FacebookTwitterLinkedIn

Zignoruj oszustwo "Your MAC has been blocked due to suspicious activity!"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Your MAC has been blocked due to suspicious activity!
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do promowania takich oszustw jak "Your MAC has been blocked due to suspicious activity!" z Mac?

Czym jest oszustwo "Your MAC has been blocked due to suspicious activity!"?

Zwykle oszuści odpowiedzialni za oszustwa związane z pomocą techniczną twierdzą, że oferują legalne usługi pomocy technicznej. Ich strony internetowe wyświetlają fałszywe powiadomienia o wirusach informujące, że urządzenie jest zainfekowane wirusem lub istnieje inny problem, który należy natychmiast rozwiązać. Głównym celem takich oszustw jest nakłonienie niczego nie podejrzewających użytkowników do zadzwonienia pod podany numer, a następnie zapłacenia pieniędzy za niepotrzebne oprogramowanie, usługi lub zapewnienie zdalnego dostępu do komputera. Warto zauważyć, że użytkownicy celowo nie odwiedzają oszukańczych witryn pomocy technicznej. Zwykle strony te są otwierane za pośrednictwem podejrzanych reklam, witryn internetowych lub zainstalowanych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA).

Oszustwo Your MAC has been blocked due to suspicious activity!

Ta oszukańcza witryna wyświetla fałszywe powiadomienie o wirusie informujące, że komputer odwiedzającego został zablokowany z powodu podejrzanej aktywności oraz jest zainfekowany wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Zachęca do zadzwonienia pod numer 1855-948-3710 w celu natychmiastowego usunięcia wirusów i twierdzi, że zamknięcie tej witryny spowoduje uszkodzenie i podatność komputera na zagrożenia. Zwykle oszuści stojący za oszustwami związanymi z pomocą techniczną próbują nakłonić użytkowników do zapłacenia pieniędzy za niepotrzebne i (lub) fałszywe oprogramowanie lub usługi lub do zapewnienia zdalnego dostępu do swoich komputerów. Ważne jest, aby wiedzieć, że oszuści mogą wykorzystywać udostępniony zdalny dostęp do kradzieży danych osobowych lub finansowych (np. danych karty kredytowej, numeru ubezpieczenia społecznego, danych logowania) lub infekować komputery malware (np. ransomware, trojanami) lub instalować inne niechciane oprogramowanie (np. górnik kryptowaluty, adware). Warto wspomnieć, że większość oszukańczych witryn pomocy technicznej podszywa się pod oficjalne witryny Apple, Microsoft lub innych firm. W taki czy inny sposób te strony należy zignorować – wszystkie wirusy i powiadomienia o błędach, które wyświetlają, są fałszywe.

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, oszukańcze strony pomocy technicznej i inne zwodnicze witryny są rzadko odwiedzane celowo. Zwykle te strony są promowane za pośrednictwem innych witryn tego rodzaju, zwodniczych reklam lub PUA. PUA mogą być zaprojektowane do zbierania danych przeglądania i innych informacji, a także do generowania reklam. Często atakują adresy protokołu internetowego, adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje itp. W niektórych przypadkach aplikacje tego rodzaju mogą uzyskać dostęp do poufnych informacji (takich jak dane karty kredytowej, hasła). Ponadto, zebrane informacje mogą być sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub można na nich zarabiać w inny sposób. Przykłady reklam generowanych przez PUA to kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up. Problem z tymi reklamami polega na tym, że promują podejrzane witryny. W niektórych przypadkach mogą powodować pobrania, instalacje niechcianych aplikacji, uruchamiając określone skrypty.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Your MAC has been blocked due to suspicious activity!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware Mac, wirus Mac
Fałszywa obietnica Komputer Mac jest zablokowany i zainfekowany wirusami orsaz inną złośliwą aplikacją
Powiązana domena windows10alertsystemmalfunction.100-24-167-142.plesk[.]page
Nazwy wykrycia Fortinet (Malware), Kaspersky (Phishing), Netcraft (złośliwy), Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 100.24.167.142
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowując, oszuści stojący za oszustwami związanymi z pomocą techniczną próbują wyłudzić pieniądze, uzyskać informacje, które mogłyby zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, dokonywania nieautoryzowanych zakupów, transakcji itp. lub rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. Więcej przykładów podobnych oszustw to "We Have Detected A Potential Risk Of Unsecured Connection", "Mac OS Alert" i "Mac Repair Center". Cechą wspólną większości z nich jest to, że mają wyglądać jak legalne strony internetowe i udostępniać numer umożliwiający kontakt z oszustami podszywającymi się pod techników znanych firm. Inną powszechną rzeczą jest to, że użytkownicy nie mogą zamknąć tych stron bez zamknięcia całej przeglądarki za pomocą Monitora aktywności. Zaleca się, aby nie przywracać poprzednio zamkniętej sesji po zamknięciu podejrzanych witryn za pośrednictwem Monitora aktywności.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Bardzo często PUA są dystrybuowane poprzez dołączenie ich do innych programów. Innymi słowy, oferowanie ich pobrania lub zainstalowania w programach do pobierania, instalatorach innych programów. Zwykle oferty te można odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Użytkownicy mogą to zrobić, zmieniając „Zaawansowane", „Własne", „Niestandardowe" lub inne ustawienia lub odznaczając zaznaczone pola wyboru, które wspominają o dodatkowych pobraniach i instalacjach. Gdy użytkownicy pobierają i instalują programy, które są dołączone do PUA bez dokonywania jakichkolwiek zmian, wyrażają zgodę na pobranie i zainstalowanie tych aplikacji. Czasami użytkownicy powodują niechciane pobieranie i instalacje, klikając reklamy, które mogą uruchamiać określone skrypty.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zaleca się ufania aplikacjom ani plikom pobieranym z nieoficjalnych witryn oraz za pośrednictwem klientów torrent, eMule i innych sieci peer-to-peer, zewnętrznych programów do pobierania ani używania zewnętrznych instalatorów do instalowania jakichkolwiek aplikacji. Powszechne jest, że wyżej wymienione źródła lub narzędzia są używane do dystrybucji niechcianych, potencjalnie złośliwych plików i aplikacji. Oprogramowanie i pliki należy pobierać za pośrednictwem bezpośrednich linków oraz z oficjalnych stron internetowych (lub App Store). Ponadto, programy pobierania i instalatory z „Niestandardowymi", „Zaawansowanymi" (lub innymi ustawieniami) lub zaznaczonymi polami wyboru powinny być zaznaczone pod kątem dodatkowych aplikacji. Te aplikacje należy odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Nie należy również ufać reklamom na podejrzanych stronach. Reklamy te mogą być przeznaczone do promowania podejrzanych stron, potencjalnie złośliwych aplikacji. Niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki, wtyczki zainstalowane w przeglądarce lub programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym powinny zostać usunięte/odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst w pierwszym okienku pop-up:

WARNING!

Your MAC has been blocked due to suspicious activity! Please call Support Now!. Call 1855-948-3710 (Toll Free) To find right solution.
Are you sure you want to leave this page?
[Leave Page][Stage On Page]

Zrzut ekranu drugiego okienka pop-up na tej stronie:

Twło oszustwa your mac has been blocked due to suspicious activity

Tekst w tym okienku pop-up:

WARNING!

MAC OS X is infeted with Viruses and other malicious applications.
Viruses must be removed and system damage repaired.

It is necessary to run the Virus removal procedure immediately, please proceed.

**If you leave this site your Mac OS X will remain damaged and vulnerable**

Call Apple Helpline 1855-948-3710 (Toll Free)

[Back To Safe][Leave Page]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z oszustwo wsparcia technicznego your mac has been blocked due to suspicious activity!:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki oszustwo wsparcia technicznego your mac has been blocked due to suspicious activity! z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z oszustwo wsparcia technicznego your mac has been blocked due to suspicious activity! z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo wsparcia technicznego your mac has been blocked due to suspicious activity! z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z oszustwo wsparcia technicznego your mac has been blocked due to suspicious activity! z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Your MAC has been blocked due to suspicious activity! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Your MAC has been blocked due to suspicious activity! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.