Jak usunąć aplikacje, które otwierają oszustwo Windows Error Code: WIN.DLL0151930?

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Error Code: WIN.DLL0151930

Czym jest Windows Error Code: WIN.DLL0151930?

Strony z oszukańczą pomocą techniczną, takie jak ta, mają na celu oszukanie niczego nie podejrzewających użytkowników, aby uwierzyli, że ich komputery są zainfekowane wirusem lub wieloma wirusami (lub istnieje jakiś inny problem) i zadzwonili pod podany numer telefonu. Po skontaktowaniu się oszuści stojący za takimi stronami próbują nakłonić dzwoniących do zapłacenia pieniędzy za niepotrzebne oprogramowanie, usługi lub zapewnienie zdalnego dostępu do swoich komputerów. Dlatego tę lub inną podobną witrynę należy zignorować.

Windows Error Code: WIN.DLL0151930 scam

Podobnie jak większość witryn z fałszywą pomocą techniczną, ta udaje bycie jedną z oficjalnych witryn firmy Microsoft. Wyświetla powiadomienia informujące, że wykryła wirusa, który może uszkodzić dane przechowywane na komputerze i używane do śledzenia działań finansowych. Ponadto informuje odwiedzających, że ich komputery są zablokowane i wygląda na to, że ta strona nieustannie pobiera różne pliki, aby przeglądarka internetowa przestała odpowiadać. Głównym celem tej strony jest oszukanie użytkowników, aby uwierzyli, że poniosą straty finansowe, utracą dane i/lub będą mieli inne problemy, jeśli nie zadzwonią pod podany numer w celu uzyskania pomocy technicznej. Jak wspomniano na początku, kiedy kontaktuje się z oszustami stojącymi za takimi stronami, próbują oni nakłonić dzwoniących do zapłacenia pieniędzy za niepotrzebne oprogramowanie i/lub usługi. Mogą również poprosić o pozwolenie na zdalny dostęp do komputerów. Gdy oszuści uzyskują takie pozwolenie, próbują ukraść poufne informacje, które mogą zostać wykorzystane w złośliwym celu (np. dokonania oszukańczych zakupów, transakcji) lub zainstalować malware w systemie operacyjnym (np. ransomware, trojany). Dlatego zdecydowanie zaleca się ignorowanie witryn oszukańczej pomocy technicznej. Jeśli nie można ich normalnie zamknąć, zaleca się zamknięcie całej przeglądarki, kończąc jej proces w Menedżerze zadań. Warto wspomnieć, że ostatnio zamknięte karty nie powinny być otwierane ponownie przy następnym otwarciu przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Komputer jest zablokowany z powodu wykrytego wirusa
Przebranie Strona wsparcia Microsoft
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów 1 (888)-350-27-50
Powiązana domena gucendodeersle[.]tk
Nazwy wykrycia CRDF (złośliwy), CyRadar (złośliwy), Fortinet (Phishing), Kaspersky (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieje wiele oszustw związanych z pomocą techniczną, np. "MS-Windows Support Alert", "Important Security Alert!" i "TROJAN Error Code 0xdc2dgewc". Z reguły użytkownicy nie odwiedzają celowo takich stron. W większości przypadków otwierają się one, gdy użytkownicy klikają zwodnicze reklamy, odwiedzają inne podejrzane strony lub mają zainstalowaną w przeglądarce jakąś potencjalnie niechcianą aplikację (PUA).

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

W niektórych przypadkach użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest wywołanie tego przez uruchomienie określonych skryptów. Jednak w większości przypadków zostają do tego oszukani, gdy programiści dystrybuują PUA za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Mówiąc dokładniej, jeśli dołączają PUA w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. W większości przypadków te oferty można znaleźć i odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratora (lub poprzez określone pola wyboru). Użytkownicy, którzy pobierają i instalują programy bez sprawdzania i zmiany tych ustawień domyślnych, pozwalają również na pobranie i/lub zainstalowanie dołączonych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby zawsze sprawdzić „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia każdego konfiguratora pobierania i instalacji i sprawdzić, czy można ich użyć do odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Ważne jest również, aby pobierać oprogramowanie z oficjalnych, wiarygodnych źródeł (witryn internetowych) i nie używać do tego zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), nieoficjalnych witryn i innych podobnych kanałów/narzędzi. Nie należy również używać instalatorów innych firm. Reklamy, które pojawiają się na podejrzanych stronach mogą po kliknięciu otwierać inne niewiarygodne witryny, a nawet uruchamiać skrypty, które pobierają i/lub instalują niechciane oprogramowanie. Dlatego takie reklamy również nie powinny być klikane. Należy usunąć wszelkie niechciane aplikacje (rozszerzenia, dodatki lub wtyczki), które są już zainstalowane w przeglądarce. Oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym również powinno zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up Windows Error Code: WIN.DLL0151930 (GIF):

windows error code win dll0151930 scam appearance

Tekst prezentowany w pierwszym oknie pop-up:

ALERT! MICROSOFT FOUND VIRUS
Windows Error Code: WIN.DLL0151930

This computer is BLOCKED

Do not close this window and restart your computer
Your computer's registration key is Blocked.
Why we blocked your computer?
The window's registration key is illegal.
This window is sending virus over the internet.
This window is hacked or used from undefined location.
We block this computer for your security.
Contact microsoft helpline to reactivate your computer.

Microsoft Security Tollfree:

1 (888)-350-27-50 (Call is free)

Tekst prezentowany w drugim oknie pop-up:

Windows protected your PC

Windows SmartScreen prevented an unrecognized app from starting. Running this app might put your PC at risk. For technical support call 1 (888)-350-27-50 (Call is free).

Publisher: Unknown Publisher
 App: windows10manager.exe

[Run anyway] [Don't run]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows error code: win.dll0151930, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows error code: win.dll0151930, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows error code: win.dll0151930, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19302-windows-error-code-win-dll0151930-pop-up-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930 kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Oszustwo wsparcia technicznego Windows Error Code: WIN.DLL0151930 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.