FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować przeglądarkę InLog z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Złośliwa przeglądarka Chromium InLog
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przeglądarki InLog

Czym jest InLog browser?

Pochodząca od tych samych programistów, co PUA (potencjalnie niechciana aplikacja Inlog Optimizer PUA InLog jest nieuczciwą przeglądarką. Opiera się na legalnym projekcie open source o nazwie Chromium. Chociaż jest promowana jako użyteczne oprogramowanie, korzystanie z niej poważnie zmniejsza komfort przeglądania. Działa jako adware. Innymi słowy, zapewnia natrętne kampanie reklamowe. Ze względu na podejrzane metody dystrybucji przeglądarki InLog, które umożliwiają jej infiltrację systemów bez wyraźnej zgody użytkownika - jest również uważana za PUA.

InLog browser adware

Przeglądarka InLog tworzy „warstwę wirtualną", która umożliwia wyświetlanie treści graficznych stron trzecich na każdej odwiedzanej witrynie. Dlatego natrętne reklamy obecne na odwiedzanych witrynach nie pochodzą z nich, ich umieszczanie jest możliwe przez samą nieuczciwą przeglądarkę. Reklamy te (np. pop-upy, ankietowe, banerowe, kuponowe itp.) wpływają na przeglądanie, ponieważ ograniczają szybkość przeglądania i nakładają się na strony. Jednak natrętne reklamy są czymś znacznie więcej niż uciążliwością. Są uważane za zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzenia (jak również użytkownika). Mówiąc ściślej, po kliknięciu - przekierowują do zorientowanych na sprzedaż, niewiarygodnych/nieuczciwych, oszukańczych, porwanych, oszukańczych i złośliwych witryn. Kliknięcie ich może spowodować, że reklamy te uruchomią skrypty, zaprojektowane również do potajemnego pobierania/instalowania oprogramowania (np. PUA). Dlatego adware utrudnia przeglądanie i może powodować różne problemy - poprzez generowane przez nie treści. Ponadto, większość PUA (do których jest sklasyfikowana przeglądarka InLog) ma możliwość śledzenia danych. Mogą śledzić aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane witryny internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierać uzyskane z nich wrażliwe dane (adresy IP, geolokalizacje i dane osobowe użytkowników). Zebrane dane najprawdopodobniej zostaną udostępnione stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) z zamiarem nadużycia ich dla zysku. Podsumowując, obecność PUA w systemach może prowadzić do różnych infekcji, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Aby zapewnić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Złośliwa przeglądarka Chromium InLog
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia Webroot (W32.Adware.Gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Projekt Chromium jest często niewłaściwie wykorzystywany do tworzenia nieuczciwych przeglądarek. Email Assistant, Mustang, TappyTop to tylko kilka przykładów takich przeglądarek. Zwykle niechciane oprogramowanie wydaje się być legalne i przydatne. Użytkownicy są zachęcani do pobrania/zainstalowania PUA z obietnicami „przydatnych" i „korzystnych" funkcji. Jednak pomimo tego, jak dobrze mogą wyglądać te oferty - wszystkie reklamowane funkcje zwykle nie działają. To sprawia, że PUA są nie tylko bezwartościowe dla użytkowników, ale z powodu złośliwych zdolności, które posiadają, stanowią również zagrożenie. Jedynym celem tych aplikacji jest generowanie przychodów dla ich programistów; dlatego funkcjonalność, wygoda użytkownika i bezpieczeństwo - nie mają znaczenia. PUA są zaprojektowane do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, zmuszania do otwierania niewiarygodnych i złośliwych witryn, porywania przeglądarek w celu promowania fałszywych wyszukiwarek i śledzenia prywatnych danych.

Jak zainstalowano przeglądarkę InLog na moim komputerze?

Podobnie jak Inlog Optimizer, przeglądarka InLog ma swoją „oficjalną" stronę promocyjną, z której można ją pobrać. Często takie podejrzane strony są promowane przez oszukańcze/zwodnicze i natrętne reklamy lub otwierane siłą przez już zainstalowane PUA. Jednak przeglądarka InLog była dystrybuowana również przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej". Termin „sprzedaż wiązana" jest używany do określenia oszukańczej techniki marketingowej - dzięki której do programów są dołączane niechciane lub złośliwe dodatki (np. ta nieuczciwa przeglądarka). Często podczas pobierania/instalowania możliwe jest zrezygnowanie z dodatkowego oprogramowania. Jednak przyspieszanie tych procesów (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji, korzystanie ze wstępnie ustawionych opcji itp.) - zwiększa ryzyko przypadkowego dopuszczenia dodatkowych programów do systemu. Po ich kliknięciu, natrętne reklamy dystrybuują również PUA – mogą uruchamiać skrypty w celu potajemnego pobierania/instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zawsze zaleca się sprawdzanie produktów w celu zweryfikowania ich legalności przed pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania powinny być pobierane z oficjalnych i wiarygodnych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci udostępniania P2P (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.) oraz inne narzędzia pobierania stron trzecich - mogą oferować zwodnicze i/lub dołączone treści. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, poznać wszystkie dostępne opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy rzadko wydają się podejrzane. Zwykle wyglądają na zwyczajne i nieszkodliwe. Powodują jednak przekierowania do różnych podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne). W przypadku napotkania tego typu reklam/przekierowań użytkownicy powinni sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany przeglądarką InLog, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zrzut ekranu przeglądarki InLog uwzględnionej w konfiguratorze instalacji:

InLog browser installer (bundling)

Zrzut ekranu plików instalacyjnych przeglądarki InLog:

InLog browser files

Zrzut ekranu witryny użytej do promowania przeglądarki InLog:

Site promoting InLog browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware przeglądarki InLog:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

InLog browser adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "InLog browser", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy InLog browser), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware InLog browser z przeglądarek internetowych:

W czasie badań InLog browser nie zainstalowała wtyczek do przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak była dołączana do innego adware. Dlatego też zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing InLog browser ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing InLog browser ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem złośliwa przeglądarka chromium inlog, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing InLog browser  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing InLog browser ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem złośliwa przeglądarka chromium inlog, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing InLog browser ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing InLog browser ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem złośliwa przeglądarka chromium inlog, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware złośliwa przeglądarka chromium inlog ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat złośliwa przeglądarka chromium inlog lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17179-inlog-browser-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Złośliwa przeglądarka Chromium InLog kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Złośliwa przeglądarka Chromium InLog na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.