałszywa wyszukiwarka promowana przez SampleSkilled może pokazywać zwodnicze wyniki. Może zawierać w swoich wynikach podejrzane strony internetowe. Ponadto, SampleSkilled może być przeznaczona do zbierania poufnych informacji. Więcej przykładów aplikacji podobnych do SampleSkilled to ConsoleConnection, MemoryField i ExecutiveProduct.

Jak zainstalowano SampleSkilled na moim komputerze?

Wiele porywaczy przeglądarki i aplikacji typu adware jest dystrybuowanych za pośrednictwem konfiguratorów pobierania i instalatorów innych programów. Użytkownicy pobierają lub instalują PUA razem z innymi programami, jeśli ich nie odznaczają. PUA można odznaczyć za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych opcji w programach do pobierania i instalatorach.

Ponadto, PUA są dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych reklam i fałszywych instalatorów. Użytkownicy powodują nieoczekiwane pobrania lub instalacje, klikając reklamy zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów. Większość fałszywych instalatorów jest pobierana z podejrzanych stron internetowych, które wykorzystują oszukańcze techniki do ich promowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie należy używać zewnętrznych konfiguratorów pobierania, instalatorów, sieci peer-to-peer, nieoficjalnych witryn ani źródeł stron trzecich. Pliki i programy należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i poprzez bezpośrednie linki. Reklamy pojawiające się na podejrzanych stronach nie powinny być klikane.

Należy sprawdzić konfiguratory pobierania i instalatory z „Zaawansowanymi", „Niestandardowymi" lub innymi ustawieniami lub polami wyboru. Mogą one być używane do dystrybucji PUA. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany SampleSkilled, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okienko pop-up, które pojawia się po instalacji adware SampleSkilled:

Pop-up adware sampleskilled wyświetlany po zakończeniu instalacji

Zawartość folderu SampleSkilled:

Folder zawartości adware sampleskilled

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware SampleSkilled:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z SampleSkilled z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy sampleskilled:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy sampleskilled z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy sampleskilled z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy sampleskilled z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy sampleskilled z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

SampleSkilled i inne adware mogą być przyczyną trudniejszego przeglądania sieci, zmniejszonej wydajności komputera, problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania i prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy – wyświetla ono reklamy. SampleSkilled zmienia również ustawienia przeglądarki internetowej, aby promować fałszywą wyszukiwarkę.

W jaki sposób twórcy adware generują przychody?

Zwykle osoby stojące za adware (jego twórcy) generują przychody poprzez promowanie różnych produktów, usług, stron internetowych. Większość ich zysków pochodzi z programów partnerskich.

Czy Combo Cleaner usunie adware SampleSkilled?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie SampleSkilled lub inne zainstalowane aplikacje typu adware. Ręczne usuwanie może nie wystarczyć, ponieważ różne resztki plików mogą pozostać ukryte w systemie operacyjnym (niektóre komponenty adware mogą nadal być obecne i działać w systemie po ręcznym usunięciu).

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy SampleSkilled kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SampleSkilled na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.