FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć fałszywe rozszerzenie Google Translate?

Znany również jako: Reklamy fałszywego Google Translate
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania fałszywego rozszerzenia Google Translate

Czym jest fałszywe rozszerzenie Google Translate?

Powszechne jest, że różne potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) są dystrybuowane za pomocą instalatorów innych aplikacji tego typu. Innymi słowy, aplikacje PUA często są dołączone do innych niechcianych aplikacji. Dość często są one również dystrybuowane za pomocą fałszywych instalatorów, na przykład fałszywych instalatorów Adobe Flash Player. To fałszywe rozszerzenie Google Translate jest promowane również przy użyciu zwodniczych instalatorów. Użytkownicy, którzy mają tę aplikację zainstalowaną w przeglądarce, powinni ją jak najszybciej usunąć. Prawdopodobnie działa ona jako adware.

Fałszywe rozszerzenie Google Translate zainstalowane na chrome

Jeśli to fałszywe rozszerzenie Google Translate jest aplikacją typu adware, generuje różne reklamy, które po kliknięciu mogą otwierać potencjalnie złośliwe strony lub powodować pobrania, a nawet instalacje innych podejrzanych aplikacji (istnieją zwodnicze reklamy, których celem jest rozsyłanie niechcianego oprogramowania, uruchamiając określone skrypty). Niektóre przykłady reklam wyświetlanych w aplikacjach typu adware to kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up. Ponadto możliwe jest, że ta aplikacja działa jako porywacz przeglądarki. Oznaczałoby to, że ta aplikacja promuje jakąś fałszywą wyszukiwarkę (jej adres). Zwykle porywacze przeglądarki promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. Zmuszają użytkowników do odwiedzenia określonego adresu, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę lub wpisują wyszukiwane hasła. Jednak nie wszystkie porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki. W niektórych przypadkach są one zaprojektowane do wykrywania, kiedy użytkownicy wprowadzają zapytania, a następnie otwierają określony adres.

Należy wspomnieć, że to fałszywe rozszerzenie Google Translate może być przeznaczone do zbierania adresów protokołu internetowego, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji, adresów odwiedzanych witryn i innych danych przeglądania, a nawet poufnych informacji, takich jak nazwy użytkowników, hasła, dane kart kredytowych lub inne dane osobowe. Należy wspomnieć, że programiści stojący za oszukańczymi aplikacjami projektują je, aby zbierały dane, aby mogli na nich zarabiać (np. sprzedawać je stronom trzecim lub niewłaściwie wykorzystywać do generowania przychodów w inny sposób). Warto wspomnieć, że to konkretne rozszerzenie dodaje do przeglądarek Chrome funkcję "Managed by your organization". W opisie wspomniano również, że ta aplikacja nie pochodzi z Chrome Web Store, co czyni ją jeszcze bardziej podejrzaną. Chociaż nawet jeśli ta aplikacja byłaby dostępna w Chrome Web Store, niekoniecznie oznaczałoby to, że jest naprawdę legalna.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy fałszywego Google Translate
Typ zagrożenia Adware, porywacz przeglądarki
Nazwy wykrycia (instalator) Avast (Win32:Trojan-gen), BitDefender (Trojan.GenericKD.45672205), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Trojan-Banker.Win32.Passteal.dh), Microsoft (Trojan:Win32/SpyAgent!MSR), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Dodatkowe informacje To rozszerzenie dodaje funkcję "Managed by your organization" do przeglądarek Chrome
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z odwiedzanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania inetrnetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowując, ta aplikacja nie ma nic wspólnego z rzeczywistą (oficjalną) aplikacją Google Translate, która jest dostępna zarówno w Google Play, jak i Chrome Web Store. Innym przykładem fałszywej aplikacji, której nazwa pochodzi od legalnej, jest "Google Docs Extension". Warto wspomnieć, że takie aplikacje mogą być przeznaczone nie tylko do generowania reklam, promowania fałszywych wyszukiwarek, zbierania danych, ale także do promowania różnych oszukańczych stron typu "Spin The Wheel", "WARNING CRITICAL MESSAGE", stron pobierania innych niechcianych aplikacji, potencjalnie złośliwych witryn itd. Tak czy inaczej, jeśli w przeglądarce (lub systemie operacyjnym) jest zainstalowane fałszywe rozszerzenie Google Translate lub inna niechciana aplikacja, należy je jak najszybciej usunąć.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, ta aplikacja jest dystrybuowana za pomocą podejrzanych instalatorów. Jest rozsyłana razem z innym oprogramowaniem. Zwykle użytkownicy pobierają i instalują dołączone aplikacje, gdy nie zaznaczają i nie zmieniają „Zaawansowanych", „Niestandardowych" (lub innych ustawień lub nie odznaczają pól wyboru dostępnych w konfiguratorach pobierania lub instalacji programów zawierających te niechciane aplikacje). Możliwe jest również, że fałszywa aplikacja Google Translate jest rozpowszechniana za pośrednictwem oszukańczych reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów. Reklamy te powodują niechciane pobrania lub instalacje, gdy użytkownicy je klikają. Z reguły zwodnicze reklamy pojawiają się głównie na podejrzanych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie używać podejrzanych źródeł do pobierania oprogramowania, na przykład zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule), nieoficjalnych stron, witryn z freeware do pobrania itp. Warto wspomnieć, że sklep internetowy Chrome również nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem. Aplikacje należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i bezpośrednich linków. Zaleca się również, aby nie kończyć pobierania i instalacji bez odrzucania niechcianych ofert. Zwykle takie oferty można odrzucić za pomocą ustawień wymienionych w powyższym akapicie. Ponadto, nie zaleca się ufania (klikania) reklam wyświetlanych na podejrzanych stronach: często takie reklamy są wykorzystywane do promowania innych podejrzanych witryn lub powodowania niechcianych pobrań lub instalacji. Ostatecznie, przeglądarka lub komputer nie powinny mieć zainstalowanych żadnych niechcianych, podejrzanych rozszerzeń, dodatków, wtyczek ani programów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć:

Opis rozszerzenia mówiący, że ta aplikacja nie pochodzi z Chrome Web Store:

opis fałszywego rozszerzenia tłumacza google mówiący, że ta aplikacja nie pochodzi ze sklepu internetowego Google

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Google Translate poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania Fake Google Translate, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy fałszywego google translate, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy fałszywego google translate, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie fałszywego rozszerzenia Google Translate z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy fałszywego google translate, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy fałszywego google translate ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy fałszywego google translate lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20052-fake-google-translate-extension

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy fałszywego Google Translate kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy fałszywego Google Translate na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.