Odinstaluj adware MessengerNow

Znany również jako: Reklamy MessengerNow
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania MessengerNow

Czym jest MessengerNow?

MessengerNow jest reklamowana jako aplikacja, która umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów wideo i tworzenie planów na smartfonach lub komputerach stacjonarnych. Może się wydawać uzasadnioną i użyteczną aplikacją, jednak została zidentyfikowana jako adware, rodzaj oprogramowania, które większość osób nieumyślnie pobiera i instaluje. Adware to potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Zwykle zainstalowane adware wyświetla niechciane reklamy i zbiera informacje dotyczące użytkowników.

MessengerNow adware

Osoby z aplikacjami typu adware, takimi jak MessengerNow, zainstalowanymi na swoich komputerach lub przeglądarkach, są zmuszone oglądać różne niechciane reklamy. Przykładami tych reklam są kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i inne, które po kliknięciu otwierają podejrzane lub nawet złośliwe witryny. Czasami reklamy wyświetlane przez adware prowadzą do niechcianych pobrań i instalacji. Innym problemem związanym z adware jest śledzenie informacji. Te aplikacje często zbierają adresy IP, geolokalizacje, adresy otwartych stron, wprowadzone zapytania i inne dane związane ze zwyczajami przeglądania sieci przez użytkowników. PUA obejmują również dane prywatne. Osoby stojące za tymi aplikacjami (programiści) udostępniają wszystkie zapisane informacje innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. To są główne powody, dla których aplikacje typu adware powinny być natychmiast usuwane.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy MessengerNow
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rzekoma funkcjonalność Ta aplikacja rzekomo zapewnia użytkownikowi fukcje tekstowe, czatu wideo i planowania.
Nazwy wykrycia (MessengerNow.14.1906.1ac.exe) ESET-NOD32 (potencjalnie niechciany Win32/Softninjas.A), Microsoft (PUA:Win32/Presenoker), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - potencjalne problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy MessengerNow, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

MessengerNow jest praktycznie identyczna z MessengerLite, jednak w sieci jest wiele innych aplikacji typu adware (takich jak Clicker lub CraniumCapacity Ads). Zwykle te aplikacje są rzekomo przydatne i zawierają różne funkcje, jednak osoby, które ich używają, są zmuszone do oglądania niechcianych reklam i ryzykują, że ich prywatne dane zostaną udostępnione innym stronom. Aby uniknąć problemów z prywatnością, problemów z bezpieczeństwem przeglądania, niechcianych pobrań, instalacji itp., natychmiast odinstaluj MessengerNow i inne adware.

Jak zainstalowano MessengerNow na moim komputerze?

PUA oraz adware są często pobierane i instalowane za pomocą natrętnych, zwodniczych reklam. Po kliknięciu mogą one uruchamiać skrypty, które pobierają lub instalują niechciane aplikacje. W innych przypadkach PUA są pobierane i instalowane poprzez konfiguratory innego oprogramowania, gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej". Istnieje wiele przypadków, w których PUA są dołączone w różnych konfiguratorach pobierania/instalacji i ukrywane w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Użytkownicy często pozostawiają te ustawienia bez zmian, umożliwiając w ten sposób pobranie i zainstalowanie PUA wraz z innym, zwykłym oprogramowaniem.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj programy/aplikacje z oficjalnych witryn i korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Nie pobieraj ich za pośrednictwem zewnętrznych programów do pobierania, klientów torrent, niewiarygodnych witryn eMule (lub innych sieci peer-to-peer) itd. Nie należy ufać żadnemu instalatorowi innej firmy. Ostrożnie pobieraj i instaluj oprogramowanie: sprawdzaj wszystkie „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia dostępne w konfiguratorach pobierania/instalacji i zrezygnuj z ofert pobrania lub zainstalowania dodatkowych niechcianych programów. Klikanie natrętnych reklam nie jest bezpieczne, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach (związanych z hazardem, randkami dla dorosłych itp.). Mogą one przekierowywać do niewiarygodnych witryn lub prowadzić do niechcianych pobrań i instalacji. Regularnie sprawdzaj listę zainstalowanych aplikacji przeglądarki (rozszerzeń, wtyczek, pop-upów). Jeśli znajdziesz jakiekolwiek niechciane i podejrzane wpisy, natychmiast je usuń. Dotyczy to również programów tego typu zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany MessengerNow, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu instalacji programu MessengerNow:

MessengerNow installer

Witryna służąca do promowania adware MessengerNow:

MessengerNow adware-promoting website

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy MessengerNow: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy MessengerNow. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware MessengerNow:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

MessengerNow adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "MessengerNow", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy MessengerNow, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware MessengerNow z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing MessengerNow ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj "MessengerNow", wybierz ten wpis i kliknij „Usuń".

Removing MessengerNow ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy messengernow, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing MessengerNow  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "MessengerNow", wybierz ten wpis i usuń go.

Removing MessengerNow ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy messengernow, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing MessengerNow ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "MessengerNow".

Removing MessengerNow ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy messengernow, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy messengernow ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy messengernow lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15561-messengernow-adware

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy MessengerNow kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy MessengerNow na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy MessengerNow dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.