FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware ManagerAnalog?

Znany również jako: Reklamy ManagerAnalog
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ManagerAnalog z Mac?

Czym jest ManagerAnalog?

ManagerAnalog ma dwa cele: generowanie reklam i promowanie fałszywej wyszukiwarki (jej adresu). Ta aplikacja jest klasyfikowana zarówno jako adware i porywacz przeglądarki. Chociaż jest prawdopodobne, że działa również jako zbieracz danych. Wiadomo, że ManagerAnalog jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że użytkownicy, którzy pobrali i zainstalowali tę aplikację, nie zrobili tego świadomie.

Adware ManagerAnalog

Często zdarza się, że aplikacje takie jak ManagerAnalog generują reklamy, których celem jest promowanie (otwieranie) podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach są one wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do powodowania niechcianych pobrań, a nawet instalacji PUA poprzez wykonanie określonych skryptów. Niektóre przykłady reklam generowanych przez aplikacje takie jak ManagerAnalog to banerowe, kuponowe, ankietowe, pop-up. Jak wspomniano w powyższym akapicie, ManagerAnalog działa jako porywacz przeglądarki. Zmienia adres domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i/lub nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle użytkownicy nie mogą usunąć adresu fałszywej wyszukiwarki z wyżej wymienionych ustawień, chyba że odinstalują porywacza przeglądarki, który je zmienił.

Innym problemem związanym z aplikacją ManagerAnalog jest to, że może ona służyć do zbierania danych przeglądania, takich jak adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje, adresy IP, a nawet poufne dane osobowe. W takim przypadku programiści mogliby zarabiać na zebranych danych, sprzedając je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub nadużywać ich do innych celów. Dlatego użytkownicy, którzy mają aplikacje takie jak ManagerAnalog zainstalowane w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym, mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania itp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ManagerAnalog
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-MT [Trj]), AVG (MacOS:Agent-MT [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.m), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów adware to ConsoleProgram, SkillApplication i ActivityConfig. Często zdarza się, że aplikacje typu adware są reklamowane jako przydatne aplikacje, które mają różne funkcje, poprawiają jakość przeglądania itp. Niemniej jednak w większości przypadków ich głównym celem jest generowanie przychodów dla ich programistów - są one bezużyteczne dla ich użytkowników. Tak czy inaczej, zdecydowanie odradza się instalowanie aplikacji tego typu w przeglądarce i systemie operacyjnym.

Jak zainstalowano ManagerAnalog na moim komputerze?

Jak wspomniano we wstępie, ManagerAnalog jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player. Ważne jest, aby wiedzieć, że fałszywe instalatory mogą być również używane do dystrybucji malware (takiego jak ransomware). Innym popularnym sposobem dystrybucji adware (lub PUA innego typu) jest oferowanie pobrania i/lub zainstalowania go za pomocą konfiguratora pobierania i/lub instalacji innego oprogramowania. Ta metoda dystrybucji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA wraz z innym oprogramowaniem, gdy nie odrzucają niechcianych ofert. Zwykle można to zrobić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" (lub innych ustawień) lub odznaczając niektóre pola wyboru, które są dołączone do konfiguratora pobierania i/lub instalacji. Zwodnicze reklamy mogą być również wykorzystywane do dystrybucji PUA - projektując je tak, aby wykonywały określone skrypty.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aplikacje nie powinny być pobierane (ani instalowane) przez/za pomocą podejrzanych źródeł, narzędzi takich jak sieci peer-to-peer (eMule, klienci torrent itp.), nieoficjalnych stron, zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów itp. Należy je pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Pobrania i instalacje nie powinny być kończone bez odrzucenia niechcianych ofert. Jak wspomniano w powyższym akapicie, zwykle można to zrobić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień. Reklamy na podejrzanych witrynach również nie powinny być klikane. Mogą być zaprojektowane nie tylko do otwierania podejrzanych witryn, ale także do pobierania, a nawet instalowania niechcianych aplikacji. Ponadto w przeglądarce nie powinno być żadnych podejrzanych, niechcianych rozszerzeń, wtyczek ani dodatków, ani aplikacji tego typu zainstalowanych w systemie operacyjnym/komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ManagerAnalog, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Fałszywy instalator użyty do dystrybucji ManagerAnalog (pierwszy krok instalacji):

Instalator adware manageranalog krok 1

Fałszywy instalator użyty do dystrybucji ManagerAnalog (drugi krok instalacji):

Instalator adware manageranalog krok 2

FPliki powiązane z adware ManagerAnalog, które muszą zostać usunięte adware:

~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.ManagerAnalog.service.app
~/Library/LaunchAgents/com.ManagerAnalog.service.plist
/Library/Application Support/.[random_string]/System/com.ManagerAnalog.system
/Library/LaunchDaemons/com.ManagerAnalog.system.plist

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ManagerAnalog przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ManagerAnalog:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ManagerAnalog z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy manageranalog:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy manageranalog z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy manageranalog z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy manageranalog z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy manageranalog z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ManagerAnalog kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ManagerAnalog na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.