FacebookTwitterLinkedIn

Jak naprawić błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki” uTorrent?

Jak naprawić błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki" uTorrent w Windows 10?

uTorrent to najpopularniejszy klient BitTorrent, który zapewnia udostępnianie plików peer-to-peer (lub P2P) w celu dystrybucji dużych ilości danych. Jeśli podczas pobierania plików pojawia się komunikat „System nie może znaleźć określonej ścieżki", przeczytaj ten artykuł, aby to naprawić.

system nie może znaleźć określonej ścieżki

uTorrent to wygodny sposób udostępniania i pobierania plików na całym świecie. Jednak proces udostępniania peer-to-peer jest czasami przerywany komunikatem o błędzie „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

Jest to jeden z najczęstszych błędów podczas korzystania z klienta uTorrent. Błąd zwykle występuje, gdy wprowadzono nieprawidłową lokalizację pobierania (tj. gdy ścieżka do pliku jest nieprawidłowa). Na szczęście możliwe jest naprawienie tego błędu, dzięki czemu można kontynuować pobieranie plików.

Aby rozwiązać ten problem, może być konieczne sprawdzenie długości ścieżki do pliku i nazwy folderu pobierania, ponowne uruchomienie klienta, sprawdzenie ustawień folderu docelowego itp.

Przeczytaj poniższy przewodnik i wypróbuj metody naprawy błędu „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

Film pokazujący, jak naprawić błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki":

Spis treści:

Uruchom ponownie uTorrent

Jednym z najprostszych rozwiązań jest ponowne uruchomienie klienta uTorrent. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, po prostu całkowicie zamknij uTorrent, a następnie uruchom go ponownie.

Sprawdź, czy to naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki". Niektórzy użytkownicy zgłosili, że to proste rozwiązanie rozwiązało problem. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie może być tylko tymczasowe.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź kropki i spacje

Jedną z możliwych przyczyn problemu „System nie może znaleźć określonej ścieżki" jest kropka lub spacja w ścieżce pobierania. Czasami uTorrent zmienia ścieżkę pobierania torrentów, dodając kropkę lub spację na początku lub na końcu, co sprawia, że ścieżka jest nieczytelna (i dlaczego klient zgłasza, że system nie może znaleźć ścieżki).

W takim przypadku sprawdź ścieżkę pliku torrent pod kątem kropek lub spacji przed lub po nazwie folderu. Usuń je i sprawdź, czy nadal pojawia się błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź właściwości folderu docelowego

Jeśli folder docelowy jest ustawiony na Tylko do odczytu, system Windows uniemożliwia wprowadzanie w nim jakichkolwiek zmian. Atrybut tylko do odczytu oznacza, że folder można otworzyć lub odczytać, ale nie można go usunąć, zmienić ani zmienić nazwy (dotyczy to również plików w folderze).

Aby sprawdzić, czy folder docelowy jest ustawiony jako tylko do odczytu, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości" z menu kontekstowego.

sprawdź właściwości folderu docelowego krok 1

Następnie znajdź „Atrybuty" i upewnij się, że atrybut „Tylko do odczytu" nie jest zaznaczony. Kliknij „Zastosuj", aby zapisać zmiany i ponownie rozpocząć pobieranie torrent, aby sprawdzić, czy to naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

sprawdź właściwości folderu docelowego krok 2

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź długość ścieżki

Ten błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki" może być spowodowany przekroczeniem limitu długości ścieżki. Windows ogranicza ścieżki plików do 256 znaków. Jeśli ten limit zostanie przekroczony, otrzymasz tego typu błąd.

Aby rozwiązać problem ze ścieżką pliku, upewnij się, że lokalizacja pobierania i powiązane atrybuty zawierają mniej niż 256 znaków. Na przykład nazwa pliku, litera dysku, nazwa katalogu, w którym znajdują się pliki, i nazwa pliku torrent.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń Torrent

To rozwiązanie polega na usunięciu pliku torrent i wszystkich innych plików z nim powiązanych. Ten błąd może czasami być spowodowany niepoprawnie pobranymi plikami torrent. Usuń wszystkie pliki: sam plik torrent, częściowo pobrany plik i rejestr plików torrent z samego klienta uTorrent.

Zwykle można to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy problematyczny plik torrent i wybierając „Usuń i" i „Usuń .torrent + dane". Następnie spróbuj ponownie pobrać plik torrent i dodać go do uTorrent. Rozpocznij pobieranie ponownie i sprawdź, czy to naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki". To proste rozwiązanie często rozwiązuje problem.

usuń torrent krok 1

[Wróć do Spisu treści]

Ręcznie ustaw ścieżkę pobierania

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że to rozwiązanie rozwiązało problem. Jednak może być konieczne zastosowanie tej metody do każdego torrenta osobno.

Aby ręcznie zmienić ścieżkę pobierania, otwórz klienta uTorrent i kliknij prawym przyciskiem myszy torrent, który wyświetla błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki". Wybierz „Zaawansowane", a następnie „Ustaw lokalizację pobierania...".

Wybierz folder, do którego chcesz pobrać torrent i kliknij „OK". Powtórz kroki ze wszystkimi problematycznymi torrentami.

ustaw ścieżkę pobierania ręcznie krok 1

Alternatywnie, ustaw nową lokalizację pobierania dla wszystkich torrentów, klikając „Opcje", a następnie „Preferencje".

ustaw ścieżkę pobierania ręcznie krok 2

W oknie Preferencje przejdź do sekcji „Katalogi" i zaznacz pole wyboru pod „Lokalizacja pobranych plików" z napisem „Wstaw nowe pliki do pobrania w:" i wybierz nową lokalizację, klikając trzy kropki obok bielonego paska.

ustaw ścieżkę pobierania ręcznie krok 3

Uruchom ponownie torrent i sprawdź, czy to naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

[Wróć do Spisu treści]

Pobierz starszą wersję uTorrent

Korzystanie z najnowszej wersji uTorrent może zawierać błędy lub inne wady, które mogą powodować błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki". Sprawdź wersję uTorrent w lewym górnym rogu — w naszym przykładzie jest to „uTorrent 3.5.3 (kompilacja 44358)".

Przejdź do Google i wyszukaj wcześniejsze wersje, wpisując „uTorrent 3.5.1" itp., Pobierz wersję i sprawdź, czy to naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki".

pobierz starszą wersję torrent krok 1

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zobaczyć wersji uTorrent, kliknij „Pomoc" i wybierz „O uTorrent". Pojawi się okno wyświetlające wersję klienta uTorrent.

pobierz starszą wersję torrent krok 2

Mamy nadzieję, że jedno z tych rozwiązań naprawi błąd „System nie może znaleźć określonej ścieżki". Jeśli znasz inne metody rozwiązania problemu, podziel się nimi, komentując poniżej.

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Rimvydas Iliavicius

Rimvydas jest badaczem z ponad czteroletnim doświadczeniem w branży cyberbezpieczeństwa. Studiował na Uniwersytecie Technicznym w Kownie, a w 2017 roku uzyskał tytuł magistra tłumaczeń i lokalizacji tekstów technicznych. Jego zainteresowania komputerami i technologią sprawiły, że stał się wszechstronnym autorem w branży IT. W PCrisk jest odpowiedzialny za pisanie szczegółowych artykułów poradnikowych dla systemu Microsoft Windows. Skontaktuj się z Rimvydasem Iliaviciusem.

Nasze przewodniki usuwania złośliwego oprogramowania są bezpłatne. Jeśli jednak chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam darowiznę.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Przeczytaj ten artykuł w innych językach
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware