FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP ERROR 268D3

Znany również jako: Wirus "ERROR 268D3"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania ERROR 268D3

Czym jest ERROR 268D3?

"ERROR 268D3" to fałszywy komunikat o błędzie prezentowany przez różne zwodnicze witryny. Wyniki badań pokazują, że odwiedzający zwykle wchodzą na te strony nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy generowane przez inne nieuczciwe witryny. Należy pamiętać, że zdecydowana większość potencjalnie niechcianych aplikacji infiltruje system bez zgody użytkownika. Jakby powodowanie przekierowań to było mało, PUA generują również natrętne reklamy, a także zapisują różne poufne dane.

ERROR 268D3 scam

Jak zwykle, fałszywy błąd stwierdza, że system jest uszkodzony (zainfekowany, nie aktywowany, rozprzestrzeniający wirusy itp.). Użytkownicy są zachęcani do natychmiastowego rozwiązania tych problemów, kontaktując się z pomocą techniczną (pod podanym numerem telefonu ["+1-855-913-7111"] i postępując zgodnie z podanymi instrukcjami. Pamiętaj jednak, że to wszystko to zwykłe oszustwo - twój komputer jest całkowicie bezpieczny i wolny od wirusów. Cyberprzestępcy po prostu próbują generować przychody, nakłaniając użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Z tego powodu komunikat „ERROR 268D3" powinien zostać zignorowany. Ten błąd można łatwo usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Należy jednak pamiętać, że niektóre nieuczciwe witryny wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku użytkownicy powinni zamknąć przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki użytkownicy nie powinni przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie ponownie odwiedzą złośliwe witryny.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane aplikacje generują różne typy natrętnych reklam. Reklamy te są generowane za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na zawartość odwiedzanych witryn, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania sieci. Co ważniejsze, te reklamy mogą prowadzić do złośliwych witryn i/lub uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje/złośliwe oprogramowanie. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Kolejną ważną kwestią jest śledzenie danych. Potencjalnie niechciane aplikacje są przeznaczone do zapisywania różnych danych dotyczących nawyków przeglądania sieci przez użytkownika. Adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła i inne zapisane informacje zawierają zwykle dane osobowe. Ponadto programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te generują przychody, niewłaściwie wykorzystując otrzymane informacje, dlatego śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Wszystkie potencjalnie niechciane aplikacje należy jak najszybciej usunąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "ERROR 268D3"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont online, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera ofiary.
Metody dystrybucji Zwodnicze -maile, złośliwe reklamy internetowe pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarki, domeny z błędnie wpisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus ERROR 268D3, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

„ERROR 268D3" jest bardzo podobny do Windows Support Alert, Found 4 Virus, Windows Operating System Alert i wielu innych fałszywych błędów. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w taki czy inny sposób (zainfekowany, brakuje mu plików lub coś w tym rodzaju). Niemniej jednak te twierdzenia są jedynie próbą nakłonienia łatwowiernych użytkowników do zakupu niepotrzebnego oprogramowania lub zapłacenia za niepotrzebne usługi. Potencjalnie niechciane aplikacje są również bardzo podobne do siebie. Oferując ogromną różnorodność „przydatnych funkcji", potencjalnie niechciane aplikacje stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi. Jednak ponieważ ich prawdziwym i jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów, potencjalnie niechciane aplikacje powodują niechciane przekierowania i zbierają poufne informacje, stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika oraz bezpieczeństwa przeglądania sieci.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUA mają swoje oficjalne strony do pobrania. Jednak większość z nich infiltruje system bez zgody użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ programiści dystrybuują PUA za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" (potajemnej instalacji aplikacji innych firm wraz ze zwykłymi). Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje za „Niestandardowymi"/„Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają te procedury i pomijają większość ich kroków. Jakby tego było mało, użytkownicy klikają różne reklamy i pomijają większość czynności. W ten sposób użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji i zagrażają swojej własnej prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, użytkownicy muszą być bardzo ostrożni podczas przeglądania internetu, a także pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj zawsze, że natrętne reklamy wyglądają na zupełnie normalne. Jednak po kliknięciu ujawniają się, przekierowując na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Dlatego jeśli napotkasz takie przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Zaleca się pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł (przy użyciu bezpośrednich linków do pobierania), ponieważ zewnętrzne programy do pobierania/instalowania często „dołączają" nieuczciwe oprogramowanie. Jeśli komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oknie pop-up "ERROR 268D3":

VIRUS ALERT FROM MICROSOFT
This computer is BLOCKED | ERROR 268D3
Do not close this window and restart your computer
Your computer's registration key is Blocked.
Why we blocked your computer?
The window's registration key is illegal.
This window is using pirated software.
This window is sending virus over the Internet.
This window is hacked or used from undefined location.
We block this computer for your security.
Contact microsoft helpline to reactivate your computer.
Microsoft Security Tellfree: +1-855-913-7111
Enter Windows registration key to unblock.

Wygląd okna pop-up "ERROR 268D3" (GIF):

ERROR 268D3 scam gif

Kolejny wariant oszustwa pop-up "ERROR 268D3":

ERROR 268D3 POP-UP Scam (2020-10-27)

Prezentowany w nim tekst:

Windows Firewall Protection

Microsoft

Trojan Spyware Alert - Error Code: #0x268d3
Access to this PC has been blocked for security reasons.
Contact Windows Support: +1-844-292-4957

Trojan Detected - Trojan Spyware

Apps: Ads.financetrack(1).exe

Run Anyway
Back to Safety

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus ERROR 268D3: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus ERROR 268D3. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ERROR 268D3 adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "error 268d3", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "error 268d3", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "error 268d3", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13453-error-268d3-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus ERROR 268D3 kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "ERROR 268D3" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus ERROR 268D3 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.