Jak odinstalować aplikację Mac Security?

Znany również jako: Fałszywy antywirus Mac Security
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Security z Mac?

Czym jest Mac Security?

Jak sama nazwa wskazuje, Mac Security ma być rzekomo być aplikacją antywirusową. Jednak tylko na taką wygląda. Mówiąc dokładniej, Mac Security nie wykrywa żadnych prawdziwych zagrożeń i usuwa je. Wręcz przeciwnie, otwiera potencjalnie złośliwe witryny. Dlatego tej aplikacji nie należy ufać (pobierać ani instalować). Jest bardzo prawdopodobne, że ta aplikacja jest rozpowszechniana za pomocą podejrzanych metod, a niektórzy użytkownicy mogą ją nieświadomie zainstalować. Dlatego ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

Mac Security unwanted application

Mac Security ma wyglądać jak aplikacja, która skanuje komputery w poszukiwaniu zagrożeń i usuwa je. Jednak badania pokazują, że ta aplikacja jest przeznaczona do promowania podejrzanych witryn. W czasie badania otworzyła co najmniej jedną witrynę dla dorosłych i kilka innych podejrzanych witryn. Jest prawdopodobne, że Mac Security może otwierać różne oszukańcze strony, strony pobierania aplikacji adware, porywaczy przeglądarki a nawet złośliwe witryny zaprojektowane w celu nakłonienia odwiedzających do zainstalowania malware. W ten czy inny sposób żadne strony, które otwiera Mac Security, ani sama aplikacja nie są godne zaufania. Dlatego zdecydowanie odradza się pobieranie i instalowanie programu Mac Security ani żadnej innej podobnej aplikacji.

Warto wspomnieć, że Mac Security wykrywa fałszywe zagrożenia i nie pozwala na ich usunięcie, jeśli nie jest zarejestrowana (zakupiona). Mówiąc najprościej, ma na celu nakłonienie użytkowników do zapłacenia pieniędzy za rejestrację poprzez generowanie fałszywych wyników skanowania. Innym problemem związanym z aplikacjami takimi jak ta jest to, że są one rozpowszechniane wraz z innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami (takimi jak aplikacje typu adware, porywacze przeglądarki). Jeśli w systemie operacyjnym (lub przeglądarce) są już zainstalowane jakieś PUA, należy je jak najszybciej usunąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Fałszywy antywirus Mac Security
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja), malware Mac, wirus Mac
Rzekoma funkcjonalność Usuwanie malware
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:MacDefender [Trj]), BitDefender (MAC.OSX.Trojan.FakeAlert.L), ESET-NOD32 (OSX/Adware.MacDefender.D), Kaspersky (Hoax.OSX.Defma.gen), Microsoft (Rogue:MacOS_X/FakeMacdef), Pełna lista wykrycia(VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skany komputerowe i wyświetla wiadomości z ostrzeżeniem o "znalezionych" problemach. Prosi o płatność za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebne zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, wolna wydajność komputera.
Usuwanie

Aby wyeliminować Fałszywy antywirus Mac Security, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Więcej przykładów PUA, które mogą być zaprojektowane do generowania fałszywych wyników skanowania i są klasyfikowane jako PUA, to Quick Mac Fixer, MacMaster i MacCleanBooster. Zwykle takie aplikacje są reklamowane jako legalne i przydatne, jednak nie wszystkie z nich takie są. Zaleca się używanie wyłącznie renomowanych aplikacji i nigdy nie płacenie za aplikacje, które takie nie są.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektórzy użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA za pomocą zwodniczych reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów - gdy użytkownicy klikają te reklamy. Jednak większość użytkowników pobiera i/lub instaluje PUA razem z innymi programami, gdy PUA są uwzględnione w ich konfiguratorach pobierania i/lub instalacji jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Zwykle powyższe oferty można odrzucić za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień lub odznaczając niektóre pola wyboru, które są dostępne w konfiguratorach. Użytkownicy, którzy pobierają i/lub instalują programy, sprawdzając (i zmieniając) te ustawienia, pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie dołączonych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie używać sieci peer-to-peer (takich jak eMule, klienci torrent), nieoficjalnych stron, zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów itp. jako źródeł/narzędzi pobierania lub instalowania oprogramowania. Programy i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Zaleca się również przeanalizowanie konfiguratorów pobierania lub instalacji, które mają takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Własne", „Niestandardowe" lub zawierają pola wyboru. Należy je zaznaczyć pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Nie należy klikać natrętnych reklam, które pojawiają się na podejrzanych stronach. Mogą być one przeznaczone do otwierania innych podejrzanych stron lub nawet wykonywania skryptów, które powodują pobranie i/lub instalację niechcianej aplikacji. Wszelkie niechciane, podejrzane lub nieznane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są już zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte. Programy tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym, również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd aplikacji Mac Security (GIF):

Appearance of Mac Security PUA (GIF)

Witryna dla dorosłych otworzona przez Mac Security:

mac security unwanted application promoted adult site

Zrzut ekranu Mac Security ładującej swoją fałszywą bazę danych:

mac security unwanted application loading window

Zrzut ekranu uruchomionej Mac Security w Monitorze Aktywności:

mac security unwanted application running in activity monitor

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Fałszywy antywirus Mac Security: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Fałszywy antywirus Mac Security. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z fałszywy antywirus mac security:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki fałszywy antywirus mac security z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z fałszywy antywirus mac security z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z fałszywy antywirus mac security z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z fałszywy antywirus mac security z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywy antywirus Mac Security kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywy antywirus Mac Security na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Fałszywy antywirus Mac Security dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.