FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje, które zmieniają ustawienia przeglądarki na search.locatorunit.com?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do promowania search.locatorunit.com z Mac?

Czym jest search.locatorunit.com?

Search.locatorunit.com to adres fałszywej wyszukiwarki. Takie adresy pojawiają się w ustawieniach przeglądarki po zainstalowaniu jakiegoś porywacza przeglądarki (lub aplikacji, która działa jako taka). W większości przypadków użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują porywacze przeglądarki. Z tego powodu aplikacje tego typu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Warto wspomnieć, że porywacze przeglądarki mogą być zaprojektowane nie tylko w celu promowania adresu jakiejś fałszywej wyszukiwarki, ale także do zbierania różnych danych.

search.locatorunit.com browser hijacker on a Mac computer

Zwykle porywacze przeglądarki promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając takie ustawienia przeglądarki, jak adres strony głównej, nowej karty i wyszukiwarki. Innymi słowy, mają one na celu upewnienie się, że użytkownicy odwiedzą określony adres (w tym przypadku search.locatorunit.com) po otwarciu przeglądarki, nowej karty i wprowadzeniu zapytania do paska adresu URL. Wiadomo, że search.locatorunit.com jest promowany przez aplikacje typu adware, takie jak  LeadingOperation, TypeConsole, PracticalSystem itp. Tę wyszukiwarkę nazywa się fałszywą, ponieważ przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com, Oznacza to, że ​​zamiast generować unikalne wyniki, zapewnia wyniki generowane przez wyszukiwarkę Yahoo. Warto wspomnieć, że aplikacje, które mają promować search.locatorunit.com, wyświetlają również różne reklamy. Na przykład banerowe, kuponowe, ankietowe czy pop-up. Często zdarza się, że aplikacje te działają jako narzędzia do zbierania danych - zbierają szczegółowe informacje, takie jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych stron (i/lub inne dane dotyczące przeglądania). W niektórych przypadkach mogą mieć na celu dostęp do poufnych informacji. Dlatego użytkownicy, którzy mają w przeglądarce zainstalowaną PUA, która ma na celu promowanie search.locatorunit.com, mogą otrzymywać różne reklamy i są potencjalnie narażeni na problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania, i mogą nawet stać się ofiarami kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 13.249.93.71
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Search.productivebrowser.com, searchgoose.com i search.getstranto.club to kilka przykładów innych wyszukiwarek, które nie generują unikalnych wyników (są to fałszywe wyszukiwarki). Łączy je jeszcze to, że większość ich użytkowników jest zmuszona do korzystania z nich i nie używają ich celowo. Zwykle adres fałszywej wyszukiwarki można usunąć z ustawień przeglądarki tylko wtedy, gdy aplikacja przeznaczona do jego promocji nie jest już zainstalowana. Dlatego jeśli jakaś aplikacja działająca jako porywacz przeglądarki jest zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze, należy ją usunąć.

Jak zainstalowano did search.locatorunit.com na moim komputerze?

Badania pokazują, że PUA, której celem jest promowanie witryny search.productivebrowser.com, jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora podszywającego się pod instalator Adobe Flash Player. Dość często konfiguratory pobierania i/lub instalacji różnych programów są używane do dystrybucji niechcianych aplikacji, dołączając te aplikacje również jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji jest znana jako sprzedaż wiązana. Sprawdza się, gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez odrzucania ofert pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji, co zwykle można zrobić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień konfiguratora. Czasami niechciane aplikacje są instalowane, gdy użytkownicy klikają reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Warto wspomnieć, że w większości przypadków takie reklamy pojawiają się na niewiarygodnych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), podejrzane strony internetowe itp. mogą być używane jako narzędzia do dystrybucji PUA. Dlatego pliki i programy należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Konfiguratory pobierania i/lub instalacji z „Niestandardowymi", „Zaawansowanymi" (lub innymi ustawieniami) powinny być zawsze sprawdzane pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonych aplikacji (PUA). Oferty te należy odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Reklamy, które pojawiają się w podejrzanych witrynach (np. związanych z pornografią, hazardem, randkami dla dorosłych) mogą mieć na celu otwieranie podejrzanych stron, czasami w celu pobrania lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Zaleca się nie klikać takich reklam. Należy odinstalować wszelkie podejrzane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki lub dodatki), które są zainstalowane w przeglądarce internetowej. Oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym/komputerach również powinno zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Fałszywy instalator Adobe Flash Player promujący search.locatorunit.com:

search.locatorunit.com promoting deceptive installer

Search.locatorunit.com przypisany jako domyślna wyszukiwarka w Chrome:

search.locatorunit.com in chrome settings

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy pzeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.locatorunit.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.locatorunit.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.locatorunit.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.locatorunit.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.locatorunit.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.locatorunit.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.locatorunit.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.locatorunit.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.