Jak odinstalować adware DesktopCoordinator z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy DesktopCoordinator
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware DesktopCoordinator z Mac?

Czym jest DesktopCoordinator?

DesktopCoordinator to podejrzane oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Ma również cechy porywacza przeglądarki. Po udanej instalacji, DesktopCoordinator prowadzi natrętne kampanie reklamowe, zmienia przeglądarki i promuje fałszywe wyszukiwarki. Ta aplikacja promuje 0yrvtrh.com w przeglądarkach Safari i search.adjustablesample.com w Google Chrome. Większość programów typu adware i porywaczy przeglądarki śledzi również nawyki przeglądania użytkowników. Ze względu na podejrzane metody wykorzystywane do rozsyłania DesktopCoordinator, jest ono uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

DesktopCoordinator adware

Adware generuje reklamy banerowe, pop-up, kuponowe, ankietowe, całostronicowe i inne natrętne. Generowane reklamy poważnie obniżają jakość przeglądania, ponieważ nakładają się na zawartość strony internetowej i ograniczają szybkość przeglądania. Po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują do różnych niewiarygodnych/złośliwych witryn, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA). Z tego powodu adware jest uważane za zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzenia/użytkownika. Porywacze przeglądarki przypisują adresy fałszywych narzędzi wyszukiwania w sieci jako stronę główną przeglądarki, domyślną wyszukiwarkę oraz adresy URL nowej karty/okna. Dlatego też po zainstalowaniu takiego oprogramowania: każda otwarta nowa zakładka/okno przeglądarki i wyszukiwanie w sieci dokonywane za pomocą paska URL - przekierowują na adres promowanej wyszukiwarki. DesktopCoordinator promuje 0yrvtrh.com w przeglądarkach Safari i search.adjustablesample.com w przeglądarkach Google Chrome. Nielegalne wyszukiwarki rzadko są w stanie samodzielnie wygenerować wyniki wyszukiwania, więc mają tendencję do przekierowywania do Google, Yahoo, Bing i innych oryginalnych. Porywacze przeglądarki mogą również cofnąć wszelkie zmiany, które użytkownicy próbują wprowadzić w swoich przeglądarkach, jeśli w pierwszej kolejności zezwalają na dostęp do ustawień przeglądarki. Co więcej, większość PUA ma możliwości śledzenia danych. Monitorują aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania itp.) i zbierają zdobyte z nich wrażliwe dane, a nawet dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Zebrane dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianych aplikacji na urządzeniach może skutkować infekcjami systemu, stratami finansowymi, poważnymi problemami prywatności i kradzieżą tożsamości. Dlatego zdecydowanie zaleca się natychmiastowe usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy DesktopCoordinator
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), Elastic (Malicious (wysoka pewność)), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.i), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekerowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy DesktopCoordinator, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

AssistiveDisplaySearch, SkillFrequency i OnlineToolSearch to kilka przykładów innych aplikacji typu adware. Wydają się uzasadnione i zachęcają użytkowników do pobrania/instalacji szeroką ofertą „przydatnych" funkcji. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków - w ogóle nie działają. Jest to typowe dla praktycznie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianego oprogramowania jest generowanie zysków dla programistów; w związku z tym funkcje i bezpieczeństwo użytkownika nie mają znaczenia. PUA są zaprojektowane do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, porywania przeglądarek, powodowania przekierowań i zbierania prywatnych danych.

Jak zainstalowano DesktopCoordinator na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane poprzez konfiguratory pobierania/instalacji innych produktów. „Sprzedaż wiązana" to termin używany do określenia tej fałszywej techniki marketingowej polegającej na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania. Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. pomijanie kroków, używanie „Szybkich"/„Ekspresowych" ustawień itp.) zwiększa ryzyko nieumyślnego wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia. Natrętne reklamy również mogą wprowadzać PUA do systemów. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. Wybrane PUA mają swoje „oficjalne" promocyjne strony internetowe, z których można je pobrać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzanie produktów przed ich pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i wiarygodnych źródeł. Jest tak, ponieważ podejrzane kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne programy do pobierania stron trzecich oferują zwykle złośliwe i/lub dołączone produkty. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami, skorzystać z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, jednak przekierowują do różnych niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z pornografią, hazardem, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy i/lub przekierowania, muszą sprawdzić swoje urządzenia i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany DesktopCoordinator, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji adware DesktopCoordinator:

Pop-up displayed once DesktopCoordinator installation is done

Wygląd DesktopCoordinator promującego 0yrvtrh.com (GIF):

DesktopCoordinator adware promoting the 0yrvtrh.com fake search engine (GIF)

Wygląd DesktopCoordinator promującego search.adjustablesample.com (GIF):

DesktopCoordinator adware promoting the search.adjustablesample.com fake search engine (GIF)

Adware DesktopCoordinator zainstalowane w przeglądarce Safari:

DesktopCoordinator adware installed onto Safari

Folder instalacyjny adware DesktopCoordinator:

DesktopCoordinator adware install folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy DesktopCoordinator: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy DesktopCoordinator. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware DesktopCoordinator:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z DesktopCoordinator z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy desktopcoordinator:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy desktopcoordinator z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy desktopcoordinator z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy desktopcoordinator z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy desktopcoordinator z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy DesktopCoordinator kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy DesktopCoordinator na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy DesktopCoordinator dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.