Jak odinstalować AccessibleSkill z przeglądarki i systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy AccessibleSkill
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AccessibleSkill z Mac?

Czym jest AccessibleSkill?

Adware to oprogramowanie służące do wyświetlania reklam. Jednak AccessibleSkill robi nie tylko to. Zbiera również poufne informacje i zmienia niektóre ustawienia przeglądarki. Zasadniczo AccessibleSkill działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki. Zwykle użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje tego typu, dlatego nazywa się je potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

AccessibleSkill adware

Przykłady niektórych typów reklam wyświetlanych przez aplikacje takie jak AccessibleSkill to pop-up, banerowe, kuponowe lub ankietowe. Często zdarza się, że po kliknięciu tych reklam użytkownicy otwierają podejrzane witryny. W niektórych przypadkach w ten sposób użytkownicy uruchamiają niechciane pobrania, a nawet instalacje. Chociaż dzieje się tak tylko wtedy, gdy reklamy są zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Jak wspomniano na początku, AccessibleSkill działa jako porywacz przeglądarki. Oznacza to, że zmienia ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i/lub nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle wyszukiwarki tego typu nie generują unikalnych wyników - zapewniają wyniki generowane przez inną wyszukiwarkę (np. Google, Yahoo). Warto wspomnieć, że zmiany wprowadzone przez porywacza przeglądarki można cofnąć tylko wtedy, gdy nie jest już zainstalowany. Innym problemem związanym z AccessibleSkill jest to, że może odczytywać dane karty kredytowej, hasła, numery telefonów i inne poufne informacje. Takie informacje mogą zostać wykorzystane przez programistów do różnych złośliwych celów. Na przykład mogą zostać wykorzystane do dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji, kradzieży tożsamości, kont osobistych. Mogą również zostać sprzedane stronom trzecim i potencjalnie cyberprzestępcom. Dlatego AccessibleSkill nigdy nie powinien być pobierany ani instalowany.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AccessibleSkill
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy AccessibleSkill, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Podsumowując, użytkownicy AccessibleSkill mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, utracić dostęp do różnych kont, ponieść straty pieniężne i/lub mieć inne problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania itp. Użytkownicy, którzy mają tę aplikację zainstalowaną w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym powinni jak najszybciej ją usunąć. Więcej przykładów aplikacji, takich jak AccessibleSkill, to LearningActivity, MarketService i AnalyticParameter.

Jak zainstalowano AccessibleSkill na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy niechcący pobierają i instalują PUA: poprzez klikanie zwodniczych reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów lub razem z innymi programami (gdy są one rozpowszechniane za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną"). Mówiąc dokładniej, gdy PUA są uwzględnione w konfiguracjach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Zwykle informacje o dołączonych aplikacjach są dostępne w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach wyżej wymienionych konfiguratorów. Użytkownicy, którzy pobierają i/lub instalują programy bez zmiany tych ustawień, pobierają i/lub instalują również dołączone PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie programów (i plików) z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Inne źródła, takie jak zewnętrzne programy do pobierania, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), nieoficjalne strony internetowe itp. mogą być wykorzystywane do dystrybucji/promowania PUA. Do tego celu można również użyć instalatorów innych firm. Zaleca się również, aby nie pozostawiać niezaznaczonych „Zaawansowanych", „Niestandardowych" ani innych opcji ustawień pobierania i instalacji - często zdarza się, że te ustawienia mogą służyć do odrzucania ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Nie należy również klikać natrętnych reklam, które są wyświetlane na podejrzanych stronach - najczęściej te reklamy mają na celu otwieranie różnych podejrzanych witryn. Czasami mogą powodować pobrania i instalacje potencjalnie niechcianych, a nawet złośliwych aplikacji, uruchamiając określone skrypty. Należy usunąć wszelkie niechciane aplikacje (rozszerzenia, dodatki lub wtyczki), które są już zainstalowane w przeglądarce internetowej. To samo dotyczy programów tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AccessibleSkill, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji AccessibleSkill:

accessibleskill adware pop-up displayed once installation is finished

AccessibleSkill zainstalowany na Safari:

accessibleskill adware safari extension

Folder instalacyjny AccessibleSkill:

accessibleskill adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy AccessibleSkill: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy AccessibleSkill. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware AccessibleSkill:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AccessibleSkill z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie wybierz Finder "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy accessibleskill:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy accessibleskill z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy accessibleskill z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy accessibleskill z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy accessibleskill z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AccessibleSkill kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AccessibleSkill na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy AccessibleSkill dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.